Férfi kosárlabda

2023.04.14. 10:41

NB I/B – A SMAFC előnybe, az UNI Győr hátrányba került

A férfi kosárlabda másodosztályban megkezdődtek a rájátszás küzdelmei. A SMAFC győzelemmel, az Agrofeed-UNI Győr vereséggel kezdett.

kisalfold.hu

A fehér mezes soproniak magabiztos győzelemmel kezdtek.

Fotó: Tóth Péter

SMAFC–Dunaharaszti 96–78  (22–14, 21–18, 28–22, 25–24)

Sopron, férfi NB I/B, Zöld csoport, rájátszás, 1. mérkőzés, 150  néző. V.: Esztergályos, dr. Magyari, Csák.

SMAFC: Csátaljay B. 4, Csendes 9/3, Csátaljay P. 12, FLASÁR 22/9, SCHÖLL 13. Cs.: KOVÁCS B. 8, HEISZENBERGER 8/6, BAKK 5, PONGRÁCZ 6/6, Lakatos, SITKU 9/3, Kalincsák. Edző: Farkas Dávid.

A kosarakban gazdag, látványos játékot hozó mérkőzésen minden negyedet megnyerve úgy is biztosan győztek a soproniak, hogy a második negyedben Csátaljay Barnát kiállították.

Farkas Dávid: – A szezon védjegye, hogy nem tudunk teljes kerettel kiállni. Munkahelyi elfoglaltság miatt ezúttal kezdő irányítónk hiányzott, a helyére belépő játékost pedig már a második negyed derekán a kiállították. Onnan kezdve olyan szerkezettel kellett folytatnunk, melyre még nem volt példa és remélem, nem is lesz. Egy-null ide, de egy pillanatra sem szabad kiengednünk, mert a DMTK jobb csapat annál, hogy ezt megtehessük.

Az egyik fél három győzelméig tartó párharc állása: 1–0 a SMAFC javára. Folytatás vasárnap 12.50-kor Dunaharasztiban.

MEAFC-Miskolc–Agrofeed-UNI Győr 101–89 (32–18, 34–18, 18–27, 17–26)

Miskolc, férfi NB I/B, Zöld csoport, rájátszás, 1. mérkőzés, 100 néző. V.: Sallai, Gergely, Domán.

Győr: Kámán K., Kámán B. 7, Nagy T. 6/6, LÓGÁR 15/9, SONYÁK 21/6. Cs: Gosztola 5/3, Bakon 12/6, HÁGEN 16/6, Garancz 5/3, Varga 2, Friedl
Edző: Léránt Gábor

Léránt Gábor: – Gratulálok a hazai csapatnak, akik gyakorlatilag az első félidőben eldöntötték a meccset. Nekünk ebben a periódusban semmi sem sikerült abból, amit előre megbeszéltünk. Nem számítottam rá, hogy az előző napi egyetemi bajnokság keretében lejátszott mérkőzésünk ilyen sokat kivesz a fiúkból. A második félidőben közelebb tudtunk ugyan jönni, de ezzel nem sokra mentünk.

Az egyik fél három győzelméig tartó párharc állása: 1–0 a MEAFC javára. Folytatás szombaton 18 órakor a győri egyetemi csarnokban.