2016. 12. 04. vasárnap - Borbála, Barbara -5°C | 3°C

Újabb két hiányzó, de újabb győzelem - Audi ETO-Dunaújváros 27-19

Macarena Aguilar kisebb sérüléssel bajlódik, ezért nem játszott a Dunaújváros ellen.

Nem léphetett pályára Bognár-Bódi Bernadett és Macarena Aguilar sem, előbbi láz miatt hagyta ki a mérkőzést, utóbbi pedig kisebb sérüléssel bajlódik.

Ambros Martín: - Ennyi probléma mellett nem könnyű magas szinten kézilabdázni. A csapat erejét, magabiztosságát bizonyítja, hogy ilyen szinten tudtuk hozni a meccset.

Mátéfi Eszter: - Reális eredmény született. Remélem, hogy ezzel a játékkal fel tudtunk készülni a hét végi EHF Kupa mérkőzésre.

Jelena Grubisic: - Nagyon összeszedettek voltunk a sérülések ellenére, kezdettől fogva magabiztos volt az előnyünk. Örülök a szép játéknak, igazi csapat voltunk ma is.

Magabiztos győzelmet aratott hazai pályán a Győri Audi-ETO együttese a Dunaújváros ellen.

Audi ETO-Dunaújváros 29-17

Győri Audi-ETO KC - Dunaújváros Kohász KA 27-19 (14-9)

Gólszerzők:

ETO: Korsó 5(4), Sen 5(4), Planéta, Löke, Szepesi 4-4, Kovacsics 2(1), Baracskai, Milanovic-Litre, Hornyák Á. 1-1.

DKKA: Kamper 6, Triscsuk 3(2), Vincze, Bulath, Hosszú 2-2, Berta, Takács D., Ferency, Rádl 1-1.

Bulath góljával kezdődött a találkozó, de három percen belül Kovacsics és Korsós találataival sikerült megfordítani az eredményt. A folytatásban mindkét együttes kissé kapkodóan játszott, sok technikai hibát követtek el, ennek ellenére a jó védekezésnek köszönhetően a zöld-fehérek fokozatosan elléptek a dunaújvárosiaktól. A találkozó 16. percében Planáta találata után már 7-2 volt a hazai együttesnek.

Az első félidő derekától a győriek átlövőjéről szóltak a percek, a hazai csapatnál egymás után négyszer talált a kapuba, míg a vendégeknél csak Kamper és Vincze tudott túljárni Grubisic eszén.

Az utolsó tíz percben felváltva estek a gólok, az ETO-nak nem sikerült nagyobb előnyt kiharcolnia, a vendégek három gólra is felzárkóztak, végül Löke és Baracskai találata után 14-9-es haza előnnyel vonultak öltözőbe a csapatok.

Szünetet követően nagyobb sebességi fokozatban kezdtek a Rába-partiak, két perc alatt Korsós és Sen is a kapuba talált. Valamelyest rendezte a sorait a Dunaújváros, de ismét ritmust váltott Ambros Martín együttese és fokozatosan elléptek vendégektől. Grubisic bravúrokat mutatott be, míg támadásban Sen és Korsós jeleskedett. Előbbi 22. percben szerzett hétméterese után a győri közönség hangosan kiabálhatta a tízgólos különbséget. (25-15).

Az utolsó percekben már csak a különbség volt a kérdés, a találkozó során egyszer sem forgott veszélyben a zöld-fehérek magabiztos sikere, akik újabb győzelemnek örülhettek a vasárnapi zágrábi Bajnokok-Ligája mérkőzés előtt.

(II.) 23.p. Hosszú egymás után kétszer is eredményes tudott lenni. 25-17

(II.) 22.p. Milanovic-Litre harcolt ki hétméterest, Sen értékesítette. Hangosan kiabálja a közönség a tízgólos különbséget. 25-15

(II.) 21.p. Sen megszerezte harmadik találatát is. 24-15

(II.) 20.p. Eladott labda után Takács szépített. 23-15

(II.) 19.p. Sen szépen kilőtte a bal felsőt, Mátéfi Eszter időt kért. 23-14

(II.) 17.p. Korsós ismét büntetőből volt eredményes. 22-14

(II.) 15.p. Ferency szélről lőtt Grubisic kapujába. 21-14

II.) 14.p. Szepesivel szemben szabálytalankodtak, Korsós második hétméteresét is értékesítette. 21-13

(II.) 13.p. Amorim kapufája után Milanovic-Litre szedte össze a kipattanót és lőtt a kapuba. 20-13

(II.) 11.p. Szepesi jobb szélről, jobb kézzel lőtt a kapuba, de Rádl rögtön válaszolt. 19-13

(II.) 9.p. Kovacsics harcolt ki büntetőt, amelyet magabiztosan értékesített. 18-12

(II.) 8.p. Kamper bravúros mozdulattal, a kapufa segítségével lőtt a kapuba. 17-12

23.p. Kamper szépített betörésből. 10-6

22.p. Szép támadás végén ismét Planéta gól!

22.p. Ambros Martín időt kért.

20.p. Kamper Grubusic lába között lőtt a kapuba. 9-5

19.p. Ha egy üzlet beindul....Planéta lőtte ki a jobb alsót. 9-4

19.p. Gyors indítás végén Vincze gól. 8-4

17.p. Planéta lövésébe bele ért Triffa, de a gólt nem sikerült megakadályozni. 8-3

16.p. Planéta szép gólt lőtt 10 méterről. 7-2

15.p. Szepesi gyönyörűen cunderezett szélről a kapuba. 6-2

13.p. Löke lőtt nagy gólt a kapu bal felső sarkába. Mátéfi Eszter időt kért. 5-2

12.p. Planátával csúnyán szabálytalankodtak lövésközben, a megítélt hétméterest Korsós magabiztosan értékesítette. 4-2

8.p. Szepesi szélről volt eredményes. 3-2

6.p. Amorim harcolt ki büntetőt, amelyet Kovacsics elhibázott.

4.p. Kamper óriási gólt lőtt a kapu bal felső sarkába. 2-2

4.p. Gyors lerohanás végén Korsós pattintva lőtt a kapuba. 2-1

3.p. Amorim lövése után Kovacsics szedte össze a kipattanót és bevetődve egyenlített. 1-1

1.p. Bulath átlövésével vezetnek a vendégek. 0-1

Elkezdték a bemelegítést a csapatok, rövidesen kezdődik a találkozó.

Szerda este a Dunaújvárossal találkozik az Audi-ETO csapata, s Ambros Martín vezetőedző gondjai nem enyhültek, hiszen kiderült, két sérült játékosának állapota súlyosabb, mint azt az eddigiek alapján hitték.

Ők esélyesek idén Puskás-díjra

A címvédő Zlatan Ibrahimovic is bekerült az év legszebb gólját szerző Puskás-díjra jelölt… Tovább olvasom