2016. 10. 01. szombat - Malvin 13°C | 23°C

Nem voltak veszélyben a hazai győzelmek

Kosárlabda - MKB-Euroleasing-SEAT Foton Győr 87-49; sÖrdögök-ZTE KK 84-77.
MKB-Euroleasing-SEAT Foton Győr 87-49 (23–12, 19–9, 29–16, 16–12)
Sopron, Uniqa NB I-es női mérkőzés, az 1–8. helyért, 1. mérkőzés. V.: Németh. Cs., Sabáli.

MKB-Euroleasing: Németh 12, HONTI 13/3, GORBUNOVA 16, KÁROLYI 11/6, Branzova 6 Cs.: Horti 7, EÖRDÖGH 12/6, Sliskovic, Semsei 2, KOCSIS 8. Edző: Székely Norbert

SEAT Foton Győr: Borovicková 5, Borecká 6/3, Antolovics 6, Margeviciute 9, Varga R. 4. Cs.: Szalay 3/3, HORVÁTH ZSUZSA 11/3, ÜRMÖS 5/3. Edző: Tapodi Péter

Nem tudott mit kezdeni a Győr a Sopron agresszív védekezésével, három és fél perc elteltével pontok tekintetében 8–0-ra, személyi hibák vonatkozásában pedig 4–0-ra „vezetett" az MKB. A második szakasz elején a győriek több mint 6 percen át nem tudtak pontot szerezni.
A második félidő kihagyott hazai ziccerekkel kezdődött, állandósult a 20 pont körüli különbség. A zárószakaszban a győriek ügyesen lassították a játékot, nemegyszer nem is dobtak kosárra a támadóidő alatt. Összességében a jobb erőkből álló soproni csapat győzelméhez pillanatnyi kétség sem fért.

Székely Norbert: – Egyes időszakokban elég tompán kosarazott a csapat, viszont a felállt védelem elleni játékunk most helyenként kimondottan jól működött.
Tapodi Péter: – Kicsit keveset dobtunk, kicsit sokat kaptunk, de összességében „fogyasztható" mérkőzést játszottunk.

sÖrdögök-ZTE KK 84-77 (33–13, 18–29, 20–20, 13–15)
Sopron, Uniqa NB I-es férfimérkőzés, 500 néző. V.: Gorka, dr. Szakáll, Szabó G.

sÖrdögök: Bradley 9, LAKATOS 13, VIGGIANO 22/3, Lesko 4, Frana 8 Cs.: Vesztergom 4, BOLDIZSÁR 7/3, POJBICS 8/6, KÖRTÉLYESI 9. Edző: Meszlényi Róbert
ZTE KK: SIMON 13/6, WALTERS 18/3, Kámán 7, HOFFMANN 13/9, BASSETTE 14 Cs.: Keresztes 1, Gáspár, Kováts 2, Baki 5/3, Tóth Á. 4. Edző: Nikola Lazic

Egy pillanatra sem dőlhetett hátra a soproni szakvezetés, de a hazai győzelem nem forgott veszélyben.

Meszlényi Róbert: – A kiváló kezdés után a fiúk úgy gondolták, hogy a tíz perc alatt megszerzett húsz pont előnnyel megvan a meccs. A ZTE-t azonban nem olyan fából faragták, hogy feladja.
Nikola Lazic: – Az első negyedben túl nagy előny adtunk a soproniaknak.

Győzelmek a második vonalban

Eredmények az NB II-ből (Nyugati csoport): Soroksár-Integrál-DAC 1-3; Gyirmót-Barcs 2-1; Az MTE… Tovább olvasom