Női kézilabda

2024.06.23. 10:13

Junior vb – Hibátlanul csoportelső a magyar válogatott

Az Európa-bajnoki címvédő magyar női junior kézilabda-válogatott 32–17-re legyőzte szombaton a Koreai Köztársaság csapatát a szkopjei világbajnokság csoportkörének harmadik fordulójában.

Jogos a magyar öröm, három győzelemmel zárta a csoportot a győri és mosonmagyaróvári játékost is soraiban tudó nemzeti csapat.

Fotó: Jure Banfi / kolektiff

A Motherson Mosonmagyaróvár játékosa, Varga Emília két gólt lőtt, ebből egy hetes volt, míg a Győri Audi ETO KC játékosa, Farkas Júlia nem talált be az ázsiaiak kapujába.

A középdöntőben Dánia, majd Norvégia lesz a két ponttal érkező magyarok ellenfele vasárnap és kedden, a négyesből az első két helyezett jut a negyeddöntőbe.

Eredmény, csoportkör, 3. (utolsó) forduló, C csoport: Magyarország–Koreai Köztársaság 32–17 (13–9).

Korábban játszották: Magyarország–Mexikó 54–10 (26–3), Magyarország–Argentína 39–21 (19–12).

A csoport végeredménye: 1. Magyarország 6 pont, 2. Koreai Köztársaság 4, 3. Argentína 2, 4. Mexikó 0.