2016. 12. 10. szombat - Judit -1°C | 8°C

Négy között az Audi-ETO

Kézilabda - A címvédő Audi-ETO nyolc góllal nyert a Ferencváros otthonában a női kézilabda Magyar Kupa tegnapi negyeddöntőjében, így biztosította helyét a legjobb négy között.

Ferencváros: 28
Audi-ETO: 36
(13–17)

Remekül kezdett az Audi-ETO, a 4. percben már 0–3 volt az eredmény. Az első félóra után négygólos előnnyel térhettek pihenőre Görbiczék. A szünet után tovább növelte előnyét a vendégcsapat, amelyben Pálinger, Spiridon, Görbicz és Vérten mellett a fiatal Kovacsics is nagyszerűen játszott.

Konkoly Csaba: – Olyan tempóban kezdtük a mérkőzést, ahogyan egy Fradi ellen idegenben kell. Végig irányítottuk a játékot, s a megbeszélt taktikát betartva, igazi csapatként működve jutottunk be az elődöntőbe. Ezzel megmaradt az esély, hogy megvédjük címünket. A siker jó alapot teremtett a hétvégi, Buducnost elleni fontos idegenbeli Bajnokok Ligája-mérkőzésre.

Az április 4-i elődöntők párosítása: DVSC-Aquaticum–Kiskunhalas-Bravotel, Győri Audi ETO KC–Újbuda (NB I/B-s).

Budapest, Magyar Kupa-női mérkőzés, 1000 néző. V.: Kékes Cs., Kékes P.