Strandkézilabda

2024.06.17. 12:46

Csak a szabályok tudták legyőzni a győri férficsapatot

A pályán ugyan minden mérkőzését megnyerte a szezonnyitó agárdi tornán a Győri Strandkézilabda Club csapata, egy adminisztrációs hiba miatt azonban a versenybíróság az első mérkőzésen az ellenfél győzelmét jegyzőkönyvezte, így a győriek az alsó ágra kerültek, ahol szintén minden meccsüket megnyerve végül a 7. helyen végeztek.

A Győri Strandkézilabda Club férficsapata a pályán veretlen maradt.

Győri Strandkézilabda Club–BB Beach Ducks 0:2

A pályán mindkét szettet 20–16-ra nyerték a győriek, ám a versenybíróság egy adminisztratív hiba, egy jegyzőkönyvi tévedés miatt a találkozót 2–0-val a Beach Ducks csapatának javára jegyzőkönyvezte.

SzISE Lupa–Győri Strandkézilabda Club 1:2 (22–14, 14–24, 6–7)

Gólszerzők: Bohuniczky 12, dr. Péter 10, Barabás 7, Homor 6, Oldal, Pauer 4–4, Dezső 2.

Egy meccsel a lábukban is jól kezdtek a győriek a friss, ezen a találkozón bemutatkozó ellenféllel szemben (4–0), ám jött egy hosszú és mély hullámvölgy. 8–4-es győri vezetés után a Lupa egy 12–2-es rohammal elhúzott és biztosan nyerte a félidőt. A második játékrészt lehengerlően, 8–2-vel kezdte a Győr, amely végig nagy fölényben játszva győzött, jöhetett a szétlövés. Ebben a Győr egy pillanatig nem volt hátrányban, rendre vezetést szerzett, ám a Lupa mindig egyenlített, az "utolsó szó" viszont Barabás Zsolt révén a győrieké volt.

A csoport utolsó összecsapásán éppen olyan eredmény (2–0-s SzISE-siker) született, ami azt jelentette, hogy a győriek a 3. helyen végeztek a csoportban, míg a két másik gárda bejutott a legjobb 6 közé.

A 7–11. helyért: Győri Strandkézilabda Club–Waive Raiders 2:0 (22–16, 24–16).

Gsz.: Homor 14, Pauer 12, Bohuniczky 10, dr. Péter, Barabás 4–4, Czirják 2.

A 4–0-s kezdés után a "hullámlovasok" egy 8–2-vel fordítottak, ám erre jött egy győri 8–2. A szívósan küzdő ellenfél 14–14-nél utolérte Kiss Dániel fiait, akik azonban újítani tudtak és – a változatosság kedvéért – egy újabb 8–2-vel megnyerték az első félidőt. A második a győriek egyértelmű fölényét hozta, 4–0-ra, 10–4-re és 16–6-ra is vezetett a győri gárda, amely simán nyerte a meccset.

Győri Strandkézilabda Club–Skibidi Mogyoród 2:0 (25–20, 26–18).

Gsz.: Barabás 16, dr. Péter 12, Czirják 11, Homor, Oldal 4–4, Dezső, Nagy A. 2–2.

Az első félidő első felében a mogyoródiak vezettek, a szakasz derekán elléptek 4 ponttal. Ekkor azonban egy 10–2-vel fordított a GySC, és bár az ellenfél még "felállt", egyenlített, a végén nem fenyegette veszély a győri "szakaszgyőzelmet". A második félidőt végig vezetve nyerte meg a győri gárda, amely így a 7. helyért játszhatott.

A 7. helyért: Győri Strandkézilabda Club–Green Cobras BHC 2:0 (22–14, 22–20).

Gsz.: Dezső 18, Homor 8, Barabás, Pauer 6-6, Bohuniczky 4, dr. Péter 2.

A "Zöld Kobrák" az első percekben még tartották a lépést a győriekkel, ám 88 után egy 8–0-lal eldöntötték az első félidőt. A másodiknak látszatra szorosnak tűnhet az eredménye, de ebben 12–4-gyel kezdett, majd tartotta 6–8 pontos előnyét a győri gárda, amely bár a végére kiengedett, de sikerét nem fenyegette veszély.