Hovden 9 góljával

2023.11.03. 17:05

Női kézilabda NB I: Győri Audi ETO KC–Alba Fehérvár 38–22 – galéria

Végig kézben tartotta a meccset, és magabiztosan győzött a Fehérvár ellen a győri csapat.

Emilie Hovden lett 9 góljával a legeredményesebb.

Győri Audi ETO KC–Alba Fehérvár KC 38–22 (19–10)

Győr, Audi-aréna, NB I-es női mérkőzés, 1865 néző. V.: Haskó, Natkai.

Audi-ETO: TOFT – HOVDEN 9/1, Rju, Oftedal 4, Brattset Dale 3, DE PAULA 6, Szöllősi-Schatzl 1. Cs.: Duijndam (kapus), Haugsted 3, Blohm 2, Kristiansen 3/1, Nze Minko 1, Broch 2, Farkas J. 3, Farkas E., Varga D. 1. Edző: Ulrik Kirkely.

Alba: Tóth N. – Szemes, Sulyok, Besszer 1, Kövér 1, UTASI 5, Takó. Cs.: Kubina (kapus), Afentaler 7/2, Tolnai, Zrnic 1, Bojtos 1, Smbatian 6/4, Kocsis, Andusic. Edző: Horváth Roland.

Hétméteresek: 2/2, ill. 7/6. Kiállítások: 0, ill. 4 perc.

Ana Gros és a magyar válogatottal készülő Győri-Lukács Viktória nélkül lépett pályára az Audi-ETO, mely a papírformának megfelelően az első percektől kezdve magához ragadta a kezdeményezést, és fokozatosan növelte előnyét. Már a második félidő elejére meglett a tízgólos különbség, innentől kezdve pedig már csak az volt a kérdés, mennyire nyernek a győriek. Összességében a múlt heti, Sävehof elleni teljesítményhez képest jelentősen javult a csapat játéka, ami magabiztos győzelemben csúcsosodott ki.

Ulrik Kirkely: – Köszönjük az Albának, hogy le tudtuk most játszani ezt a meccset. Jó képességű játékosokból áll a csapatuk, ezt igazolták is, ám ennek ellenére végig kontrollálni tudtuk a mérkőzést. Megvoltak a lövések távolról, a szélsőjáték is jól működött, és ami fontos, hogy fiatal játékosaink is értékes játékpercekhez tudtak jutni.

60. perc: Smbatian értékesít még egy büntetőt. 38-22. Haugsted lövését védi Kubina, másra pedig már nincs idő. 16 góllal veri az Alba Fehérvárt az Audi ETO. Köszönjük a figyelmüket!

59. perc: Duijndam védi Utasi lövését. De Paule eredményes ismét. 38-21. Varga D. ziccerét védi Kubina.

58. perc: A kapufát talákja el Afentaler. Varga D. lövését védi Kubina.

57. perc: Utasi az ötödik gólját szerzi. 36-21. De Paula villan egyet. 37-21

56. perc: Kövér lövését védi Duijndam. Blohm megszerzi a kétszázadik győri bajnoki gólját. 36-20.

55. perc: Varga Dalma mindjárt egy góllal mutatkozik be. 34-20. Utasi eladja a labdát, Blohm indítja Brochot, ő meg nem hibázza el a ziccert. 35-20.

54. perc: Utasi Linda farag a hátrányon. 33-20. Jön Varga Dalma a győri csapat jobb szélére.

53. perc: Smbatian értékesíti az újabb fehérvári hétméterest. 32-19. Hovden megint eredményes, már 9 gólnál jár. 33-19.

52. perc: Megint jó a győri blokk. Afentaler suhintja a labdát a kapuba. Erre megint egy Farkas Júlia-gól jön válaszul. 32-18

51. perc: Lehetetlen szögből talál a kapuba Bruna Zrnic. 30-17. Kapufás gól Farkas Júliától. 31-17.

50. perc: Hovden lő az üres kapuba Blohm labdaszerzése után. 30-16

49. perc: Afentaler lövését védi Duijndam. Farkas Júlia pattintja a labdát a kapuba. 29-16.

48. perc: Afentaler góljára villámgyorsan válaszol Oftedal góllal. 28-16. Kocsis Bettinát kiküldik két percre.

47. perc: Fehérvári hétméteres, Smbatian a jobb felsőbe lő. 26-15. Hovdenhez valahogy eljut Oftedal passza, és ha már így alakul, Hovden gólt is szerez. 27-15.

45. perc: Hiába szerez labdát Farkas J., visszaszerzik a vendégek. Smbatian próbálkozását védi Duijndam. Oftedal még a saját térfelén eldönti, hogy egyedül viszi végig a labdát az egész pályán, és gólt fog szerezni. Minden a terve szerint alakul. 26-14.

44. perc: Először vezet tizeneggyel az ETO Haugsted gólját követően. 25-14.

43. perc: Haugsted blokkol, aztán passzív miatt elveszik a labdát az Alba Fehérvártól. Oftedal is megtalálja a felső kapufát.

42. perc: Besszer lövése kapu mellé száll. Hovdennek kissé hosszú az indítás, így lövés helyett úgy öklözi be a labdát a kapuba. A játékvezetők szerint belépett a hatoson belülre, így a gól nem érvényes. Fehérvári időkérés.

41. perc: Duijndam védi Utasi lövését. Haugted átlövése a jobb alsóban. 24-14.

40. perc: Utasi hibázik támadásban. Ryu is a kapufát találja el.

39. perc: Szöllősi-Schatzl ezúttal a kapufára bodja a labdát.

38. perc: Besszer passza pontatlan, Hovden ziccerét Kubina védi. Smbatian eredményes végül. 23-14.

37. perc: Utasi dobja kapu mellé a labdát. Szöllősi-Schatzl talán először kap használható labdát a meccsen, így nem meglepő, hogy az első gólját csak a 37. percben szerzi. 23-13.

36. perc: Kristiansen nagy helyzetben a kapufát találja el. Megint passzívig támadnak a vendégek.

35. perc: Ryu bejátszása után Brattset Dale dobja a labdát a hálóba. 22-12. Passzívból lő gólt Besszer Borbála a jobb alsóba. 22-13.

34. perc: Smbatian nem talál kaput.

33. perc: Hovden lövi ki a hosszú felsőt a jobb szélről. 21-12

32. perc: Szemes Szonját kiállítják két percre, Kristiansen pedig hétméterest vált góljra. 20-11. Kövér Luca szerzi a második félidő első akciógólját, átlövésből. 20-12.

31. perc: Duijndam áll a második félidő elején a győri kapuban. Kapust cserélt a Fehérvár is, ezúttal Kubina Molli próbálja állni a győri lövéseket. Smbatian értékesített hétméterese a második félidő első gólja. 19-11.

A hivatalos nézőszám 1865.

30. perc: Toft védi Tolnai középre tartó lövését. A dudaszó előtt Oftedal pattintott lövése elmegy a kapu mellett. Szünet után folytatódik a mérkőzés.

29. perc: Oftedal bejátszását lefülelik a védők. Aztán Kocsis ellen fújnak a játékvezetők, Hovden pedig gyorsan gólra váltja a ziccerét. 19-10.

28. perc: Toft védi Afentaler lövését.

27. perc: Nze Minko mozog keresztbe, gólt ér a lövése. 18-10. Ismét Afentaler teszi próbára büntetőből a győri kapust, de ezúttal Duijndam áll szemben vele, aki hárítja a hétméterest. Nze Minko passza pontatlan a bal szélre.

26. perc: Újabb fehérvári hétméteres jöhet, ezt is Afentaler értékesíti. 17-10.

25. perc: Blohm sem marad ma már gól nélkül, Oftedal bejátszását lövi a kapuba. 17-9.

24. perc: Győri időkérés. Kristiansen góljára gyorsan tud válaszolni Bojtos. 16-9.

23. perc: Hétméteres a vendégeknél, Afentaler gólra váltja a büntetőt. 15-8.

22. perc: Pontatlan Tolnai lövése is. Hovden viszont eredményes a jobb szélről. 15-7.

21. perc: Afentaler betalál. 14-7. Broch lövése nem talál kaput.

20. perc: Takónak ezúttal sem jön össze a gól a bal szélről. Kristiansen beáll, Kristiansen gólt dob. Ez Veronica Kristiansen hatszázadik győri találata. 14-6.

