Australian Open - Valkusz Máté nagy csata után búcsúzott a Melbourne-től

A GYAC selejtezőből főtáblára jutott teniszezője, Valkusz Máté is kiesett kedden az ausztrál nyílt teniszbajnokság első fordulójában.

Melbourne, 2024. január 16. Valkusz Máté az ausztrál Max Purcell ellen játszik az ausztrál nemzetközi teniszbajnokság férfi egyesének első fordulójában Melbourne-ben 2024. január 16-án. MTI/EPA-AAP/Joel Carrett

Fotó: Joel Carrett

A 25 éves magyar játékos - aki 214. a világranglistán - fantasztikus napokon volt túl: azok után, hogy korábban egyetlen meccset sem nyert Grand Slam-kvalifikációban, Melbourne-ben három győzelmet aratot, ezzel felküzdötte magát 128-as elitmezőnybe. Ott első ellenfele a hazai pályán szereplő Max Purcell volt, aki 45. az ATP-rangsorban, és még soha nem jutott túl az első fordulón hazája GS-viadalán, ugyanakkor 2022-ben párosban megnyerte a wimbledoni bajnokságot.

Első összecsapásukon Valkusz nagyszerű játékkal, 31 perc alatt 6:3-ra nyerte a nyitó szettet. A folytatásban fej fej mellett haladtak, végül a rövidítésben Purcell egyenlített, majd 6:4-re övé lett a harmadik szett is. A negyedikben az ausztrál 5:2-re is vezetett, de Valkusz visszakapaszkodott, ám a végjátékot Purcell bírta jobban (7:5).