Szakmai találkozó

2023.11.06. 17:26

Szarvason versengtek a Győr-Moson-Soproni halőrök

Szarvas adott helyszínt nemrég a háromnapos VI. Országos Halőri Versenynek és Szakmai Találkozónak. Megnyerték a vízibiciklis sportügyességi számot, összetettben pedig a 11. helyen végeztek a megyei halőrök a 28 csapatból – tájékoztatta lapunkat a Sporthorgászok Győr-Moson-Sopron Megyei Szövetsége.

Ollári Gergely

A szövetség halőrei, valamint Ivancsóné dr. Horváth Zsuzsanna ügyvezető. Fotó: Sporthorgászok Győr-Moson-Sopron Megyei Szövetsége

A rendezvény házigazdája a Magyar Országos Horgász Szövetség volt. A Mohosz tagszervezetei és tagegyesületei által delegált háromfős csapatok három napon keresztül mérkőztek meg egymással. Az első nap – szokás szerint – a szakmai előadásokról és az elméleti versenyszámról szólt. Tóth Géza rendőr alezredes és Habony Ildikó TKI munkacsoport-vezető a helyes konfliktuskezelésről tartott előadást. Papp András, Csongrád vármegye halgazdálkodási szakügyintézője a hatósági eljárások gyakorlatáról beszélt a résztvevőknek. Ezután nyílt panelbeszélgetés keretében Nemes Attila, Cserepes Ernő, Dudás Tibor, Pfeifer Rikárd és Donkó Péter ismertették szervezetük halőri munkájának helyi jellegzetességeit és rendhagyó ügyeit. 

A bemutatók végén a kérdések és válaszok követték egymást. Az interaktív elméleti versenyszámban a korábbi évektől eltérően a csapatok nem közösen töltötték ki a kérdőívet, hanem minden résztvevő külön-külön tesztet kapott halfelismerés, rendészet és horgászvizsga témakörökben. Az ügyességi számok mellett hagyományosan egy zavarosban horgászó személyt kellett a halőrpároknak ellenőrzés alá vonni, és a jogsértő tevékenységeket feltárni. A szervezők az intézkedés szabályosságát, szakszerűségét és jogszerűségét értékelték. 

Fotó: Sporthorgászok Győr-Moson-Sopron Megyei Szövetsége

A Sporthorgász Egyesületek Győr-Moson-Sopron Megyei Szövetségének csapata legjobban a bicikli és vízibicikli versenyszámban teljesített, ezeket a számokat megnyerték. A kijelölt útvonal teljesítése közben ki is kellett kötniük, hogy egy úszóstég belsejéből összegyűjtsék a víz tetején lebegő hulladékot, majd azt szétválogassák külön-külön edényekbe. Mi- után célba értek, egy dőlőbójára kellett rádobniuk egy mentőgyűrűt. Minden sikeres találattal 10 másodpercet javíthattak a köridejükből. A megyei csapat végül összetettben a 28 egyesület közül az előkelő 11. helyen végzett. 

Ezek is érdekelhetik

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a kisalfold.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában