Végig szoros maradt

2023.02.05. 16:20

Női kézilabda EL - Vereség idegenben: Ikast-Mosonmagyaróvár 28-26

A Motherson Mosonmagyaróvári KC vasárnap a dán Ikast vendégeként lépett pályára.

kisalfold.hu

Ikast-Mosonmagyaróvár 28-26 (15-13)

Ikast: Austmo Pedersen - BRANDT 5 (2), Skogrand 2, Gantzel Pedersen, BAKKERUD 6, Petersen 4 (2), MORTENSEN 4. Csere: RYDE (kapus), SCAGLIONE 3, Johansen, Ebler, Lindquist 2, Iversen, Uno Jensen, Hougaard 2. Edző: Kasper Christensen

Mosonmagyaróvár: Szemerey - Mihály 1, LANCZ 4, TÓTH N. 6, Pásztor 2, TÓTH E. 6 (3), Stranigg Zs. Csere: Mistina (kapus), IVANCOK 3, Tóth G. 1, Albek 2, Kovács P., Faragó, Sztankovics 1. Edző: Gyurka János

Kiállítások: 6 perc, ill. 6 perc
Hétméteresek: 5/4, ill. 4/3

Gyurka János: - Az első néhány percet idegesen kezdtük, de szerencsére hamar fel tudtuk venni a mérkőzés ritmusát és utána gyakorlatilag már a megbeszéltek szerint kézilabdáztunk. Voltak hibáink, amelyeket a rendkívül tapasztalt játékosokból álló Ikast Handbold könyörtelenül kihasznált. A küzdeni tudásunk, a csapatunk jó védekezése azonban folyamatosan visszahozott a mérkőzésbe. A végjátékban viszont hiányoztak a jobb megoldások, sajnos nem tudtunk élni azokkal a lehetőségekkel, amelyek megvoltak egy bravúros eredmény eléréséhez. Ebből a mérkőzésből azonban előnyt kell kovácsolnunk, a folytatásban támaszkodnunk azokra az erényekre, amelyeket ma megmutattunk.

Percről percre

60. perc: Passzívig támad az Ikast ismét. Tóth N. kiáll két percre, így oda a passzív is 11 másodperccel a vége előtt. A végén még véd egyet Szemerey Lindqvist lövése után. Két góllal kap ki végül az MKC az Ikast otthonában

59. perc: Petersen hétméterese gólt ér. 28-25. Labdát veszít az MKC. Hazai időkérés. Tóth N. labdát szerez, a lerohanás végén betalál. 28-26.

58. perc: Tóth N. lövése a bal alsóban. 27-25.

57. perc: Szemerey védi Bakkerud lövését.

56. perc: Hét a hat ellen a hazaiak. Hougaard talál a kapuba ismét a jobb szélről. 27-23. Tóth N. is akaszt egy nagy gólt. 27-24.

55. perc: Iversen a kapufát találja el. Szép összjáték végén Tóth G. eredményes. 26-23.

54. perc: Hougaard köszön be egy góllal. 26-22. Tóth N. lövése pontatlan.

53. perc: Tóth Eszter kiáll két percre, az Ikast pedig büntetőt dobhat. Petersen belövi. 25-22. Sztankovics a kapufát találja el, Ryde tolta oda a lövését.

52. perc: Pásztor harcol ki hétméterest. Ryde próbálja védeni Tóth E. büntetőjét, ezúttal sikerül neki.

51. perc: Hiba mindkét oldalon, de volt már ilyen: most óvári gól kellene.

50. perc: Hiba mindkét oldalon. Tóth E. lövését blokkolják a hazaiak. Szemerey védi Brandt lövését.

49. perc: Szemerey védi Mortensen lövését.

48. perc: Gyurka János kér időt. Tóth E. nagyon messziről nagyon nagy gólt dob passzívból. 24-22

47. perc: Brandt büntetőből nem, csak a kipattanóból tud betalálni a kapuba. 23-21. Tóth E. hibája után Bakkerud szerez gyors gólt. 24-21.

46. perc: Talpról, lapos lövéssel próbálkozik Kovács P. Ryde védeni tud.

45. perc: Ismét passzívig támadnak a dánok, végül kipasszolják a labdát az oldalvonalon túlra.

44. perc: Lancz pattintott lövésből eredményes, Ryde nem tud védeni. 22-21.

43. perc: Kovács P. harcol ki hétméterest. Megint Tóth E. jön, megint belövi. 22-20. Szemerey védi jókor jön!

42. perc: Passzívig támadnak már a hazaiak. Bakkerud távolról talál a kapuba. 22-19.

41. perc: Tóth N. farag tovább a hátrányon. 21-19. Időt kér a dán szakvezetés.

40. perc: Lancz ismét! 21-18

39. perc: Lancz szerez gólt hosszú idő után. 21-17. Szemerey védi Bakkerud lövését. Aztán Bakkerud kiáll két percre.

