2016. 09. 29. csütörtök - Mihály 13°C | 24°C

Olasz-francia finálé a világbajnokságon

Eldőlt, hogy a korábban már fináléba jutott olasz válogatott a franciákkal mérkőzik meg vasárnap este.

Franciaország egy nem túl izgalmas mérkőzésen Zidane büntetőből lőtt góljával 1-0-ra legyőzte szerdán Portugáliát a németországi labdarúgó-világbajnokság második elődöntőjében. Ezzel eldőlt, hogy a korábban már fináléba jutott olasz válogatott a franciákkal mérkőzik vasárnap este Berlinben az aranyéremért, míg egy nappal korábban, szombaton Stuttgartban a bronzéremért Németország és Portugália lép pályára.

Portugália-Franciaország 0-1

32. perc: Ricardo Carvalho buktatta Henryt. Tizenegyes. Zidane állt a labda mögé, és a jobbra vetődő Ricardo mellett higgadtan a kapu jobb oldalába rúgta. 0–1.

36 perc: A portugálokat feltüzelte a gól. Maniche célozta meg Barthez kapuját 30 méterről, de a francia kapus másodszorra megfogta a lapos lövést.

48. perc: Henry kapott nagyszerű labdát, a kapu felé cselezett, majd Meira mellett kilépve, kissé kisodródva kapura lőtt. Ricardo ugyan védte a lapos lövést, de szerencsétlenül ért bele, így majdnem saját kapujába sodorta.

77. perc: C. Ronaldo végzett el szabadrúgást 30 méterről. Középre tartó erős labdáját Barthez felütötte a levegőbe, az érkező Figo azonban a kapu fölé fejelt.

Végig nagy csatát hozott a második elődöntő, ám a labdarúgás szépségeiből csak keveset vonultattak fel a csapatok. A franciák egy megadható büntetőből szereztek vezetést az első félidőben és ezt az előny magabiztosan őrizték a mérkőzés végéig. A gallok így a brazilok után a portugálokat is 1–0-ra győzték le és ezzel bekerültek a vasárnapi döntőbe.

A  további műsor

A 3. helyért: Németország–Portugália,  Stuttgart, szombat 21 ó.
A döntő: Olaszország–Franciaország, Berlin, vasárnap, 20 ó.
Zidane a vb-döntőbe lőtte a franciákat.

A harmadosztályba soroltatnák vissza a Juventust

A múlt csütörtökön kezdődött olasz bundaügy tárgyalásán az ügyész a harmadosztályba soroltatná… Tovább olvasom