Répcelak: Heinrich – Ulrich, Kiss Z., Varga G., Szandi, Imre (Hajós), Takács P. (Bödecs), Tamási (Széles), Takács Sz., Bellovics, Csordás.

Lipót: Deli – Ásványi (Wágenhoffer), Török, Töltősi, Kiss Á., Fajkusz, Dombi, Visy (Gollovi-
tzer), Burkus, Krén (Mikli), Gál B.
Edző: Gunyhó Ferenc.

Gsz.: Bellovics (2), ill. Fajkusz, Krén, Burkus.

A 3. percben Fajkusz fejelt a hálóba. 0–1. Az 5. percben Burkus szabadrúgását Krén csúsztatta a kapuba. 0–2. A 18. percben Bellovics fejelte a hálóba a labdát. 1–2. A 36. percben Krén kitűnő labdával indította Burkust, ő a kiinduló kapus mellett elegánsan emelt a hálóba. 1–3. A 63. percben Bellovics 25 méterről óriási gólt lőtt a jobb felső sarokba. 2–3.

Két kitűnően felkészített csapat nagy csatájában a szervezettebben játszó Lipót megérdemelten győzött.
Jók: Szandi, Heinrich, ill. Burkus, Gál, Dombi, Töltősi.

Tóth Zsolt: – Tovább tart a lipóti fóbia, öt perc alatt szétfejeltek bennünket, aztán futottunk az eredmény után.

Gunyhó Ferenc: – A végét sikerült izgalmassá tenni.

Csorna–Csesztreg 1–1 (0–1)
Csorna, 200 néző. V.: Szvorda

Csorna: Lőre – Jakab G., Tóth D., Nagy Sz., Simita, Véghelyi (Bóna), Horváth A., Fenyő (Régi), Kiss M., Molnár G., Fekete A. (Vastag).
Edző: Varga Péter.

Csesztreg: Szommer (Balogh B.) – Pászti, Szabó T., Németh Z., Pintér L., Szabó Zs., Nagy N., Simon, Pe-
thő, Palkó (Nemcsics), Szabó P. (Miszori).
Edző: Fentős Pál.

Gsz.: Bóna L., ill. Palkó.
Kiállítva: Simon (38.).

A 12. percben Palkó öt méterről lőtt a hálóba. 0–1. A 80. percben Vastag kipattanó lövése után Bóna a jobb sarokba helyezett. 1–1.

A Csorna ismét megmutatta, hogy vesztes helyzetből is fel tud állni.

Jók: Simita, Horváth A., Tóth D., ill. mindenki.

Varga Péter: – Sajnálom, hogy nem tudtunk győzelemmel búcsúzni, mégis gratulálok a játékosainknak, s nézőinknek köszönjük a szurkolást.

Fentős Pál: – Győzelmet érdemeltünk volna.

Veszprém–SVSE-GYSEV 1–1 (1–0)
Veszprém, 1000 néző. V.: Tóth R.

Veszprém: Varga T. – Szöllőskei, Fehér, Pálfi, Leitold, Garai, Soós, Kalcsó (Foki), Tatai, Finta, Babos.
Edző: Orbán Tamás.

SVSE: Kiss Sz.– Jablonkai, Szmiljanic, Wéninger, Dallos, Böcskör Gy. (Török), Lazic, Deák, Böcskör Zs., Varga Z. (Szántó), Németh D. (Németh N.). Edző: Végh Tibor.

Gsz.: Babos, ill. Böcskör Zs.

A 38. percben a lecsorgó labdát Babosnak sikerült a bal alsó sarokba juttatnia. 1–0. A 75. percben Török lövése után Pálfi kezére pattant a labda. A megítélt büntetőt Böcskör Zs. kíméletlenül vágta a bal felső sarokba. 1–1. A 77. percben ismét büntetőt lőhetett Böcskör Németh Zs. felrúgásáért, ezúttal azonban hibázott.

A második félidőben a soproniak szinte lefutballozták a még veretlen Veszprémet, helyzetkihasználásuk miatt mégsem tudtak nyerni.

Jók: Varga T., Pálfi, Soós, Tatai, Finta, Babos, ill. mindenki.

Orbán Tamás: – Igaz, hogy jobb volt az SVSE, de úgy érzem, nekünk sem adtak meg egy jogos 11-est.

Végh Tibor: – A második félidőben nagyszerűen játszottunk, de óriási győzelmi esélyt szalasztottunk el a most már állandósuló gyenge helyzetkihasználásunk miatt.

MTE 1904–Sárvár 2–1 (1–0)
Mosonmagyaróvár, 200 néző. V.: Keszthelyi.

MTE: Antal – Németh B. (Tóth N.), Hannich., Török, Kovács Á., Kovács M., Frick, Lakatos, Kertész (Schmatovich), Horváth Á., Gardó.
Edző: Hannich Péter.