19. perc: Távolról próbálkozik Tolnai, Toft véd. Védéssel ér véget a győri akció is, Nze Minko kísérletét fogja Tóth N.

18. perc: Tolnai Laura ellen fújnak támadóhibát a játékvezetők. Broch lövését Tóth N. védi.

17. perc: De Paula már négy gólnál jár. 13-6

16. perc: Győri labdaszerzés után Broch eredményes. 12-6. Afentaler lövése után Toft a kapufa segítségével véd.

15. perc: Utasi nem tud gólt lőni Toftnak, Hovden viszont növeli a góljai számát. 11-6. Smbatian megszerzi az első gólját. 11-7. Támadóhiba a győrieknél.

14. perc: A meccs első büntetőjét Ryu harcolja ki, és Hovden értékesíti. 10-5

13. perc: Talpról, test mellől próbálkozik Afentaler, Toft megint védeni tud.

12. perc: Afentaler erős lövését Toft védi. De Paula betalál. 9-5.

11. perc: Takó Viktória nem tud átjárni Toft eszén. Brattset Dale viszont megint kíméletlenül kihasználja a lehetőségét. 8-5.

10. perc: Utasi eredményes, de gyorsan jön megint a válasz, ezúttal Brattset Dalétől. 7-5.

9. perc: Besszer lövését védi Toft. Véd a kapus a másik oldalon is, Brattset Dale kísérletét hárítja Tóth N.

8. perc: Afentaler góljára Oftedal felel gyors góllal. 6-4.

7. perc: Megint hiba csúszik a győri támadásba. Utasi eladja a labdát, Hovden értékesíti a ziccert. 5-3

6. perc: Toft védi Afentaler lövését. Aztán jön a negyedik győri gól, Haugsted szerzi. 4-2. Utasi eredményes. 4-3.

5. perc: Oftedal kísérletét Tóth N. védi. Fehérvári időkérés. Afentaler lövése a blokkról jut a győri kapuba. 3-2. Oftedal pontatlan.

4. perc: De Paula szerez oftedalos gólt, a védők között cikázik keresztül. 3-1. Utasi próbálkozik ismét, de a kapufát találja el.

3. perc: Besszer dobja kapu fölé a labdát. A másik oldalon Hovden lövését lábbal védi Tóth Nikolett. Toft védi Utasi lövését.

2. perc: Utasi egyenlít, de a góljára azonnal jön Oftedaltól a válasz. 2-1.

1. perc: Zöldben a győriek, sötétkékben a székesfehérváriak. Az ETO-ban Toft a kezdő kapus, a két szélen Hovden és Szöllősi-Schatzl Nadine, középen de Paula Oftedal, Brattset Dale és Ryu. A meccset a hazaiak kezdik. De Paula lövi az első gólt. 1-0.

ELŐZETES

A találkozót megelőzően Ulrik Kirkely vezetőedző és Estelle Nze Minko mondta el várakozásait a győri klub honlapján.

„A legfőbb szempont a következő magyar bajnoki mérkőzésen az lesz, hogy a Sävehof ellen elkövetett hibáinkat javítani tudjuk. Az a forma, amelyet Svédországban mutattunk, nem tükrözi valós tudásunkat. Az utóbbi két hónapban remekül sikerült a koncentrációs képességeinket megtalálni, most újra vissza kell térjünk a ránk jellemző szintre” – nyilatkozta Ulrik Kirkely, a győriek vezetőedzője.

„Természetesen az a célunk, hogy megszerezzük a két pontot. A legutóbbi Bajnokok Ligája-mérkőzésen voltak nehézségeink. Az előttünk álló meccsen újra az a célunk, hogy a legjobbunkat nyújtsuk. Ugyanakkor ez a találkozó remek lehetőséget nyújt játékunk fejlesztésére, hiszen fontos mérkőzések várnak ránk az elkövetkezendő hetekben. Hamarosan kiemelt mérkőzéseket játszunk a BL-ben, majd az FTC ellen. Jó formában kell lennünk” – mondta Estelle Nze Minko.

A meccset szombaton 16 órától az M4Sport kézilabdás YouTube csatornája közvetíti élőben.