Női kézilabda NB I – Audi ETO-Dunaújváros 30-19 – fotók

Magabiztos játékkal győzött a győri együttes.

kisalfold.hu

Fotó: Csapó Balázs

1. perc: Csapó, Grosch, Szekerczés, Sirián, Nick, Bouti és Kazai a feketében játszó vendégek kezdőcsapata. Az ETO zöldben szerepel ma, a kezdőcsapat: Leynaud, Bódi, Bulatovic, Nze-Minko, Edwige, Hansen, Fodor. A győriek kezdik a meccset, az első támadás végén nincs gól.

2. perc: Bulatovic ütött oda a támadásban beálló Triscsuknak, a szenvedő fél tényleg szenved, ápolni kell. Az ítélet büntető és sárga lap, Leynaud megfogja Szekerczés hetesét.

3. perc: Szalai a másik dunaújvárosi játékos, aki támadásban lép csak pályára, ő szerzi az első gólt. 0-1. Labdaszerzés után Bouti rohan a győri kapuig, ő is értékesíti a helyzetét. 0-2.

4. perc: Bulatovic lövi az első ETO-gólt. 1-2.

5. perc: Passzívból lövik el a vendégek, Leynaud résen van.

6. perc: Sok passz után Bulatovic lövi el a labdát – már bőven passzívból – pontosan a kapu bal oldalába. 2-2. Vendéggól nincs, Bulatovic lövésénél viszont védenie kell Csapónak.

7. perc: Leynaud véd nagyot ismét.

8. perc: Grosch eredményes a jobb szélről, Edwige válaszol rá gyorsan. 3-3.

9. perc: Hansen szerez labdát, Nze-Minko pedig gyors gólt: először vezet a meccsen az Audi ETO. 4-3.

10. perc: Szalai talál utat a győri védelmen, a góljára Nze-Minko felel gyors góllal. 5-4.

11. perc: Büntetőt lőhet ismét a Dunaújváros Edwige szabálytalansága után. Jovovity kihagyja, de megismételtetik a játékvezetők, mivel Edwige idő előtt belépett a szaggatott vonalon belülre. Az ismétlés már a kapuban. 5-5.

12. perc: Hansen lövése pontatlan, nincs újabb gól.

13. perc: Szekerczés lövése az oldalhálóban, azonban a győri akció is gyorsan véget ér, miután Nze-Miko lövését védi Csapó: ismét támadhatnak a vendégek.

14. perc: Szalai a felső lécet találja el, a túloldalon Fodor viszont pontosabban lő. 6-5.

15. perc: Nze-Minko ellen ezúttal tehetetlen a vendégek kapusa, Csapó. 7-5.

16. perc: Leynaud védi Brau lövését. Bulatovic lövését pedig Csapó üti kapu mellé a túloldalon.

17. perc: Fodor labdaszerzése után Nze-Minko robog a kapuig. 8-5. Időt kér a Dunaújváros.

18. perc: Újabb dunaújvárosi büntető jöhet, Jovovity bedobja ezt is. 8-6.

19. perc: Amorim a pályán, a lövése kapu mellé száll. Támadóhiba a vendégeknél.

20. perc: Grosch ejti át a szélről Leynaud-t. 8-7. Fodor lövését védi Csapó, aztán Groscht küldik ki két percre. Kapus nélkül támadnak a vendégek, Amorim lő gólt a saját térfeléről az üres kapuba. 9-7.

21. perc: Ferenczy eredményes emberhátrányból. 9-8.

22. perc: Bódié a tizedik győri gól. 10-8.

23. perc: Belemenés a vendégeknél.

24. perc: Két percre kiküldik Amorimot. Grosch révén olvad egy gólra a vendégek hátránya. 10-9.

25. perc: Oftedal lövése a blokkról megy mellé. A sarokdobás után viszont szép gólt lő a győriek tizenötöse. 11-9.

26. perc: Oftedal robog a kapuig a labdaszerzés után. 12-9. Lépéshiba Ferenczynél.

27. perc: Labdát veszít az ETO, Braun a kapuig szalad a megszerzett labdával, és Leynaud felett ejti azt a hálóba. Kristiansen gyorsan felel rá. 13-10.

28. perc: Jovovity lövését védi Leynaud, aztán Fodor lövését is megfogja Csapó, más kérdés, hogy a győri szélső ellen mintha szabálytalankodtak volna...

29. perc: Időt kér Danyi Gábor. Fodor a szélről nem talál kaput.

30. perc: Jovovity lövését védi Leynaud. Brattset tud befordulni Oftedal passzával. 14-10. Leynaud védi a félidő utolsó másodpercében Jovovity lövését.