Sárvár: Szakos – Szabó I., Horváth L., Varga J., Balassa, Máthé, Vajda, Keveházi (Vadász), Németh Z., Gosztolya (Varga G.), Szalay.
Edző: Németh József.

Gsz.: Németh B., Schmatovich, ill. Varga G.

A 3. percben Németh B. a kilépő kapus mellett 10 méterről lőtt a hálóba. 1–0. 57. p: Varga G. 20 méterről kilőtte a bal felső sarkot. 1–1. A 73. percben Schmatovich két védőt kicselezve tisztára játszotta magát, és a kifutó kapus mellett 8 méterről laposan lőtt a hálóba. 2–1.

Küzdelmes mérkőzésen a győzelmet jobban akaró hazaiak megérdemelten nyertek.

Jók: Frick, Török, Lakatos, ill. Máté, Németh Z.

Hannich Péter: – Csapatom hazai búcsúmérkőzése szépre sikeredett.

Németh József: – Két egyéni hiba megpecsételte sorsunkat.

• 6. pulci 2009. november 18. 09:04
    „Hat igazabol nyilvan Jablonka ur volt felelös SVSE reszeröl az igazolasokert es miutan Legoza elment nem vettünk egy uj csatart sem ezek utan en mar elsö meccs elött megmondtam hogy itt nincs esely bajnoka cimre Vargaval mint egyedüli igazi csatar. Smiljanicrol csak jokat halottam a jatekosoktol es szükseg is volt ra, Lazicot meg mindannyian ismerjük mindent megtesz de sokszor elszall a feje, jatekosoktol is hallottam hogy nem mindig idealis a hangulat edzesek utan ha kiakad lazic. Nem tudom mit terveznek vagy megprobaljak meg elcsipni elsö helyet vagy mar a következö szezonra koncentralnak. Akarmilyekben is gondolkodnak mindenkepp szükseg van egy igazi iranyitora es egy minösegi csatarra.”
  • 5. mumus 2009. november 17. 18:59
    „Laziccsal és Smiljaniccsal stabil a védelem.
    Jablonka úrral mi a baj?
    Csatár kéne...”
  • 4. pulci 2009. november 16. 19:00
    „fcsopron60: Pont azt mondom, hogy bár lazic és smiljanic jó játékosok de ahozzá nem értők tőlük várták a megváltást és ezért inkább nekik fizetnek horribilis összegeket ahelyett, hogy vettek volna két jó csatárt fele annyi pénzből.
    "fcsoproni"-val teljesen egyetértek amg nem hozzáértő és elszánt emberek lesznek felelősek a sportért az önk., ill. magánál svse-nél is addig ne várjunk semmit mert Abdai úr már megszámlálhatatlan lehetőségben bizonyította hozzá nem értését és sajnos vasútnál sincsenek ott a megfelelő emberek akik garantálnák a sikeres szereplést. Az NB2-es szereplés továbbra is utópia marad.:(”
  • 3. fcsoproni 2009. november 16. 17:18
    „Milyen bravúr történt? Az a bravúr, hogy 9 pont hátrány van? Azt ígérték Abdaival az élen 2010-ben NB2 lesz. Megint egy hazugság. Ha komolyan gondolták volna akkor legalább két csatárral megerősítették volna szezon előtt a csapatot. Vissza nem térő lehetőség ment el mert 1 NB2 lesz 24 csapattal de ez csak szavak szintjén kellett volna nekünk. Senki nem csinál érte semmit. Tele van ez a csapat fegyelmezetlen játékosokkal, nagyképűek és minden meccsen kiállítanak valakit. Van úgy, hogy hármat egyszerre.
    Az előttem szólóhoz, nem NB2 de NB3 se lesz sokáig. A REAC-ra költött 40 millió most ősszel jól jött volna ugye Abdai úr? Mikor távolodik már el a sport közeléből????????????????????????????????????????????”
  • 2. fcsopron60 2009. november 16. 16:02
    „Miről irsz nb1-es focisták kik azok Lazic és Smiljanic már öregek nem birnak futni csak szidják a többi játékost akik futnak
    Nyugodj bele nem lessz itt még jó ideig nb2 sem!!”
  • 1. pulci 2009. november 16. 14:22
    „Nem tudom mi ebben a bravur amikor nalunk volt NB1-es focistak vannak a keretben es bajnoksag elejen egyertelmüen a feljutas volt a cel. Amennyiben sikerült volna nyerni az szenzacios lett volna de egy x-el nem megyünk sokra, hisz meg igy is 9 pont az elönye Veszpremnek es mar Lipot is megelözött minket tehat nem tom minek kene örülni. Az meg hogy megint nem tudtuk kihasznalni a helyzeteket az mar megmutatkozott az elmult 3-4 meccsen is tehat nem lehetett mast varni sajnos...”

NBII: kikapott a Gyirmót, győzött az ETO B

A labdarúgó NB II Nyugati csoportjának 15. fordulójában a Szigetszentmiklós a Pécs után az éllovas… Tovább olvasom