2016. 09. 25. vasárnap - Eufrozina, Kende 11°C | 21°C

Soproni Liga: Győri ETO FC - Vasas 1-1

A múlt heti háromgólos siker után a Vasas ellen is a győzelem volt a cél. Ehelyett az egy pontot is az utolsó percben sikerült csak kicsikarni.

Győri ETO FC - Vasas 1-1 (0-1)
Jv.: Solymosi, ill. Lémon és Takács.

Győri ETO FC: Sztevanovics - Fehér, Eugene, Stanisic, Szabó, Koltai, Józsi, Pilibaitis, Tokody, Alekszidze, Kink

Vasas SC: Végh - Balog Zs., Mileusznics, Kovács G., Katona M., Remili, Bakos, Pavicsevics, Majoros, Hrepka, Divics

93. perc: Vége a mérkőzésnek.

91. perc: Nicorec vitte a labdát a tizenhatoson belülre, ahol buktatták hátulról. A büntetőt Nicorec a kapuba lőtte. 1:1

90. perc: Három perc esélye vanmég az ETO-nak, hogy egyenlítsen.

85. perc: Nicorec sárgát kapott, Gáspár pedig Hrepka helyére érkezett.

83. perc: Szabó távoli lövését Végh fogta.

80. perc: Remili helyett Bosi a pályán a Vasasban.

77. perc: A tizenhatos sarkáról Bakos lőhetett szabadrúgást, Sztevanovicsnak kellett védenie.

74. perc: Újabb győri csere: Pilibaitis helyett Adilovic folytatja.

72. perc: Hrepkát indították a szélen, aki éles szögből lőtt, Sztevanovics védett.

70. perc: Mileusznics lökdösődött, sárga lapot kapott érte Solymositól.

65. perc: Egy percen belül két csere: Koltai helyére Ceolin, Pavicsevics helyére pedig Pillet érkezett.

56. perc: Egyenlítési lehetőség maradt ki ismét: Nicorec, Józsi és Aleksidze remekül játszottak össze, végül 12 méterre a kaputól Alekszidze lőtt, centikkel ment a labda a kapu mellé.

52. perc: A meccs második sárga lapját Fehér kapta.

50. perc: Végh Zoltánnak kellett védenie Koltai tizenhatosról eleresztett lövését.

46. perc: Csere az ETO-nál: Stanisic helyett Nicorec játszik a második félidőben.

45. perc: Vége az első félidőnek.

44. perc: Váratlanul vezetést szereztek a vendégek. Majoros 25 méterről lőtt kapura, a lövése Sztevanovicsról Hrepka elé került, aki az ötösről a tehetetlen győri kapus alatt a hálóba gurította a labdát. 0-1.

40. perc: Pavicevic buktatta Pilibaitist, sárga lapot kapott tettéért a Vasas játékosa. Kink lőtte a szabadrúgást, amely a kapu fölött süvített el.

38. perc: Remili lőhetett a tizenhatos vonaláról, lövése pontatlan volt, mellé ment.

35. perc: Hosszú percek óta az első említésre méltó esemény: miután Pilibaitis vezetgette a labdát, jó 20 méterről lőtt, nem sokkal ment fölé a labda.

21. perc: Meglehetősen veszélyesek a győri szögletek. Józsi ezúttal Szabónak gurította le a labdát, aki húsz méterről a felső lécet találta telibe.

Fotó: Krizsán Csaba

18. perc: Megint Józsi lába és Eugene feje okozott izgalmakat, előbbi szögletét utóbbi alig fejelte mellé.

9. perc: Józsi szabadrúgása után Eugene Fomumbod fejelt nem sokkal mellé.

7. perc: Majoros csele után tizstára játszotta magát,  beadása komolyabb izgalmakat okozhatott volna a győri kapu előtt, de végül a labda elment keresztbe.

2. perc: Józsi adta be a szögletet, a védők pont Koltai elé fejelték ki. Az immár egyszeres győri válogatott játékos átvette a labdát és alig lőtt fölé.

1. perc: Az ETO kezdte a mérkőzést.

Az ETO újpesti sikere kiváló hangulatot teremtett Győrött a csapat szurkolói körében. A győzelem birtokában a zöld-fehérek a legyőzött riválissal azonos pontszámmal állnak és dobogóesélyes pozícióban várják a mai, Vasas elleni összecsapást.

Pintér Attila együttese rendkívül hatékonyan védekezett a Szusza-stadionban, a hazaiaknak egy távoli lövésből elért kapufán kívül nem volt gólszerzési lehetőségük a 90 perc során. Az eredményhez Balajcza kapus hibái is kellettek ugyan, de egy háromgólos sikert nem kell megmagyarázni.

Az ETO összeállítása biztos, hogy változik az első fordulóhoz képest, hiszen Valentin Babic a Megyeri úton begyűjtötte az ötödik sárga lapját, így kénytelen lesz kihagyni a szombati derbit.

