2017. 12. 12. kedd - Gabriella 5°C | 14°C Még több cikk.

Vereség az Euroligában: MKB-Sopron-Rivas Ecopolis 63-70

Kosárlabda - Az MKB-Euroleasing Sopron hazai pályán kapott ki a Rivas Ecopolistól az Euroliga 4. fordulójában.
MKB-EUROLEASING SOPRON - RIVAS ECOPOLIS 63-70
Női kosárlabda Euroliga, C-csoport, 4. forduló

Ujhelyi Petra: Nagyon fárasztó meccs volt. Nem játszottunk szépen, de a lényeg a győzelem. A harmadik negyed elején feljött a hazai csapat, de csak a mi hibáinkból. Amikor jobban odafigyeltünk újra átvettük a vezetést.

Honti Kata: A második félidőben nem találtuk a spanyolok zónájának ellenszerét. Nem tudtuk felgyorsítani a játékot, így kikaptunk. Sajnos éreztük Milovanovic hiányát.

Székely Norbert: Az a játékelem hiányzott a zóna ellen, amihez Jelena Milovanovic nagyon kellett volna. Nagyon sematikusan játszottunk. Ma többet hibáztunk, mint az ellenfél.

Galéria kép

40. perc: Langhorna dobhat két büntetőt. Hibátlanul. 58-65. Jones is megteszi ugyanezt. 58-67. Jones újabb két büntetőt dobhat. Krivacsevics-tripla. 61-69. Jones 16 pontos. Az utolsót büntetőből szerzi. Krivacseivics alakítja ki a végeredményt. 63-70.

39. perc: Langhorne jól játszik. Húsz pontnál tart. 58-63.

38. perc: Cruz ritmusváltása egy duplára jó. 56-61. Holt mindkét büntetőjét értékesíti. 58-61.

37. perc: Krivacsevics szerez lepattanót. Támadunk, de lassan. Hiba.

36. perc: Székely Norbert időt kér. Jones beleáll a duplába. Sajnos jó. 56-59.

35. perc: Honti kosarával feljövünk egyre. 53-55. Kapunk is dobunk is. A miénk hármas. Miljkovic! 56-57.

34. perc: Langhorn a középtávolinál is magabiztos. 48-53. Eördögh vállalja be a triplát. Jó! 51-55.

33. perc: Rossz passzok, spanyol labadszerzés. A támadást Jones fejezi be kosárral. 48-51.

32. perc: Eördögh mindkét büntetőjét bedobja. Ez nagyon kellett. 48-49.

31. perc: Rosszul kezdődik a hajrá. Nő a hátrány. 46-49.

A harmadik negyed után: 46-47

30. perc: Nincs szerencsénk. Horti próbálkozása kiszédül a gyűrűből. Vége a negyednek.

29. perc: Langhorne harcol a palánk alatt. Talán szabálytalankodik is, de a bírók nem fújnak. 46-47. Vezet a Rivas.

28. perc: Sokadik durva hiba támadásban. Eladjuk a labdát. Jones szór egy hármast. 46-45.

27. perc: A játékvezetők is segítik most a spanyolokat. Elveszik a Soprontól a labdát. Langhorne pontokkal köszöni meg ezt. 46-42.

25. perc: Semsei tripla! 46-40.

24. perc: Honti szerez labdát, egy hosszú passz Holtnak. Megvan ez is! 41-40. Lepattanót szerez Krivacsevics, beleáll a dobásba. Jó. 43-40. Spanyol időkérés.

23. perc: Honti passza Hortinak. Ez az! Vezetünk! 37-36. Nem sokáig. 37-38. Honti duplájával jra fordítunk. 39-38.

22. perc: Honti csodapasszából Krivacsevics talál be. 35-36.

21. perc: Honti nagyon belekezd! 33-36.

A félidőben: 31-36

20. perc: Összekapták magukat a vendégek...Langhorne a büntetőket is bedobja. 31-36.

19. perc: Horti és Holt is eredményes. Soproni percek! 31-32. Lehet fordítani.

18. perc: Bermejo a dudaszó pillanatában szór egy duplát. 28-30.

17. perc: Dubljevic két pont. A pusz egy is jó, sajnos. 24-30. Feljövünk négyre. 26-30.

16. perc: Miljkovic magabiztos a büntetőknél. Mindkettő jó. 22-27. Krivacsevics keménysége gólt ér! 24-27.

15. perc: Eladjuk a labdát. Ujhelyi passzol Cruzhoz. Ziccer. Kosár. 20-27.

14. perc: A második negyedben eddig szenved a Sopron. A madridiak védekezése szinte hibátlan.

