Strandkézilabda

2023.06.19. 15:50

Magyar Kupát nyert a győri csapat

Egy csoportmeccset ugyan elvesztett, de csoportmásodikként továbbjutott a Győri Strandkézilabda Club csapata a Magyar Kupában, Hajdúnánáson. A győri gárda előbb a negyeddöntőt drámai szétlövés után, az elődöntőt biztosan nyerte meg. Ezzel kvalifikálta magát a bajnoki döntőbe, de itt nem állt meg Kiss Dániel legénysége, szétlövéssel a finálét is megnyerte.

A Magyar Kupában aranyéremnek örülhetett a győri csapat.

Csoportmeccsek

Győri Strandkézilabda Club–KVSE Pureco 2:1 (16–18, 24–13, szétlövés: 8–4). A győri gólszerzők: Füry 18, Bohuniczky, dr. Péter 10–10, Panák 4, Czirják, Pauer, De Ridder 2–2.

SzIE Lupa Bamba Marha–Győri Strandkézilabda Club 2:0 (26–23, 30–28). A győri gólszerzők: Panák 18, Bohuniczky 10, Füry 9, Mallinger 6, Barabás, dr. Péter 4–4.

Győri Strandkézilabda Club–Hajdúnánási Etil Alakulat 2:0 (30–20, 23–22). A győri gólszerzők: Bohuniczky 18, Panák 10, Oldal 8, Mallinger 6, Füry 5, Barabás 4, Czirják 2.

Negyeddöntő

Dinamit BHC–Győri Strandkézilabda Club 1:2 (20–24, 24–16, szétlövés: 8–9). A győri gólszerzők: Bohuniczky 14, Panák 13, Füry 10, dr. Péter 8, Barabás, Oldal 2–2.

Elődöntő

Toros Locos BHC–Győri Strandkézilabda Club 0:2 (15–19, 18–21). A győri gólszerzők: Panák 11, Füry 9, Bohuniczky, Barabás 6–6, dr. Péter, De Ridden 4–4.

Döntő

Győri Strandkézilabda Club–Hír Sat BHC 2:1 (20–14, 28–26, szétlövés: 12–10). A győri gólszerzők: Füry 24, Mallinger 14, Bohuniczky 8, dr. Péter 7, Barabás 4, Panák 3.

A döntő első szettjében sokáig futott az eredmény és ellenfele után a győri gárda, majd a 7. perc elején átvette a vezetést. Erre egy 6–0-val reagálva a Hír Sat nyerte az első szettet. A másodikat remekül kezdték Kiss Dániel tanítványai, két és fél perc alatt 12–6-ra elhúztak. Ettől kezdve a győriek nem adták ki a vezetést a kezükből, így egyenlítettek – jöhetett a szétlövés. Ebben sokáig rendre a Hír Sat szerzettelőnyt, a győri csapat egalizált, majd 10–10 után az ellenfél hibázott, nem úgy Mallinger, akinek kétpontos lövésével a győriek megnyerték a Magyar Kupát.