2017. 09. 23. szombat - Tekla 9°C | 18°C Még több cikk.

Női kézilabda EB - Magyarország-Norvégia 29-25

Az elején még a norvégok mentek, aztán fordítottunk, és jó játékkal magabiztosan megvertük az eddig veretlen Norvégiát.

60. perc: Löke betalál. A végén Jakobsen is. 29-25

59. perc: Mészárost kiállítják. Karlsson gólt szerez. Triscsuk is, valami lehetetlen módon. 29-23

58. perc: Bulath lövése a blokkról a hálóba pattan. 28-22

57. perc: Karlsson hetese a kapunkban. 27-22

56. perc: Löke remek labdát kap, de Kiss Éva megint hárít. Triscsuk betörése után laposan lő a kapuba. 27-21

54. perc: Breivang lövése a kapufáról pattan a kapunkba. 26-21

53. perc: Bulathnak megjött a lövőkedve: megint nagy gólt szerez. 26-20

52. perc: Bulath talpról, középről lő nagy gólt. 25-20

51. perc: Jakobsen talál egy gólt a szélről. 24-20

49. perc: Rigeluth eredményes. 24-19

48. perc: Tomori megint. Még mindig emberhátrányban vagyunk. 24-18

47. perc: Tomori betalál. Kiss Éva pedig véd. 23-18

46. perc: Planétát kiállítják. Karlsson az indítás után veszi be a kapunkat. 22-18

44. perc: Németh András kér időt. Utána Kovacsics lő gólt hetesből, Kristiansen pedig átlövésből. 22-17

43. perc: Karlssont blokkoljuk.

42. perc: Karlsson-gól. 21-16

41. perc: Labdaszerzés után Tomori lő a bal alsóba. 21-15

40. perc: Tomori lövését blokkolják.

39. perc: Tóth tör be a hatosig, és lő a kapuba. 20-15

38. perc: Karlsson talál a hálónkba. 19-15

37. perc: Oftedal lövését védi Kiss, aztán Kovacsiczét Sando.

36. perc: Löke gól, aztán Sando-védés. 19-14

35. perc: Labdaszerzés, indítás Kovacsicz-gól. 19-13

34. perc: Triscsuk bombáz a kapu jobb oldalába. Aztán Mészáros szerez labdát, a támadás végén Sando véd. 18-13

32. perc: Kapufáról kerül a labda Löke elé, belövi. A túloldalon ugyanez a forgatókönyv Kovacsicz esetén is. 17-13

31. perc: Oftedal gyorsan megtöri a norvég gólcsendet. Mayer is betalál. 16-12

Félidő.

Női kézilabda Eb - Magyarország - Norvégia, Debrecen

30. perc: Bulath lövése a blokkról megy a hálóba. Aztán az utolsó másodpercekben tisztán is betalál Bulath Anita. 15-11

29. perc: Sando ziccert fog. Aztán Kiss Éva is.

28. perc: Mayer-gól. 13-11

27. perc: Kovacsics hetese a hálóban, 1-0 óta most először vezetünk. 12-11

25. perc: Mayer egyenlít beállóból, emberhátrányból (Temest állították ki korábban). 11-11

23. perc: Kovacsicz góljával megint egy gólra olvad a norvég előny. 10-11

21. perc: Wibe lábbal blokkol - jutalma két perc. Triscsuk átlövésből eredményes. 9-11

20. perc: Löke elképesztő. 8-11

19. perc: Löke hoz össze egy hetest. Mörk értékesíti. 8-10

18. perc: Jakobseb lövését blokkoljuk.

16. perc: Norvég gól - megint Kristiansen. Aztán norvég kiállítás és magyar hetes. Kovacsics belövi. 8-9

15. perc: Norvég időkérés.

14. perc: Mayer góljával egy gólra feljövünk. 7-8

13. perc: Triscsuk betalál, de Oftedal is gólt lő. 6-8

12. perc: Tóth lövése a hálóban. A túloldalon Kiss Éva véd megint. 5-7

11. perc: Kristiansen talál a hálónkba, megint hárommal mennek a norvégok. 4-7

10. perc: Kiss Éva megint véd.

9. perc: Tomori a kapufát találja el.

8. perc: Triscsuk hetesét védi Sando. Mörk nem tud hibázni. 4-6

7. perc: Mészárost állítják ki két percre. Ki is használják a norvégok az emberelőnyt gyorsan Oftedal révén. 4-5

6. perc: Tóth egyenlít. 4-4

5. perc: Jót tett az időkérés, Kiss Éva véd, Kovacsics betalál. 3-4

4. perc: Újabb norvég gól, Wibe talál a hálóba. Németh András időt kér. 1-4

3. perc: Mörk, aztán Löke talál a hálóba. 1-2

1. perc: Bulath kezdi a gólgyártást, Löke válaszol rá a túloldalon. 1-1

Erdősi helyett Temes a magyar keretben

A balszélső Erdősi Ildikó helyett az irányító Temes Bernadett került be az Európa-bajnoki középdöntő utolsó mérkőzése előtt álló magyar női kézilabda-válogatott 16-os keretébe - közölte a szövetség. A magyar-horvát közös rendezésű kontinenstorna alatt három cserére van lehetőség a csapatoknál, Németh András szövetségi kapitánynak ez a második módosítása, pénteken Klivinyi Kinga helyére Tóth Gabriella került.

