Bajnoki

2023.03.04. 20:31

Férfi kosárlabda NB I - Soproni vereség hazai pályán

A Sopron KC 19 ponttal kapott ki hazai pályán a férfi kosárlabda NB I szombati játéknapján.

kisalfold.hu

Sopron KC - Alba Fehérvár 72-91 (15-21, 19-23, 10-28, 28-19)
Sopron, férfi NB I, 1800  néző. V.: Tőzsér, Goda, Fodor.

SKC: Joseph 18/6, Jones 7, VALERIO-BODON 15/9, Barnett, 12 Durham 2. Cs.: White 2, Sitku 2, MOLNÁR 6, SUPOLA 5/3, Takács N., Csendes, Csátaljay P. 2. Edző: Kosztasz Flevarakisz.

Alba: SOMOGYI 14, PONGÓ 7/3, DECOSEY 17/3, FORD 14/9, PHILMORE 15/3. Cs.: VOJVODA 18/9, Takács Martin., Diong 4, Szabó Zs. 2, Takács Milán., Góbi, Balsay. Edző: Alejandro Zubillaga.

Philmore és DeCosey vezérletével 11-0-ás két és fél perccel indította a találkozót az Alba, ekkor szerezte Jones az első hazai pontokat. Nem hozott áttörést a hazaiak játékában, hiába kért időt, s küldött a pályára egy alacsony szerkezetű egységet Flevarakisz, s szerezte meg első pontjait soproni színekben White, tovább "nyílt az olló". Somogyi és Vojvoda villanásaival 20-6-ra húzott el az Alba, ám a negyed hajrája a rutinos magyar játékosai, Molnár és Supola révén a soproniaké volt, akik 6 pontra csökkentették korábbi tetemes hátrányukat.

A második negyed elején Valerio-Bodon és Joseph egy-egy duplával 2-re hozta föl az SKC-t. Ezt követően "üldözőversenybe" csapott át a találkozó, hol ellépett 8-10 ponttal az Alba, hol feljött 2-re az SKC. A szakasz közepén felforrósodott a hangulat, előbb Joseph majd Flevarakisz is technikait kapott. A félidő hajrája a fehérváriaké volt, akik Somogyi, valamint a főleg büntetőkből eredményes Vojvoda révén 13-2-vel 13 ponttal elléptek. A félidő végén a kapkodó SKC-t triplájával szünetre 10 pontra "felhozó" Valerio-Bodon egymaga tartotta versenyben.

Ahogy a mérkőzést, a második félidőt is a fehérváriak kezdték jobban, 20 pont fölé nőtt előnyük. A széteső, zónára váltó SKC  büntetőket sem dobta jól, az Alba viszont Ford, Pongó és Philmore révén triplákat is szerezve harmadik negyed végére 28  pontosra növelve előnyét és eldöntötte a mérkőzést.

Kosztasz Flevarakisz: - Ma nem akartam részt venni a sajtótájékoztatón, de ennek semmi köze az eredményhez, hogy nyertünk vagy kikaptunk. Nagyon drámai volt ez a hét. Nekünk megadatott az a kiváltság, hogy idejöjjünk, és kosárlabdázzunk, hogy örüljünk, ha nyerünk, és csalódottak legyünk, amikor kikapunk, de ez egy kiváltság, amit mindenkinek meg kell értenie. Sokan elvesztették az életüket, és családjaikat, fiatalok is. Meg kell értenünk, hogy néha a kosárlabda háttérbe szorul. Azonban mivel a szurkolók számítanak ránk, és ez a munkánk, úgy gondolom, mi jól felkészültünk erre a meccsre, de ebből semmi nem látszott. Az Alba nagyon jól játszott, míg mi nagyon rosszul, ezért gratulálok nekik. Voltak jó perceink a meccsen, de ez nem volt elég. Vissza kell térnünk, és így is lesz!

Yasiin Joseph: - Az Alba sokkal jobban kezdett, mint mi, jobban koncentráltak, agresszívak voltak védekezésben és támadásban is. Eltartott egy ideig, amíg felvettük a mérkőzés ritmusát, és ez elfogadhatatlan. Össze kell érnünk csapattá, hogy előre tudjunk lépni.

Eredmények

Zalakerámia ZTE KK-Szolnoki Olajbányász 79-78 (22-14, 26-26, 14-21, 17-17)
HÜBNER Nyíregyháza BS-Egis Körmend 74-83 (19-23, 22-26, 19-14, 14-20)
Kometa Kaposvári KK-Budapesti Honvéd Sportegyesület 94-79 (26-23, 26-18, 23-18, 19-20)
MVM-OSE Lions - Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 75-87 (24-22, 14-13, 22-26, 15-26)
Naturtex-SZTE-Szedeák - DEAC 83-86 (18-22, 19-14, 18-31, 28-19)
Atomerőmű SE - Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét 99-76 (22-9, 38-21, 19-29, 20-17)