Eugene Fomumbod és Rajczi Péter egyik párharca az első fordulóból. A győri játékosra ma is nehéz feladat vár. Fotó: nb1.hu

A csapat válogatottjai rendben visszatértek: az oroszok ellen pályára lépő Koltai Tamás immár kétszeres válogatottnak mondhatja magát, az észt Tarmo Kink Grúziában szerepelt, a grúz U21-es utánpótlás-válogatottban pedig Ganugrava végigjátszotta a hétközi EB-selejtezőt, csereként Totadze is lehetőséget kapott, tartalék kapusként Bakhtadze a kispadról nézte végig a 2–0-s grúz győzelemmel végződött találkozót.

Győrött nem lehet más a cél szombaton, mint a három pont megszerzése, amely ugyan nem ígérkezik könnyűnek az olasz mester által dirigált piros-kékek ellen, de az igaz, egy dobogóra törő együttesnek ilyen mérkőzéseket illik mindenáron ˝behúzni˝.

A Vasas pechesen kezdte az idei tavaszt, az első meccsen sokáig 2–0-ra vezetett a Nyíregyháza ellen, végül az utolsó percekben kapott gólokkal 3–2-re veszített. Majoros Árpád felépült sérüléséből és Győrött már pályára léphet.

Győri ETO FC–Vasas

Soproni Liga-mérkőzés, Győr, 16 ó. V.: Solymosi (Lémon, Takács G.).

Győri ETO: Sztevanovic – Tokody, Eugene, Fehér, Szabó O. – Koltai, Pilibaitis, Józsi, Kink – Nicorec, Aleksidze. Vezetőedző: Pintér Attila.

Vasas: Végh – Balog Zs., Kovács G., Mileusznic, Katona M. – Bakos Sz., Cs. Pavlicevic – Remili, Hrepka, Majoros – Divic. Vezetőedző: Giovanni Dellacasa.

Soproni Liga

Haladás–Kaposvár 2–1 (1–0). Gsz.: Bogdanovic (2), ill. Stanic.
Ma: Bp. Honvéd–MTK 14 ó, v.: Bognár. Nyíregyháza–Paksi FC 14 ó, v.: Szilasi. ZTE FC–FTC 15, v.: Szabó Zs. Tv: Sport 1. DVTK–Vi- deoton FC
17 ó, v.: Farkas Á. Kecskeméti TE–Újpest FC 17.30, v.: Fábián. Tv: Sport 1.

Vasárnap: Pápa–DVSC 17.30 ó, v.: Iványi. Tv: Sport 1.

Tavaszi újdonságok

Újdonság az egész idényre nézve, hogy a keleti lelátóra kedvezményes jegyet biztosít az ETO nyugdíjas és diák szurkolóinknak. Az I szektorba 65 év felett mérkőzésenként 500 forintért váltható belépő, a tanulók pedig 23 éves korig diákigazolvány felmutatásával a P szektorba vásárolhatnak 500 forintos kedvezményes jegyet. Ezenkívül az első két bajnoki mérkőzésre egyet fizet, kettőt kap akciót hirdet a klub. A Vasas elleni találkozóra megvásárolt belépő felmutatásával a március 13-án megrendezendő Győri ETO FC–Kecskemét bajnoki forduló ingyenesen tekinthető meg.

• 15. profi10 2010. március 08. 17:56
    „Sándor Csikar mondta: "Taktika... Ez csak egy süket duma. Valaki vagy tud focizni, vagy nem.......
    Szerintem igaza van, a nézők gólokat akarnak, nem bunkerfocit tudatlan erőemberektől.
    Az ETO legjobb játékosa Aleksidze, aki a legcsekélyebb támogatás nélkül is gólhelyzetbe tud kerülni, megérdemelne egy jobb csapatot. A többi középszerűnél gyengébb, sótlan focista, a második vonal meg lebőgött a tartalékcsapatban.
    Klementék meg a legtöbbet hozzák ki a helyzetből. (maguknak, hehehehe)”
  • 14. Lear 2010. március 08. 16:06
    „Sajonos ez a magyar "grund" foci, nincs különbség első és utolsó között!
    Gyenge, taktikátlan az egész!”
  • 13. mauz 2010. március 08. 11:05
    „Így van! A múlt héten még bajnokesélyesként ünnepelték az ETO-t, de aztán elég hamar elhallgatott a kórus.

