Kosárlabda

2023.04.16. 18:05

NB I/B – Egy-egyre áll a SMAFC és az UNI Győr párharca is

A SMAFC kikapott, az Agrofeed-UNI Győr nyert a férfi kosárlabda NB I rájátszásában, így mindkét párharc 1–1-re áll.

Győrben fontos győzelmet aratott a hazai csapat.

Fotó: Agrofeed-UNI Győr

Dunaharaszti MTK–SMAFC 105–88 (29–22, 18–15, 32–33, 26–18)

Dunaharaszti, férfi NB I/B, Zöld csoport, rájátszás, 2. mérkőzés. V.: Rózsavölgyi, Sentényi, Nagy-Pál.

SMAFC: Csátaljay B. 1, CSENDES 23/12, Csátaljay P. 15/3, FLASÁR 18/6, Schöll 9. Cs.: SITKU 15/6, Heiszenberger, LAKATOS 6, Kovács B., Márkus, Bakk, Mándity. Edző: Farkas Dávid.

A soproniak igazán jól csak a harmadik negyedben játszottak, de védekezésben ekkor sem tudták féken tartani a végig remekül játszó hazaiakat, akiktől a két hátvéd együtt 58 pontot dobott.

Farkas Dávid: – Tragédia nem történt, a pályaelőny továbbra is nálunk van, de ezúttal közelről néztük végig, ahogy a hazaiak két mezőnyembere bohócot csinál belőlünk. Százöt pontot kaptunk, ami minősíthetetlen védekezésre vall. Remélem, tudunk ebben javítani, mert ha nem, akkor hiába dédelget a csapatom nagy álmokat. Ha nem védekezünk, akkor az ötödik-nyolcadik helyekért tudunk majd csak játszani.

Agrofeed-UNI Győr–MEAFC-Miskolc 81–77 (17–20, 7–24, 29–14, 28–19)

Győr, férfi NB I/B, Zöld csoport, rájátszás, 2. mérkőzés. V.: Esztergályos, dr. Magyari, Benedek.

UNI Győr: KÁMÁN K. 7, BAKON 16/15, Kámán B. 12, SONYÁK 27/12, Hágen 7. Cs.: Gosztola 10, Lógár, Nagy, Garancz 2. Edző: Léránt Gábor.

Jól kezdte a mérkőzést a hazai csapat, a 6. percben időt is kellett kérnie a vendégeknek (15–7). Utána viszont a győri gárda nem találta az ellenszert védekezésben és támadásban sem, így a félidőben 20 pont volt a hátránya. A harmadik negyedet egy 13–0-ás szakasszal kezdték a házigazdák, így nyílttá tették a meccset. A folytatásban is az ő akaratuk érvényesült és a győzelemmel kiegyenlítették a párharcot. Folytatás szerdán Miskolcon, majd pénteken Győrben.

Léránt Gábor: – Nagyon boldog vagyok, hogy sikerült hazai közönség előtt húsz pontról fordítanunk. Meg kell emelnem a kalapot a srácok előtt, minden tudás és alázat rendben volt, hatalmas energiákat mozgósítottak meg. Megpróbálunk Miskolcon meglepetést szerezni.

Nyíregyházi Kosársuli–Sportdarázs-SMAFC 43–84 (12–24, 11–26, 13–16, 7–18)

Nyíregyháza, női NB I/B, rájátszás. V.: Drenyovszki, Bács.

Sportdarázs: Karácsony 2,  ERDÉLYIOVÁ 19, Molnárová 12,  SZELI K. 8, BAKÓ 19/3. Cs.: GOMBKÖTŐ 11/9, Ács. 7, Török 6. Edző: Szrdjan Radulovics.

Minden negyedet megnyerve, már szünetig közel 30 pontos előnyt szerezve aratott fölényes győzelmet Nyíregyházán a Sportdarázs-SMAFC.

Szrdjan Radulovics: – Jó mérkőzést játszottunk, gratulálok a lányoknak! Az elsőtől az utolsó percig kontrolláltuk a mérkőzést, jó ritmusú indításaink voltak és a palánk alatti előnyünket is sikerült kihasználni.