2016. 12. 06. kedd - Miklós -6°C | 3°C

Óbudán elkaszálták a SMAFC csapatát

Kosárlabda - Óbudai Kaszások–SMAFC 85–77 - Alacsony színvonalú, két gyengén játszó csapat csatájában a mérkőzést valamivel jobban kezdő SMAFC a harmadik negyed végéig vezetett. A záró tíz percben viszont szétesett az egyetemiek védekezése és megérdemelten fordítottak a hazaiak, akik – noha a SMAFC magassági fölényben volt – 56–38-ra nyerték a lepattanóharcot, ráadásul a soproniak 26 büntetőjükből 10 alkalommal rosszul céloztak.
Óbudai Kaszások–SMAFC 85–77

Budapest, NB I/B-s férfimérkőzés, 150 néző. V.: Szabó, Balogh.
SMAFC: Karácsonyi 10/3, Szlávik 4, Balogh 19/3, Gombás 4, Csaplár-Nagy 6. Cs.: Hídvégi 5/3, Posch, Hajmássy 18/12, Pethő, Bozsik 6. Edző: Vetési Imre.

Vetési Imre:A Debrecen bravúros legyőzése után most több játékosra rá sem lehetett ismerni. Lehet, egyeseknek megártott az a siker. Csapnivalóan játszottunk és ez a vereség sokat számíthat a végelszámolásnál a harmadik helyért vívott harcban.

Főszerepben a fiatalok

SMAFC-NYME–Szombathelyi Főiskola 77–61 (23–23, 25–10, 15–17, 14–11)
Sopron, NB II-es női mérkőzés, 100 néző.
SMAFC-NYME: Fejes 4, Bősze 9, Farkas 3, Horváth M. 8, KERÉKGYÁRTÓ 12. Cs.: Takáts A. 6, Varga 3/3, Gombás, Zottl 5/3, KLEMENCSICS 17/6, Tóth A. 6, Dávid 4. Edző: Galavics Edina.

A soproniak csupán a második negyedben kosaraztak azon a színvonalon, amellyel eddigi győzelmeiket aratták. A veretlenség megőrzéséhez azonban ez is elég volt.