38. perc: Megint labdát veszít az MKC. Skogrand veszi be a kaput. 21-16

37. perc: Óvári labdaszerzés, Kovás P. indítja Ivancokot, gól a vége. 19-16. Lindqvist eredményes a másik oldalon. 20-16.

36. perc: Bakkerud hibázik az egyik, Sztankovics a másik oldalon.

35. perc: Megint hiba csúszik az óvári támadásba, gyors góllal büntet Brandt. 19-14. Tóth E. dobhat hétméterest, nem zavarja, hogy a másik kapus, Ryde áll vele szemben, lövőcsel nélkül a kapu bal oldalába lő. 19-15

34. perc: Lépéshiba az óváriaknál. Második hétméteresét lőheti az Ikast, Brandt ezt is gólra váltja. 18-14.

33. perc: Albek blokkolja Bakkerud lövését. Passzívig támad a hazai együttes. Mistina védi végül Bakkerud lövését.

32. perc: Ivancok góljára gyorsan jön a válasz Bakkerudtől. 17-14. Ivancok remekül kerül helyzetbe, de Austmo lábbal védi a ziccerét.

31. perc: Folytatódik a mérkőzés, a labdát a dánok indítják útnak. Bakkerud távoli gólja a második félidő első találata. 16-13

30. perc: Albek megint betalál. 15-13. A hazaiak már nem tudnak lőni a félidő legvégén. Szünet következik.

29. perc: Albek lövése is gólt ér. 15-12. Belemenés a dánoknál.

28. perc: Sztankovics talál a kapuba a jobb szélről. 14-11. Petersen ejti a labdát a kapuba. 15-11.

27. perc: Kovács P. szabálytalansága hétméterest és két perces kiállítást ér. Mistina nem tudja védeni Brandt büntetőjét. 14-10

26. perc: Albek test melletti lövését blokkolják.

25. perc: Stranigg remek labdaszerzését sajnos nem követi gól, mert Austmo véd. Lindqvist gólját viszont óvári időkérés követi. 13-10

24. perc: Scaglione lövését Mistina tolja kapu fölé. Austmo védi Ivancok kísérletét.

23. perc: Petersen átlövése a kapuban. 12-10. Albek hibája miatt ér véget idő előtt az óvári akció.

22. perc: Mistinát kisegíti a kapufa Mortensen lövésénél. Nem jut el a bejátszás Faragóig.

21. perc: Scaglione megint betalál. 11-10. Jól védekezik az Ikast is.

20. perc: Albek lövése a blokkot találja el.

19. perc: Vezet az MKC Ivancok góljával! 9-10. Hazai időkérés. Bal szélről jön a dán gól, Mortensen kapta tisztán a labdát. 10-10.

18. perc: Mistina jön a kapuba, ő védi lábbal Brandt lövését. Petersen is hiába próbálkozik, Mistina az ő lövését is kivédi.

17. perc: Jó az óvári védekezés, Petersen labdát veszít. Az egyenlítésért támad az MKC. Tóth Nikolett betalál! 9-9.

16. perc: Skogrand eredményes újra, Tóth N. adja a gyors választ a másik oldalon gól formájában. 9-8.

15. perc: Ivancok lövése pontatlan.

14. perc: Mortensen viszont most betalál, amikor már kiegészült az Ikast. 8-6. Tóth E. szép gólt dob. 8-7. Szemerey védi Skogrand ziccerét.

13. perc: Scaglione lövése a felső lécről pattan a gólvonal elé. Mihály Petra góljával egy gól már csak a hátrány. 7-6.

12. perc: Hiába kapja meg a labdát az MKC, gyorsan véget ér a támadás belemenés miatt.

11. perc: A meccs első két perces kiállítását Pedersen kapja. Újabb két perc, Skogrand is a büntetőpadra kerül. Tóth E. büntetőből talál a kapuba. 7-5.

10. perc: Mortensen eredményes. 7-4

9. perc: Scaglione szerez gólt. 6-4. Gól nélkül ér véget az óvári támadás.

8. perc: Petersen lábát éri a labda, jöhet az MKC. Lancz eredményes. 5-4.

7. perc: Tóth E. előtt marad terület, hogy lőjön. 5-3.

6. perc: Most a dánok veszítenek labdát.

5. perc: Pásztor góljára Scaglione válaszol. 3-1. Megint Pásztor eredményes, és megint gyorsan jön a válasz, ezúttal Bakkerudtől. 5-2.

4. perc: Labdát veszít az óvári csapat, Bakkerud 10 méterről lő a kapuba. 3-0.

3. perc: Lerohanásból eredményes Mortensen. 2-0

2. perc: Brandt szerzi a meccs első gólját.

1. perc: Sárga-feketében a hazaiak, fehér, feketében az óváriak. Szemerey védi az óvári kaput, Stranigg, Pásztor, Lancz, Mihály, Tóth E., Tóth N. még a csapat tagjai, amikor az MKC elkezdi a meccset. Tóth E. a kapufát találja el.