2023.04.12. 20:49

NB I – Hét év után újra döntős az UNI Győr - galéria

A párharcot 2–1-re nyerte meg a SERCO UNI Győr, így 2016 után ismét nagydöntőt játszhat, az ellenfél a címvédő Sopron Basket lesz.

Szabó Gábor

Forrás: Rákóczy Ádám

SERCO UNI Győr–DVTK 87–77 (28–16, 11–19, 17–12, 11–20, 20–10)

Győr, NB I-es női elődöntő, 2. mérkőzés, 1500 néző. V.: Cziffra, Frányó, Fodor.

UNI Győr: ELLENBERG 19/6, DUBEI 15/6, Bach 2, Török Á. 2, WILLIAMS 12. Cs.: DOMBAI 17/6, Oroszová 2, RUFF-NAGY D. 14/3, Varga Zs. 4, Weninger, Edző: Cziczás László.

DVTK: AHO N. 12, KÁNYÁSI 5/3, GUIRANTES 32/6, GARBIN 12, Kiss A. 9. Cs.: Jovanovic 6, Bernáth 1. Edző: Völgyi Péter.

Az első negyedben nagyobb előnyt tudott kiépíteni az UNI Győr, mely 20–10-re, majd 4–12-re is vezetett. A második szakaszban sokáig tartotta a különbséget a győri csapat, de várható volt, hogy azért jön egy hullámvölgy. Ezt kihasználva fokozatosan csökkentette hátrányát a miskolci gárda, mely a nagyszünetre feljött négy pontra (39–35).

A második félidőben is hasonlóan alakult a találkozó, mint a korábbi párharcok, fej fej mellett haladtak a csapatok, de a győriek őrizték a 4–6 pontos előnyt. Ez az utolsó tíz percben is így volt, de aztán a DVTK kiegyenlített, a vezetést azonban nem tudta átvenni. Úgy tűnt, lezárhatja a párharcot az UNI Győr, de 1,5 másodperccel a vége előtt hosszabbításra mentette a meccset a vendéggárda.

A ráadás öt percben remekül kezdett a hazai gárda, zsinórban nyolc pontot szerzett, Dombai és Ellenberg is fontos triplákat emelt be, mellyel eldöntötte maga javára a mérkőzést.

A párharcot 2–1-re nyerte meg a SERCO UNI Győr, így 2016 után ismét nagydöntőt játszhat, az ellenfél a címvédő Sopron Basket lesz. Érdekesség, hogy az utolsó döntős győri csapatnak a DVTK-t jelenleg irányító Völgyi Péter volt az vezetőedzője.

Cziczás László: – Büszke vagyok a lányokra, olyan mentális erőről tettek tanúbizonyságot, mely nem mindennapi. Ha valaki a szezon előtt azt mondja, döntőt játszunk, talán magam sem hiszem el, de megdolgoztunk ezért az alapszakaszban, és a DVTK ellen is. Hét meccsből négyszer győztük le őket. Jön a döntő, ez hab a tortán, szeretnénk minden pillanatát kiélvezni.