31. perc: Folytatódik a mérkőzés, az ETO kapujában ezúttal Kiss Éva, és a két szélen pedig Knedlikova és Puhalák. Nincs gól az első dunaújvárosi támadás végén.

32. perc: Puhalák eredményes egy gyors akció végén. 15-10. Brattset gólt szerez, a vele szemben szabálytalankodó Siriánt pedig kiküldik két percre. 16-10.

33. perc: Hosszú dunaújvárosi támadás ér véget gólt nélkül, a győri akció sokkal rövidebb, és Amorim találatával ér véget. 17-10.

34. perc: A Dunaújváros kér időt. Mihály Petra nem tudja ellőni a labdát Kiss Éva mellett. A túloldalon a másik hetes számú játékos, Brattset szerez gólt. 18-10.

35. perc: Szekerczés a kapufára lövi az újabb, immár negyedik dunaújvárosi büntetőt.

37. perc: Boutit küldik ki két percre, immár másodszor. Amorim hibája után labdát veszít az ETO.

38. perc: Oftedal dob gólt az üres kapuba. 19-10. Teste mellől, talpról nagy gólt dob Szekerczés. 19-11.

39. perc: Knedlikova lövése a kapufáról jön ki.

40. perc: Jovovity lövi a kapuba a hetest. 19-12. Kurtovic szerez szép gólt. 20-12.

41. perc: Cavlovic fordul be a beadással, Kiss Éva védi a próbálkozását. Amorim lövését védi Csapó.

42. perc: Kiss védi Szalai lövését. Puhalák eredményes egy gyors és szép akció végén. 21-12.

43. perc: Szekerczésnek ezúttal nem jön be az, ami nemrég bejött: Kiss védi a lövését.

44. perc: Oftedal lövését fogja Csapó. Szalai gyorsan gólt dob a túloldalon. 21-13.

45. perc: Jön beállóba ismét Edwige. Hansen talál a hálóba. 22-13.

46. perc: Jovovity lövése a bal felsőben. Knedlikova adja meg a gyors választ egy nagyon pontos lövés után. 23-14.

47. perc: Szekerczés lövése nem jó, aztán Puhalák szerez gólt az indítás után, ezzel nő tízre az ETO előnye. 24-14.

48. perc: Támadóhiba Nze-Minkónál.

49. perc: Kazai csökkenti a dunaújvárosi csapat hátrányát. 24-15. Nick jut a kiállítás sorsára.

50. perc: Puhalák ma nagyon érzi a kaput. 25-15.

51. perc: Jovovity lövése kapu mellé száll. Knedlikova ejti ki a labdát.

52. perc: Szalai kapu fölé lő nyolc méterről.

53. perc: Kurtovic megmutatja, hogy ő is tud test mellől, talpról nagy gól lőni 11 méterről. 26-15. Mihály Petra veszi be Kiss kapuját a jobb szélről. 26-16.

54. perc: Az első győri hetest Kristiansen értékesíti. 27-16. Boutinak nem jó a bejátszás.

55. perc: Kristiansen talál utat a kapuig. 28-16.

56. perc: Rossz a passz Kristiansentől. Időt kérnek a vendégek. Sirián eredményes. 28-17.

57. perc: Támadóhiba az ETO-nál.

58. perc: Lábbal védi Kiss Éva Szekerczés lövését. Szalai lő gólt, Puhalák cunderrel ad rá választ a túloldalon. 29-18.

59. perc: Kapus nélkül támadnak a vendégek, ezt használja ki Kristiansen a saját térfeléről szerzett góllal. 30-18.

60. perc: Szalai lő gólt. 30-19. Stojak védi Kristiansen próbálkozását. Újabb támadásra már nincs idő, 11 góllal veri idei első hazai meccsén az Audi ETO a Dunaújvárost.

Előzetes:

„Jelenleg nem vagyunk abban az állapotban, ami elvárható lenne és a január-februári időszakban, mikor heti két mérkőzést játszunk, a győzelem megszerzése mellett a legfontosabb, hogy a játékosokat egy szintre hozzuk. Ez az MTK elleni pontatlanságokból is látszott, de a sérültek jól szálltak be a meccsbe. A Dunaújváros ellen is hasonló játékot és mérkőzést várok, s ebben a fázisban el kell azt felejteni, hogy az ETO már a félidőben tízzel vezet és fölényesen nyer, mert minden helyzetért és gólért keményen meg kell küzdenünk” – mondta Danyi Gábor vezetőedző.