2017. 01. 17. kedd - Antal, Antónia -6°C | 1°C

Szabella-kupa: harmadik lett az Audi-ETO

Nem sikerült jól a Szabella-kupa az Audi-ETO női kézilabdacsapatának, miután a pénteki, Hypótól elszenvedett vereséget követően szombaton a Valceától is kikapott Konkoly Csaba együttese. A Vácot ugyanakkor legyőzte, így két ponttal lett harmadik.

Audi-ETO-Oltchim Valcea (román) 28-29 (13-16)

Győr, nemzetközi felkészülési mérkőzés, 1000 néző. V.: Andorka, Hucker.
Audi-ETO: Pálinger - Orbán 5, Hornyák, Görbicz 6/5, Spiridon 4, Amorim 2, Vérten 4. Cs.: Lunde Haraldsen (kapus), Gros 1, Bradeanu 2, Mayer 1, Kovacsics 3/1. Edző: Konkoly Csaba.
Valcea: Ungureanu - Nechita 4, Luca 2, Özel 2, Stanca 4, Szűcs 1, Ardean 4/1. Cs.: Paslaru (kapus), Bese, Han, Neagu 5/1, Curea 1, Manea 3, Vizitiu 1, Farcau 2. Edző: Kovács Péter.
Hétméteresek: 7/6, ill. 4/2. Kiállítások: 8, ill. 10 perc. Kizárva: Szűcs (56. perc).

A Hypo elleni felkészülési mérkőzésen a győri csapat jobbszélsője, Katarina Mraviková a jobb kézfején sérülést szenvedett, ezért kihagyta mindkét mérkőzést.

A románok ellen az elején fej fej mellett haladt a két gárda, majd a 15. perc környékén átvették a vezetést a vendégek. Konkoly Csaba a Valcea 10-7-es vezetésénél időt kért, s gyorsan két gólt dobtak is a tanítványai. A szünetre azonban visszaállt a háromgólos különbség.

Fordulás után nagy lendülettel kezdtek a zöld-fehérek, fel is jöttek egy találatra (36. perc: 17-18), de ezután visszaverte a győri rohamokat a legutóbbi BL-döntős, s a hajrá ötgólos román előnnyel indult (53. perc: 23-28).

A végét Kovacsics vezérletével nagyon megnyomta az Audi-ETO, de ez már késő volt, csupán a szorosabb eredményt tudták elérni a győriek.

Konkoly Csaba: - Negyven perc előnyt adtunk a Valceának. Átlövőink harmatosak voltak, önbizalom és előkészítés nélkül nem lehet lőni.

Amit védekezésben elterveztünk, abból is csupán ötven százalékot tudtunk megvalósítani, a váltások nem sikerültek úgy, mint mondjuk a Vác ellen. Nyilván ebben benne van az is, hogy BL-szintű csapattal játszottunk. Éppen ezért volt hasznos a torna, mert kijöttek a hibáink és hiányosságaink.

Audi-ETO-Vác 28-19 (13-9)

Audi-ETO: Lunde Haraldsen - Orbán 2, Gros 5/3, Görbicz 1, Spiridon 3, Amorim 3, Vérten 1. Cs.: Pálinger (kapus), Bradeanu 4, Mayer 2, Szegedi 3, Kovacsics 3, Hornyák 1. Edző: Konkoly Csaba.

További eredmények: Hypo NÖ (osztrák)-Valcea 22-29 (13-14), Vác-Hypo 24-27 (15-15).
A Szabella-kupa végeredménye: 1. Valcea 6 pont, 2. Hypo 4, 3. Audi-ETO 2, 4. Vác 0.

• 11. mikipapa 2010. augusztus 17. 09:38
    „A 2 csapatnyi játékos keretet nem 2 csapatként kellene játszatni !!! okosabban és bátrabban kellene cserélni”
  • 10. Rebeka67 2010. augusztus 16. 21:35
    „Hát tényleg elgondolkodtató, hogy kis hazánkban a házigazda által fizetett bírók azt megengedhetik maguknak, hogy ellenük fújjanak. Bár lehet, hogy a felkészülés része a bírói részrehajlás szoktatása. Az utolsó mérkőzésen a fiatalabb bíró ítélkezése messze nem ütötte meg a jelen lévő csapatok szintjét.”
  • 9. pokop 2010. augusztus 16. 13:04
    „Azért az is érdekes, hogy a birópáros annyira semleges akart maradni, hogy nem kicsit a Valcea-nak kedvezett. Másként alakult volna, ha a kiállításokat ők is megkapják.”
  • 8. Csilluska23 2010. augusztus 16. 08:49
    „Spitfire, azért még ne temessük a csapatot....felkészülési meccsek ezek, ezekből tanulhatnak...”
  • 7. passuth 2010. augusztus 15. 20:21
    „Semmi gond,szerintem egész nap 4 pont volt kiírva mindhárom csapatnak,de fontosabb,hogy lesz még több pont nekünk,mint ellenfeleinknek,hajrá csajok :-(”
  • 6. lászló8 2010. augusztus 15. 20:00
    „passuth
    Azt hiszem elnézted!Audi-ETO 2, 4. Vác 0.”
  • 5. nasi12 2010. augusztus 15. 19:27
    „T. mauz!
    Valóban, ez a kupa, a magyar trénerek által dirigált világsztárokkal teletűzdelt világ legjobb csapatainak találkozója volt.
    Lehet, hogy megdöntöttük az egy csarnokban, egy versenyen egy időben jelenlevő legtöbb kézis világsztár rekordot is.”
  • 4. passuth 2010. augusztus 15. 18:03
    „Nézegetem egy ideje,ha csak a Vácot vertük meg,hogy lehet 4 pontunk ?valamit rosszul értelmezek ?”
  • 3. Spitfire 2010. augusztus 15. 12:56
    „edző bá, hol itt a fejlődés? ebből megint csak bajnoki cím lesz :(”
  • 2. mauz 2010. augusztus 15. 10:53
    „Azért az mindenesetre minimum "érdekes", hogy a magyar csapatokon kívül a Hyponak és a Valceának is MAGYAR edzője van! :D

(Kovács Péter és Kovács Ferenc)

Hajrá Győr!”
  • 1. kötény 2010. augusztus 14. 22:58
    „Az Orbisz 5 gólt dobott a Valceának jegyzőkönyv szerint !”

Overdose fölényes győzelme a Kincsem Parkban

Overdose nagyon fölényes győzelemmel őrizte meg veretlenségét vasárnap a budapesti Kincsem Parkban… Tovább olvasom