2017. 02. 25. szombat - Géza -1°C | 7°C Még több cikk.

Nem volt kérdés a győzelem - Metz-Audi ETO 20-27

A női BL-ben a csoportban biztosan második helyen végző Győri Audi-ETO együttese 27-20-ra győzött a francia Mezt otthonában.
Matematikailag tét nélkül pályára lépő Győri Audi-ETO együttese magabiztos győzelmet aratott a francia Metz otthonában a női kézilabda Bajnokok Ligája utolsó csoportmérkőzésén. A zöld-fehérek a kiesési szakaszban a macedón Vardar Szkopje csapatával találkoznak.

Metz (francia) - Győri Audi-ETO 20-27 (8-12)

Gólszerzők:

Metz: Broch, Kamto, Gonzalez 3-3, Andryushina 3(2), Gos 2, Luciano, Flippes, Lipcevic, Krpez 1-1.

ETO: Kovacsics 6(3), Löke 5, Müller, Knedliková, Hornyák 3-3, Sen 3(1), Milanovic-Litre 2, Aguilar, Korsós 1-1.

A találkozó előtt már biztossá vált, hogy a győriek a csoport második helyén végeznek és a Vardar Szkopje együttesével mérkőznek meg a kiesési szakaszban. A hazaiaknak viszont rendkívül fontos volt az utolsó forduló, hiszen győzelem esetén szintén továbbjuthattak.

A zöld-fehérek kezdték jobban a találkozót, Grimsbö hétméterest, illetve ziccert hárított, míg támadásban Kovacsics büntetőből és mezőnyből is eredményes tudott lenni. A jó védekezésnek köszönhetően nyolc perc elteltével 3-1-re vezettek a Rába-partiak.

Két gólos előny után kisebb hullámvölgybe került Ambros Martín együttese. A sok kihagyott ziccer megbosszulta magát, Gros és Broch vezérletével a tizedék percre 4-3-ra fordítottak a hazaiak.

A folytatásban a győriek percei követeztek. A védekezés összeállt, a kapuban bravúrokat mutatott be Grimsbö, amelyek végén rendre gyors lerohanásokból eredményes tudott lenni az ETO. A hazaiak nem tudtak mit kezdeni a zöld-fehérek védelmével, tizenhárom perc alatt mindössze egyszer találtak a kapuba. Az első félidő 23. percében már 10-5-re vezetett Ambros Martín együttese.

Az utolsó percekben sem sikerült jelentősebben feljebb zárkóznia a francia csapatnak, így 12-8-as győri előnnyel vonultak öltözőbe a csapatok.

Szünetet követően is az ETO percei következtek. Kovacsics két gólja után még három perc sem telt el, de már ki is használta egyik időkérési lehetőségét a hazai együttes. (8-15)

Az egy perces szünet sem segített a hazaiak játékán, tíz perc elteltével a remekül játszó Hornyák vezérletével 17-10-re vezettek a győriek. A francia csapat küzdött, de nem tudott mit kezdeni a szervezett játékot bemutatót ETO ellen, amelynél a második félidő derekán egy lövésnél bravúros védést bemutató Grimsbö helyére Herr érkezett a kapuba. Szerencsére nem tűnik komolyabbnak a sérülés, de jobbnak látta lecserélni a győriek mestere.

A második félidő közepétől már teljesen eldőlt a találkozó, egyedül a különbség kimenetele volt kérdéses, végül magabiztos 27-20-as győzelmet aratott a Győri Audi-ETO együttese a Metz otthonában. A győriek a kiesési szakaszban a macedón Vardar Szkopje csapatával mérkőznek meg.

Online közvetítés

Vége a mérkőzésnek!

(II.) 30.p. Andryushina szerezte a mérkőzés utolsó találatát hétméteresből. 20-27

(II.) 29.p. Korsós bravúros mozdulattal szerezett gólt. 19-27

(II.) 27.p. Gonzalez lőtte ki a jobb felsőt, de Milanovic-Litre ezúttal is válaszolt. 19-26

(II.) 15.p. Andryushina is feliratkozott a gólszerzők közé. 13-19

(II.) 13.p. Kamto emberhátrányban nem hibázott középről, majd Müller válaszolt pattintott lövéssel. 12-19

(II.) 12.p. Löke harcolt ki büntetőt, illetve Brochnak két perces kiállítást. Kovacsics nem hibázott. 11-18

(II.) 10.p. Flippes estében lőtt Herr kapujába. 11-17

(II.) 9.p. Hornyák gól betörésből. 10-17

(II.) 6.p. Két hazai gól között Löke talált a kapuba. 10-16

(II.) 3.p. Kovacsics büntetőből szerezte meg negyedik gólját, majd gyors lerohanásból is a kapuba talált. Időt kértek a hazaiak. 8-15

(II.) 1.p. Löke góljával kezdődik a második félidő. 8-13

30.p. Két percet támadhatott a Metz, amely végén Luciano talált a kapuba. 12-8-as győri előnynél vonultak öltözőbe a csapatok.

28.p. Szép Knedliková gól szélről. 7-12

27.p. Hornyák betörésből szerezte meg első találatát. 7-11

26.p. Eladott labda után Kamto gól. 7-10

25.p. Hosszú hazai gólcsendet Kamto tört meg. 6-10 Időt kért Ambros Martín.

