2017. 01. 19. csütörtök - Sára, Márió -8°C | -1°C

Sopronban egyenlített a Falco

Szenzációs hangulatban kez- dődött a meccs, a csapatok idegesek, a kosarak látványosak voltak. A vendégek vezettek, de a Sopron tapadt rájuk. A dudaszó pillanatában 4-re nőtt a nagyon „éles” szombathelyi együttes előnye. Kálmán hármasával 7-tel ugrott meg az alapszakasz győztese.
A szakasz Timberlake félpályás hármasával és 9 pontos szombathelyi vezetéssel zárult.

A második negyedben hatalmas küzdelem dúlt a pályán, a hosszabb kosárcsendet Thomas törte meg betörés után, majd Gombás hármasával „1-re" jött föl az SKC. A félidő 5 pontos szombathelyi vezetéssel zárult, többek között az 5/13-as büntetőmutató miatt volt hátrányban a Sopron.
A szünet után közel 2 és fél percet kellett várni az első kosárra, amely Egemonye nevéhez fűződött. Szabó felelt rá. Kőkemény küzdelemben tartotta pár pontos előnyét a Falco.

Lakatos Péter (fehérben) akcióban, az ötödik meccs dönt Szombathelyen. Fotó: Tóth Zsombor

Simon ziccerével 8 pontra nőtt a vendégek előnye – pedig Kálmán nem is játszott a szünet után. Hét ponttal vezetett a negyedik negyed előtt a Falco.

Egemonye továbbra is csak erőlködött Pantelics őrizetében, triplákkal próbálta ledolgozni hátrányát a hazai csapat, de rendre rosszul céloztak a fiúk. Igaz, ekkor már a vendégek is. Egemonye egy, a „sírból" visszaszerzett lepattanó utáni kosárral s a büntetőt is bedobva 2-re hozta föl a csapatot, Simon kipontozódott, s leírhatatlan lett a hangzavar.

Timberlake egy büntetőt dobott be, majd pedig 1 pontra csökkent a Falco előnye. Timberlake egyedül vette vállaira csapatát, kosarával 2 perccel a befejezés előtt 3-mal vezettek a vendégek, s ez az utolsó percre fordulva is így maradt. 26 másodperccel a vége előtt két ponttal vezettek a vendégek. 3 másodperc elteltével Gombás szabálytalankodott Szabóval szemben, aki egy büntetőt értékesített. Az utolsó pillanatban Rubin hármasa után szinte bentről jött ki a labda. Nyert a Falco, a párharc állása 2–2, az ötödik meccs szombaton lesz Szombathelyen.

A lefújás után a csapatot végig buzdító tábor gratulált a soproni srácoknak a küzdéshez – a vereség ellenére emelt fővel hagyhatták el a a pályát.

Meszlényi Róbert: – A küzdés most is megvolt, megint szétszakította egymást a két csapat. Ismét egy labdán múlt a vége, most a Falco csapatának volt szerencséje. Amiben nagy különbség volt, az a tripladobás. A célunkat már korábban elértük, jó lett volna lezárni a párharcot, de már tudjuk, milyen Szombathelyen nyerni – szombaton újra megpróbáljuk.

Bencze Tamás: – Csattanós válasz volt azoknak, akik kételkedtek abban, hogy nyerni tudunk Sopronban, de csapatként megcsináltuk. Az állás kettő-kettő, semmi nem dőlt el, pokolian nehéz meccs vár még ránk, de a jelszavunk ugyanaz, nyerünk vagy meghalunk.

ETO–DVTK: újra összecsaptak a szurkolók

Összecsaptak egymással a Győri ETO FC és a Diósgyőr szurkolói. Szerencsére a két tábor csupán egy… Tovább olvasom