A magyar válogatott szerdán az olimpiai bajnok norvégok ellen játszik Debrecenben, 20.30 órától, és ha nyer, akkor középdöntős csoportjában a harmadik helyen végez, és pénteken a zágrábi ág harmadikjával találkozik az ötödik helyért a budapesti Papp László Arénában.

Előzmények - Nem mindennapi bravúrt kell bemutatnia a magyar női kézilabda-válogatottnak, győznie kell az olimpiai bajnok norvégok ellen szerdán, hogy teljesítse a célkitűzést, a hat közé jutást a magyar-horvát rendezésű Európa-bajnokságon. Kontinensviadalon a magyarok eddig mind a nyolc alkalommal kikaptak a norvégoktól.

Tulajdonképpen a hazai pályát leszámítva minden a már csoportelsőként biztos elődöntős ellenfél mellett szól: szenzációs formában van, nem veszített pontot a tornán, és toronymagas esélyese az aranyéremnek, ráadásul a magyarok elleni mérlege imponáló, már-már sokkoló.

Ezzel szemben Németh András szövetségi kapitány együttesének főleg támadásban kellene jelentősen javulnia. A védekezésre és Kiss Éva kapus teljesítményére nem lehet panasz, ám az ellenfelek térfelén szemet szúró a bizonytalanság. A románok ellen még elég volt a húsz lőtt gól, a norvégokhoz hasonló stílust képviselő dánok ellen már nem.

A szakvezető panaszkodott is, hogy nincs igazi vezéregyéniség - ahogy ő fogalmazott: falkavezér -, miután Görbicz Anita terhessége miatt nem vállalhatta a szereplést az Eb-n. Németh elismerte: csapata a vártnál gyengébb a győri világklasszis irányító nélkül. Néha Tomori Zsuzsanna, néha a középdöntőre becserélt, 18 esztendős Tóth Gabriella tud lendületet adni, ugyanakkor Kisst leszámítva mindenkitől többet vár.

"Bátrabb játékra lenne szükségünk. Remélem, a fiatalok az eddiginél többet mernek majd vállalkozni" - jegyezte meg a kapitány, aki kedden nem tart edzést, inkább pihenést, regenerálódást ír elő játékosainak.

Amikor szerdán este fél 9-kor a magyarok pályára lépnek, már tudni fogják, hogy milyen eredményt kell nekik elérni a "legyőzhetetlennek tűnő" norvégok ellen: elég-e a kézilabdában nagyon ritka döntetlen vagy nyerni kell. A vereséggel akár a tizedik helyre is visszazuhanhat az együttes, mert "alulról" a románok beelőzhetnek a pont nélküli lengyelek elleni sikerükkel.

Az biztos:

bármi lesz a szerda délutáni két összecsapáson, ha a magyarok este nyernek, akkor középdöntős csoportjukban a harmadik helyen végeznek

, és pénteken a zágrábi ág harmadikjával találkoznak majd az ötödik helyért a budapesti Papp László Arénában.

A norvégok ellen nem volt sok sikerélménye a magyar női válogatottnak. Az északiak sorozatban kilencszer, tétmérkőzésen megszakítás nélkül hatszor nyertek. Az utolsó magyar győzelem 2007. február 28-án született, Szombathelyen barátságos találkozón 32-27-re nyert a hazai csapat. Világversenyen legutóbb 2005. december 10-én, a szentpétervári vb-n - amikor szintén Németh András dirigálta a gárdát - 20-18-ra diadalmaskodtak a magyarok.

Tétmeccsen azóta hatból hatszor nyertek a norvégok és átlagban 12,5 góllal (!) voltak jobbak. A magyarok ebben a rossz sorozatban egyszer tudtak húsz gólnál többet dobni, de kétszer csak 13-ig jutottak. A skandinávok pedig négyszer elérték a 33 gólos határt.

Kontinensviadalon taroltak a norvégok. Az Eb-k 1994 óta íródó történelmében a két válogatott nyolcszor találkozott és a magyarok mindig kikaptak. Akadt, hogy csak egy góllal (23-24, 2002, Farum, Dánia), volt, hogy 21-gyel (!) (13-34, 2010, Lillehammer), de volt még kétszer 14, és egyszer 15 találat a különbség. Utóbbi 2004-ben Budapesten, az elődöntőben (29-44). Átlagban 10,5 góllal dobtak többet a norvégok a magyaroknál Eb-ken.

6. Lengyelország 0

Az első két helyezett jut az elődöntőbe, a harmadik az Eb ötödik helyéért játszik.

Nem köpdösdék meg a dán kapust Debrecenben

A női kézilabda Európa-bajnokság szervezőbizottságának vizsgálata szerint semmiféle incidens nem… Tovább olvasom