13. perc: Ujhelyit hagyjuk játszani. 18-21. Semsei majd Cruz jut el nagy harc után ziccerig. Hibátlan mindkettő. Újra Cruz. Soproni időkérés. 20-23. A ráadás büntető is pontos. 20-24. Cruz két büntetőből most egyet értékesít. 20-25.

11. perc: Ujhelyi pontjaival kezdődik a negyed. 18-19.

Az első negyedben: 18-17.

10. perc: Kriacsevics kosarával. 18-17.

9. perc: Honti forgatja meg a spanyolokat a palánk alatt. 16-14. Eldebrink egy büntetőt bedob. 16-15.

8.perc: Eördögh kettből egy büntetőt dob be. 14-14.

7. perc: Langhorne-t nem tudjuk tartani. 11-14. Horti áll bele egy középtávoliba. Jó! 13-14.

6. perc: Gyönyörűen kijátszott ziccer. Krivacsevics. 11-12.

5. perc: Újra Holt, majd Langhorne. 9-10.

4. perc: Pontok mindkét oldalon. Nálunk Horti eredményes. 7-8.

3. perc: Langhorne harcol a palánk alatt. Kosár a vége. 5-5.

2. perc: Moreno hármassal válaszol. 3-3. Holt is megszerzi első pontjait. 5-3.

1. perc: Honti egy triplával nyit. Bravó Kata! 3-0.

Edző: Javier Fort

Nehéz feladat vár az Euroligában a veretlenségét a legutóbbi fordulóban elveszítő MKB-Euroleasing Sopron csapatára. A csoport egyetlen százszázalékos együttese, a Rivas Ecopolis látogat az MKB-arénába.

Az újonc madridiak amellett, hogy hazai pályán legyőzték a Gorzów és a Kosice csapatát, idegenben tudták két vállra fektetni az USK Prahát.

„Természetesen arra készülünk, hogy elrontsuk a vendégek hibátlan mérlegét, de azt tudni kell, hogy a Rivas Ecopolis jobb játékerőt képvisel, mint a Bourges. Igazi csapatként működnek, emellett egyénileg is jó játékosok alkotják. Agresszívan védekeznek, és rendkívül kreatív, gyors, modern felfogásban kosárlabdáznak" – mondta lapunknak Székely Norbert, az MKB-Euroleasing edzője, aki újabb játékosát veszítette el sérülés miatt.

„Jelena Milovanovic még mindig nem bevethető, ráadásul a jó formában lévő Licskai Zsófia is megsérült, aki potenciális jelölt lehetett volna Milovanovic pótlására. Honti Kata biztosan játszik, de továbbra sincs százszázalékos állapotban. Az elmúlt egy hétben azzal foglalkoztunk, hogy nekünk mit kell jobban csinálnunk, a madridiak ellen csak közvetlenül a mérkőzés ellen készültünk. Ha a saját játékunkban tudunk fejlődni, akkor szoros mérkőzést játszhatunk, ami a mi javunkra is eldőlhet a végjátékban."

Érdekesség, hogy a vendégeknél két magyar játékos, Császár Andrea és Ujhelyi Petra kosárlabdázik.

„A két magyar közül Ujhelyi Petra játszik többet, ő nagyon hasznos tagja a csapatnak, védekezésben pedig egyenesen a spanyolok legjobbja. Császár Andrea jó kiegészítő játékos. A Rivas Ecopolis magas szerkezetben kosárlabdázik, legjobbjuk, Jelena Dubljevic majd 190 cm-es magasságával általában hármas poszton szerepel, ami sérülésektől sújtott csapatunknak nem annyira kedvez" – zárta gondolatait Székely Norbert vezetőedző.

A mérkőzés szünetében a musicalkedvelőknek is érdemes lesz a teremben maradniuk, hiszen a december 11–12-i soproni Rómeó és Júlia előadás két főszereplője, Dolhai Attila és Vágó Bernadett ad elő egy duettet.

• 5. thurvj97 2009. november 19. 10:01
    „Sajnos ez nem a mi meccsünk volt.Ez a teljesítmény csak hazai viszonylatban elég. Bevallom meglepett a gyenge teljesítmény.Sebaj. Lesz ez jobb is!”
    „Hát nagyon nehéz meccs lessz!!
    De bizom abban hazai pályán bárkit megtudunk verni!!

Régen kaptunk ki hazai pályán ez jó elő jel a meccsre nézve!
    De igazolnunk kéne valakiket centert é sirányitót mert igy nem sokra megyünk!!

Hajrá Sopron!!”
  • 1. kristi0225 2009. november 18. 14:43
    „Hajrá MKB!”

Győriek a futsal válogatottban: újabb vereség Brazíliától

Második mérkőzésén is vereséget szenvedett a világbajnok brazil csapattól a januári, hazai… Tovább olvasom