Győzelem

2023.02.12. 19:56

Női kézilabda EL - Szép győzelem! Fana-Mosonmagyaróvár 25-28

A Motherson Mosonmagyaróvári KC vasárnap három góllal legyőzte a norvég Fana együttesét.

Fana–Motherson-Mosonmagyaróvár 25–28 (9–14)

Nesttun, Fana Arena, női Európa Liga-mérkőzés, B csoport, 5. forduló, 698 néző. V.: Ch. Hannes, D. Hannes (németek).

Fana: NYGAARD – Gabrielsen, C. SOLSTAD 7, Haaland, MASTAD 4, Boyum 1, Berg 4/2. Cs.: Dronen (kapus), Mossestad, Grasdal, Kyrkjeeide 3, Hagerup, Hatle 4, A. Solstad 1, Vindheim 1. Edző: Erlend Lyssand.

MKC: Szemerey –  Sztankovics 1, LANCZ 7/5, Kovács P. 2, PÁSZTOR 3, Tóth E. 3/1, Stranigg 2. Cs.: Mistina (kapus), Ivancok 1, TÓTH G. 2, Csire 1, Bardi 1, ALBEK 2, FARAGÓ 2, Tóth N. 1. Edző: Gyurka János.

Hétméteresek: 2/2, ill. 7/6. Kiállítások: 6, ill. 12 perc.

A győzelem azt jelenti, amennyiben az MKC jövő vasárnap 16 órakor hazai pályán legyőzi a francia Nantes-ot, továbbjut a csoportból.

Gyurka János: - Nagyon sportszerű, jó mérkőzést játszottunk a Fana csapatával, amely érezhetően jól felkészült a támadójátékunkból. Mi két ellentétes félidőt produkáltunk, az elsőben a taktikánknak megfelelően türelmesek voltunk az előrejátékban és a sok megállító faulttal rendben volt a védekezésünk. A második játékrészben viszont tompábbak voltunk, ami azt gondolom, ilyen sorozatterhelés közben érthető. Viszont tudtuk, hogy a norvég csapat hatvan percig küzd, ezért a végjátékra összpontosítottunk. A jó védekezésünknek és kapusteljesítményünknek köszönhetően ekkor be is tudtuk biztosítani a győzelmünket. Nagyon örülök, hogy ezzel a csapatteljesítménnyel a saját kezünkbe tudtuk venni a csoportból történő továbbjutás lehetőségét.

60. perc: Peregnek a másodpercek. Ivancok lövését védi Nygaard. Hatle lövését védi Szemerey, a kipattanó az óváriaké. Pásztor még befordul három másodperccel a vége előtt, és gólt szerez. 25-28. Három góllal veri végül norvég ellenfelét az MKC. Mivel a csoport másik meccsén az Ikast 33-28-ra legyőzte a Nantes csapatát, a jövő vasárnapi MKC-Nantes mérkőzés tétje az lesz, hogy amelyik csapat nyer, továbbjut az EL-csoportból.

59. perc: Ivancok térden csúszva szerez gólt, Mastad azonnal válaszol. 25-27. Gyurka János időt kér.

58. perc: Nygaard védi Tóth N. lövését. Hatle negyedik gólja nagy gól. 24-26

57. perc: Nem jó most a bejátszás az óvári beállónak. A túloldalon viszont összejön a dolog, Mastad eredményes. 23-26

56. perc: Lancz végzi el a büntetőt: a lövése valahogy túljut a kapuson, és a kapuban köt ki. 22-26. Technikai hiba Boyumnál.

55. perc: A kapufa segíti ki Szemereyt Hatle lövése után. Bravúros bejátszás Tóth N.-tól, Pásztor hetest harcol ki.

54. perc: Kyrkjeeide nem talál kaput a jobb szélről, Tóth N. viszont betalál. 22-25. Norvég időkérés.

53. perc: Pásztort rántja le a nyakánál fogva Mastad: kiállítás és hétméteres. Lancz bedobja. 22-24.

52. perc: Üres kapus gól Boyumtól. 22-23. Tóth E. lövését védi Nygaard, de ezúttal szerencsére nincs üres kapus gól.

51. perc: Kovács P. eredményes ismét. 20-23. Stranigg kiáll két percre, a hazaiak pedig büntetőt dobhatnak. Berg belövi. 21-23

50. perc: Kovács P. gólja nagyon kellett! 20-22. Szemerey védése is nagyon kellett most, Vindheim próbálkozott!

49. perc: S. Solstad betalál passzívból. 20-21

48. perc: Megint passzívig támad az MKC. Tóth E. lövését védi Nygaard.

47. perc: Passzívban lő Tóth E., blokkolják a lövését. Vindheim szerez lerohanásgólt. 19-21.

46. perc: S. Solstad betalál, Tóth Nikolettet pedig kiállítják. 18-21.

45. perc: Óvári időkérés. Stranigg nem talál kaput.

44. perc: Albek labdát veszít, Solstad gólt szerez, Faragót kiállítják. 17-20. Szerencsével marad a labda az óváriaknál, Stranigg lő végül a kapuba. 17-21.

43. perc: Sztankovics eredményes a jobb szélről. 15-20. Albek blokkol, de a labda marad a Fanánál. Kyrkjeeide talál a kapuba. 16-20.

42. perc: Faragó szerez szép gólt. 15-19.

41. perc: Az Albek-Faragó összjátékot csak szabálytalanul tudják megállítani a hazaiak. A megítélt hétméterest Lancz váltja gólra, aki már öt gólnál jár. 15-18.

40. perc: Ivancok lövését Nygaard védi. Hatle harmadszor eredményes. 15-17.

39. perc: Bergtől jön a gyors válasz. 14-17.

38. perc: Faragó eredményes végre! 13-17.

37. perc: Kínaiból a kapufát találják el a norvégok, de a labda marad a hazaiaknál.

36. perc: Mossestad lövése pontatlan. Albek lövése a felső lécről kifelé pattan.

35. perc: Boyum két percre kiáll az Albek elleni szabálytalansága miatt. Nem jó a bejátszás Faragónak.

34. perc: S. Solstad használja ki az emberelőnyt. 12-16. Labdát veszít az MKC. Jobb szélről jön az újabb hazai gól. 13-16. Sárga lapot kap a hazai vezetőedző.

33. perc: Hatle eredményes. 11-16. Ivancok lövése nem ér gólt.

32. perc: Bardi betalál. 10-16. Aztán Bardit sajnos kiállítják.

31. perc: Tóth G. átlövésgóljával indul a második félidő. 9-15. Kyrkjeeide válaszol. 10-15.

30. perc: Tóth E. lövi a labdát a kapu bal oldalába. 9-14. S. Solstad lövését védi Mistina. Időn túli szabaddobás a félidő vége, ami a blokkon landol. Szünet következik.

29. perc: Lancz belövi a büntetőt. 8-13. Berg is értékesíti a saját hetesét a másik oldalon. 9-13.

28. perc: A. Solstad lövését védi Mistina. Lancz lövését blokkolják, a lepattanó is Lanczé, a norvég szabálytalanság pedig hétméterest eredményez.

27. perc: Pásztor harcol ki hétméterest. Tóth E. lövését védi a kapus. Albek Annát kiállítják két percre.

26. perc: Pásztor növeli az óvári előnyt. 8-12. Berg ziccerből megint a kapufát találja el.

25. perc: Passzívig támad az MKC emberhátrányban. Nygaardról oldalra megy ki Tóth G. lövése.

24. perc: A. Solstad betalál. Albek ad rá egy gyors választ gól formájában. 8-11. Bardit állítják ki két percre. Berg lövése a kapufáról jön ki.

23. perc: Hatle lövése nem talál kaput. Tóth G. talpról a jobb felsőbe zúdítja a labdát. 7-10

22. perc: Mastad gyorsan betalál. 7-9. Albek nem talál kaput.

21. perc: Hatle betalál, 11 percnyi gólcsend ér véget. 6-8. Albek szlalomja gólt ér. 6-9.

20. perc: Nygaard védi Lancz kísérletét. Boyum lövését Mistina tolja kapu fölé. Csire eredményes a bal szélről. 5-8.

19. perc: Megint Ivancok hibázik támadásban. Mistina védi Hagerup lövését.

18. perc: Szemereyt pedig ápolni kell, sőt... Mistina jön a kapuba. Ivancok labdát veszít.

17. perc: Bardi harcol ki büntetőt. Lancz értékesíti a hétméterest. 5-7. Kyrkjeeide a jobb szélről Szemerey arcát találja el. Ezt két perces kiállítással díjazzák a játékvezetők.

16. perc: Ivancok lövését is hárítja Nygaard. Grasdal belép a hatoson belülre, így mindegy is, hogy a lövése hová megy.

15. perc: Boyumnál is becsúszik egy technikai hiba. Tóth G. a kapufát találja el.

14. perc: Támadóhiba az óvári oldalon is. Boyum a kapufát találja el. Nygaard védi Pásztor lövését.

13. perc: Hazai időkérés. Mossestad hibája nyomán ér véget a hazai támadás.

12. perc: Mossestad kapu fölé lő. Pásztor eredményes beállóból. 5-6.

11. perc: Támadóhiba az óváriaknál. Kínaival próbálkoznak a norvégok, Berg lövését védi Szemerey. Lancz egyenlít. 5-5.

10. perc: Szerencsével marad csak a labda a hazaiaknál. Beállógól Mastadtól. 5-4.

9. perc: Berg egyenlít lerohanásból. 4-4. Sztankovics lövését védi Nygaard.

8. perc: Mastad a felső lécre pattintja a ziccert.

7. perc: Tóth E. lövése elmegy a kapu fölött.

6. perc: Lancz lövése a bal alsóban. 3-4. Gabrielsen kísérletét Szemerey védi.

5. perc: Jól védekeznek az óváriak, de S. Solstad átlövése ellen nincs ellenszer. 3-3.

4. perc: Labdát veszít a hazai együttes. Lancz harcol ki büntetőt, Tóth E. belövi. 2-3.

3. perc: Megint S. Solstad eredményes, és megint azonnal jön a válasz, ezúttal Straniggtól. 2-2.

2. perc: Szemerey védi Boyum lövését. Tóth E. kísérletét a másik csapat kapusa hárítja.

1. perc: A hazaiak kezdik a meccset. S. Solstad góljára azonnal jön az óvári válasz Tóth Esztertől. 1-1.

Előzetes - Ahhoz, hogy életben maradjanak a mosonmagyaróváriak továbbjutási esélyei, mindenképpen győzniük kell Gyurka János tanítványainak. Ez nem ígérkezik könnyűnek, bár hazai környezetben simán, 35–29-re nyertek Tóth Eszterék, akik kemény sorozatban vannak, de a hétközi, Fradi ellen szerzett bravúrpont mindenképpen lendületet adhat számukra.