Az a 3-3-as ZTE-Fradi is megérne egy bundavizsgálatot. Jó, hogy nem 8-0-ás Fradi vezetésről lett 8-8, bár szerintem van az a pénz, amiért ez is sikerülne.”
  • 12. tosa2 2010. március 08. 08:38
    „Baromi jókat röhögök a meccsek után. Ha győzelem, akkor mennyekbe emelik,
    ha vereség ,/döntetlen/ akkor porig alázzák a csapatot. Hol vannak az igazi
    drukkerek, akik megvédik a csapatukat. Ha mindíg győznének, akkor
    a világ legjobb csapata lenne az ETO”
  • 11. titokzatosidegen 2010. március 07. 17:36
    „Ameddig reménytelen idegenlégiosokkal lesz tele a csapat nem várhatunk mást....”
  • 10. piroskaésabarkasz 2010. március 07. 10:35
    „Az utolsó előtti nyiregyháza is több gólt rúgott,mint az eto!Ez elmond mindent!”
  • 9. nasi12 2010. március 07. 01:19
    „Mennyországból a pokolba, avagy a mérkőzés végén sajnos csak a barátom kért bocsánatot.
    Izgalmas délutáni programra vittem a barátomat a Magvassyba, ahol mint tudjuk kézilabdás lányaink világszínvonalú játékkal, egy feledhetetlen mérkőzésen elkenték a Norvégok szája szélét, és csodálatos győzelmet arattak.
    Az élmény csodálatos volt, és válaszul a barátom a találkozó végén azt mondta, hogy most pedig átsétálunk az ország legszebb stadionjába, és megnézzük annak a szépreményű csapatnak a találkozóját, amelyik a múlt héten három fával tudott győzni idegenben.
    Hát átmentünk, bár ne tettük volna, mert bevallom, én nem tudtam mit látunk, mit is játszunk.
    Míg a kézilabdánál azonnal láttuk, a taktikai elemeket, hatos fal, vagy zavaró védekezés, meg gyorsindítás, stb. addig a labdát lábbal üldözőknél csupán a grundfoci kezdő elemeit lehetett felfedezni, mégpedig amerre ment a labda arra szaladtak utána a játékosok.
    Ha a grund szabályai szerint, mint csapatkapitány, csapatot kellene kiállítanom, akkor én Eugene és Nicorec-en kívül mást nem, csupán a junior fiataljainkat vinném magammal.
    Megértem annak a kb. harminc- negyven fekete (talán gyászba) öltözött fiatalnak a haragját, akik tettlegesen is szerettek volna magyarázatot kapni, ki adott engedélyt arra, hogy testvéri segítséget adjunk a kiesőzóna közelébe került Vasasnak.
    Szerintem még bundának is gyenge volt ez a találkozó, sőt akkor kellett volna csak igazán sziporkázóan játszani, ha pedig csupán ennyit tudunk, akkor no comment!
    Már alig várom, hogy a Gyirmót oktassa a focit az ETO parkban.
    Bocsi, mondta a barátom kifelé jövet!
    Nem gondoltam, hogy ennyire kutyaütők lesznek!
    Szerintem bocsánatot nem neki kellett volna kérni.”
  • 8. stam 2010. március 06. 22:21
    „Nem is tudom miért dühöngünk.
    Ez az nb1.
    Ne gondolja senki hogy jobb a Vidi vagy a Zete vagy bárki.
    Nagy túrót. Ilyen csapat áll a dobogón mint a mai eto. Ennyi is elég.
    EZ ITT A BAJ!!!
    Pintérrel kapcsolatban pedig csak annyit, hogy tudja mindenki milyen "értékei" vannak.
    Minősíti önmagát.
    Mindezek ellenére HAJRÁ GYŐR!”
  • 7. LOLka 2010. március 06. 21:41
    „Nektek 3 meccs után a Bicskei sem lenne jó!!”
  • 6. kiseto 2010. március 06. 20:55
    „bararobi ha igazad van akkor Pintér takarodjon
    Meg ha nincs igazad akkor is
    Normális edzőz Győrbe
    (pl: Bicskei)”
  • 5. Dragó 2010. március 06. 20:20
    „Na,Multkor még ez igen meg hasonló most meg x-el az Eto és már mindenki utálja:D ejnye ejnye
    LEHET BUNDA VOLT???
    HAJRÁ FRADI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!”
  • 4. Reális 2010. március 06. 20:04
    „Hamar visszaállt a rend!”
  • 3. syncreon 2010. március 06. 19:41
    „Hát ja, divatokra nincs szükség...”
  • 2. bararobi 2010. március 06. 19:39
    „Gyerekek!! ez katasztrófa volt. Ez az exalkoholista pintér "lequrvanyázta" a szurkolóinkat, majd kiköpött feléjük. Hát mit képzel ez??Ez a nicorec meg húzzon haza ahonnan jött, az alibifocijával együtt. idejött ősszel fél évre kölcsönbe, küzdött, hajtott. most meg kapott négy éves szerződést és alibimadár. na meg ez a brazil gyerek...ez úgy brazil ahogy én...vicc. a legjobbakat meg elengedtük...undorító az egész...Klementfalva...áááá...”
  • 1. dogosrobi 2010. március 06. 18:40
    „De jo hogy nem mentem ki a mecsre!!!!!!!!!!”

Kézilabda BL: Audi ETO-Larvik 28-23

Öt góllal nyert a győri csapat a Larvik ellen. Pálinger sziporkázott, Amorim és Spiridon 5-5 gólt… Tovább olvasom