23.p. Knedlikovát ezúttal szélről nem hibázott. 5-10

22.p. Gyors lerohanás végén Knedliková gól. 5-9

21.p. Grismbö büntetőt hárított, míg támadásban Müller volt eredményes. 5-8

20.p. Kovacsics gólja után időt kértek a hazaiak. 5-7

17.p. Gyors lerohanás végén Löke gól. 5-6

15.p. Baduouin hétméteresből vette be Grimsbö kapuját. 5-5

13.p. Szép bejátszást Löke értékesített, illetve két perces büntetés Lucianónak. 4-5

12.p. Sen pattintott lövéssel egyenlített. 4-4

10.p. Fordítottak a hazaiak Broch révén. 3-4

9.p. Broch egyenlített. 3-3

8.p. Gros talpról szépített. 2-3

5.p. Müller használta ki a hazaiak védekezési hibáját. 1-3

3.p. Gros egyenlített átlövésből, míg a zöld-fehéreknél Löke harcolt ki büntetőt, amelyet Kovacsics értékesített. 1-2

3.p. Grimsbö először hétméterest, majd egy óriási ziccert hárított. Koavacsics szerezte meg a vezetést a győrieknek. 0-1

Elkezdődött a találkozó.

Már melegítenek a csapatok, rövidesen kezdődik a találkozó.

Előzmények - A Veszprém és a Szeged számára most fordul élesbe a szezon a férfi Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjével, a Balatonfüred a versenyben maradásért játszik az EHF Kupában, míg az Audi ETO, az FTC és az Érd viszonylagos teher nélkül léphet pályára a kézilabda kupahétvégén.

Az MKB-MVM Veszprém a La Rioja ellen esélyesnek számít, ezt még a spanyolok is elismerték a sorsoláskor: rutinosabb, erősebb a kerete a magyar bajnoknak, ráadásul az előző idényben egészen a Final Fourig menetelt, míg a logronói alakulattól már a 16 közé kerülés is nagy fegyverténynek számít.

Ezzel szemben a MOL-Pick Szeged hiába végzett csoportjában a második helyen, kikapta a lehető legnehezebb ellenfelet a csoportharmadikok közül, a német Rhein-Neckar Löwent, amely a Bundesligában úgy áll a második helyen, hogy azonos a pontszáma az éllovas THW Kiellel. Az első mérkőzés Mannheimben lesz - ebben a csarnokban nyert KEK-et a Veszprém 2008-ban -, és Juan Carlos Pastor, a tavaly az EHF Kupa-győztes Tisza-partiak spanyol mestere jelezte: olyan eredményt kell elérniük pénteken este, hogy otthon maradjon esélyük a továbbjutás kiharcolására. A szegediek szerb jobbszélsője, Rajko Prodanovic számára azért is különleges a párharc, mert a 2013/14-es idényben még a német klubban szerepelt.

A férfi EHF Kupában a fürediek az utolsó szalmaszálba kapaszkodhatnak bele: csak akkor marad esélyük a negyeddöntőbe kerülésre, ha szombaton nyernek a horvát Nexe otthonában. A két csapat február 13-i, veszprémi mérkőzésén a nekcseiek 31-19-re győztek.

A női BL-ben a kétszeres címvédő Győri Audi ETO KC a Metz vendégeként és biztos csoportmásodikként zárja középdöntőt. A franciák esetleges sikerükkel kiharcolják a negyeddöntőbe kerülést, vagyis számukra kiemelten fontos a meccs. A két együttes február 14-i, győri ütközete 31-27-es ETO-sikerrel zárult. A magyar elitcsapatnak nem sikerült jól a főpróba, szerdán ugyanis kikapott az FTC csarnokában az NB I-ben.

Az FTC-Rail Cargo Hungaria a Győr elleni diadal élményével és kilencgólos (34-25) előnnyel várja a német Blomberg-Lippe otthonában esedékes visszavágót a női KEK negyeddöntőjében. Szinte borítékolható a zöld-fehérek továbbjutása, s az elődöntőben majd minden bizonnyal a Midtjylland vár rájuk, hiszen a dánok 35-25-re nyertek a lengyel Lublin pályáján.

A női EHF Kupában az Érd 28-20-ra verte a dán Esbjerget, ez az előny elégnek tűnik az elődöntőhöz. A másik ágon gyakorlatilag eldőlt, hogy a Rosztov Don jut tovább, mert 37-19-re "intézte el" a másik orosz érdekeltet, az Asztrahanocskát.

A program

péntek:

Férfi BL, nyolcaddöntő, 1. mérkőzés: Rhein-Neckar Löwen (német) - MOL-Pick Szeged, Mannheim 19.00

szombat:

Férfi BL, nyolcaddöntő, 1. mérkőzés: La Rioja (spanyol) - MKB-MVM Veszprém, Logrono 17.00
Férfi EHF Kupa, D csoport, 5. forduló: RK Nexe (horvát) - Balatonfüred, Nekcse 19.00
Az állás: 1. Melsungen (német) 8 pont, 2. Eskilstuna (svéd) 4, 3. Nexe 3, 4. Balatonfüred 1
A csoportból az első két helyezett jut a negyeddöntőbe.

vasárnap

Női BL, középdöntő:
2. csoport, 6. (utolsó) forduló: Metz-Győri Audi ETO KC 19.00

Az állás: 1. (és már csoportelső) Larvik (norvég) 18 pont, 2. (és már csoportmásodik) Győr 14, 3. Viborg (dán) 7, 4. Metz 6 (224-226), 5. Baia Mare (román) 6 (230-248), 6. Sävehof (svéd) 3
A csoportból az első négy helyezett jut a negyeddöntőbe.

Női KEK, negyeddöntő, visszavágó: Blomberg-Lippe (német) - FTC-Rail Cargo Hungaria 16.00 (az első mérkőzésen: 25-34)

Női EHF Kupa, negyeddöntő, visszavágó: Esbjerg (dán) - Érd 19.30 (az első mérkőzésen: 20-28)

Tarsoly Csaba is részt vett a Győri ETO FC edzésén - videó

Megtekintette az edzést és tájékoztatta a játékosokat és a szakmai stábot a kialakult helyzetről. Tovább olvasom