Fontos győzelem

2024.05.18. 21:09

Női kézilabda NB I - Mindkét félidőt 15-12-re nyerte az MKC, magabiztos siker Vácon

Négy napon belül a második mérkőzését játszotta a Motherson Mosonmagyaróvár, amely szerdán az MTK fogadta, szombaton pedig a Vác otthonában lépett pályára.

Kisalföld.hu

Fotóillusztráció: Kisalföld-archívum

A 9. perc elején Kuczora góljával 5-4-re még a hazaiaknál volt az előny, de ezt követően Varga Emília, Ines Ivancok és Lancz Barbora gólerős játékának köszönhetően egy 6-2-es sorozattal 10-7-re már az MKC vezetett. Tóth Eszter is kiválóan teljesített az első félidőben, hiszen négy gólig jutott, míg a másik oldalon a nyolc találatot szerző Kuczora Csenge volt a vezér. A szünetben 15-12-re vezetett a Mosonmagyaróvár.

A második félidő elején két találattal egyre zárkózott a Vác, és ezt követően sokáig 1-2 gólos volt az óvári előny. Aztán 18-19 után Gyurka János együttese zsinórban négy gólt szerzett, így kicsit ellépett riválisától (18-23). A hazaiak próbáltak ugyan kapaszkodni, de ezt követően csak egyszer tudtak mínusz kettőre visszajönni (22-24). A tizenegy gólt szerző Kuczora a mezőny legeredményesebbjeként zárt, de ez is kevés volt. Tóth Eszter nyolc gólt lőtt, Lancz Barbora pedig hat találatot szerzett. A Motherson Mosonmagyaróvár végül mindkét félidőt 15-12-re megnyerte, így 30-24-re győzött.

Az MKC szerdán utolsó hazai mérkőzésén a Kozármislenyt fogadja, majd vasárnap Kisvárdán zárja az idényt.

Praktiker-Vác–Motherson Mosonmagyaróvár 24–30 (12–15)

Vác, 600 néző.

V: Felhő, Öcsi.

Vác: Csizmadia F. – Bánfai K., BALLAI B. 3, Bordás 2, KUCZORA 11 (4), CSÍKOS L. 5, Ballai A. 2. Csere: Győri A., Bukovszky (kapusok), Varga Emőke, Marincsák 1, Kovács Anikó, Kovalcsik J., Csire. Edző: Herbert Gábor

MKC: Szemerey – Udvardi 2, LANCZ 6, TÓTH E. 8 (3), Pásztor 3, IVANCOK 4, Stranigg 2. Csere: Hadfi (kapus), Tóth G. 1, Faragó L., VARGA E. 4, Albek, Schatzl Natalie, Sztankovics. Edző: Gyurka János

Kiállítások: 10, ill. 12 perc.
Hétméteresek: 5/4, ill. 3/3

Az eredmény alakulása. 4. perc: 1–3. 9. p.: 5–5. 15. p.: 7–10. 21. p.: 10–11. 25. p.: 10–14. 34. p.: 14–15. 43. p.: 18–23. 45. p.: 20–23. 51. p.: 22–24. 55. p.: 24–28.

Így látták a mesterek

Herbert Gábor, a Praktiker-Vác vezetőedzője: „Fájó szívvel realizálódott, hogy egyértelműen jobb csapat nálunk a Mosonmagyaróvár. Nagyon akartunk, rengeteg energiát fektettünk a mérkőzésbe. Úgy vélem, bizonyos dolgokban fel tudtunk nőni a feladathoz, készen álltunk a bravúrra, de néhány játékszegmensben jelentősen elmaradtunk az ellenféltől. A szurkolóinknak nagyon köszönöm a támogatást!”

Gyurka János, a Motherson Mosonmagyaróvár vezetőedzője: „Nagyon akartuk ezt a győzelmet, a szurkolóink rendkívül fontosak voltak számunkra, rengetegen kísérték el a csapatot. Rendkívül magas színvonalú mérkőzést játszottunk, mindvégig koncentráltak tudtunk lenni, amire készültünk, azt meg is valósítottuk a pályán.”