2022.10.12. 20:07

Női kézilabda NB I - Simán győzött az Audi ETO a Vác ellen

Vác–Audi-ETO 17–28 (8–16)

Vác, Városi Sportcsarnok, NB I-es női mérkőzés, 660 néző. V.: Haskó, Natkai.

Vác: Bukovszky – Diószegi, Ballai B. 1, KUCZORA 5/2, Helembai 1, Marincsák 1, Schatzl Natalie 2. Cs.: Csizmadia, Pásztor (kapusok), Ballai A. 3, Világos, Pálffy, Bárdy 1, Kurucz 1, Bánfai 2, Kovalcsik. Edző: Herbert Gábor.

Audi-ETO: SOLBERG – Faluvégi 2, Rju 2, Nze Minko 1, BLOHM 8, Kristiansen, Fodor 1. Cs.: TOFT (kapus), Ogonovszky 1, Schatzl Nadine 3, Hansen 2/1, Gros 3, Oftedal, Győri-Lukács 2, Broch 3, Edző: Ambros Martín.

Hétméteresek: 2/2, ill. 1/1. Kiállítások: 2, ill. 4 perc.

A győri csapat a papírformának megfelelően az első perctől vezetett. Ambros Martín vezetőedző folyamatosan forgatta a csapatát, melybe visszatért az orrsérülése után Stine Oftedal. A norvég irányító 28 percet töltött a pályán. A szünetben már nyolc gól volt a győriek előnye, a második félidőben sokáig nem változott a különbség, a 46. percben lett először tíz gól a differencia (14–24). A végjátékban is őrizte az előnyt a címvédő, a hazai csapat komoly ellenállást ekkor sem tudott kifejteni.