2018. 07. 19. csütörtök - Emília 18°C | 28°C Még több cikk.

NBIII: négyet lőtt az MTE 1904

A 16. forduló után a Lipót a 2., az SVSE a 3., az MTE 1904 pedig a tabella 4. helyén áll.
SVSE-GYSEV–Celldömölk 0–0
Sopron, 300 néző. V.: Keszthelyi.

SVSE-GYSEV: Kiss Sz. – Jablonkai, Wéninger, Szmiljanic, Dallos, Legoza (Böcskör Gy.), Lazic, Németh D., Török R. (Böcskör Zs.), Varga Z. (Hujber G.), Szántó D.
Edző: Végh Tibor.

Celldömölk: Tóth J. – Borsos, Győrvári, Baranyai (Sebestyén), Szilágyi, Csákvári, Babics, Ambrus, Györkös, Kocsis T., Németh J. (Gaál Gy.). Edző: Csákvári Zsolt.

A jóval esélyesebb Végh-legénység bár többet birtokolta a labdát a meccsen, de az óriási ziccereket a vendégek hagyták ki. Az SVSE kapusa, Kiss Szabolcs bravúrt bravúrra halmozott, büntetőt védett, s kivételes reflexszel százszázalékos helyzetekben tisztázott. Nem túlzás azt állítani, hogy a megszerzett egy pont az ő érdemének tekinthető. A Vasút védelme ezúttal meglepően bizonytalan volt, a támadók lagymatag, lendület nélküli játéka pedig eleve nem kecsegtetett eredménnyel.

Jók: Kiss Szabolcs (a mezőny legjobbja), illetve a teljes celldömölki csapat.

Végh Tibor: – Elképesztően gyengén futballoztunk, s akaratban is csak az utolsó három perc volt elfogadható.

Csákvári Zsolt: – Ha berúgjuk ajtó-ablak helyzeteinket, nagy meglepetést okozhattunk volna. Gratulálok a csapatomnak.

MTE 1904–Körmend 4–0 (2–0)
Mosonmagyaróvár: 250 néző. V.: Vizi.

MTE 1904: Antal – Németh B., (Leskó), Gardó, Horváth M., Török, Lakatos A., Kertész (Csányi), Kovács M., Horváth Á., Kovács Á., László B. (Szabados).
Edző: Hannich Péter.

Körmend: Marton (Szép) – Nagy II K., Csenterics, Bozóki (László D.), Németh Z., Miksz (Réczeg), Seres, Varga G., Németh B., Nagy I K., Kovács Sz.
Edző: Molnár Károly.
Gsz.: László B. (3), Gardó.

A 12. percben László B. lépett ki a védők közül, de tízméteres lövése a kapu mellé szállt. A 37. percben Gardó két csellel tisztára játszotta magát, és 16 méterről laposan a jobb alsó sarokba lőtt. 1–0. A 41. percben Kovács Á. húzott el a jobb oldalon, beadása után László B. 5 méterről fejelt a léc alá. 2–0. Hét perc múlva Miksz egyedül tört kapura, de lövését a kifutó Antal bravúrral védte. A 75. percben Horváth M. jó labdát kapott a jobb oldalon, lapos beadását követően László B. hét méterről laposan lőtt a hálóba. 3–0. A 80. percben Németh B. jobb oldali beadása után László B. 6 méterről helyezett a hálóba, mesterhármas. 4–0.

Az első fél óra eseménytelen mezőnyjátékkal telt el. A félidő hajrájára az MTE jóvoltából aztán élénkebb lett a játék és szünetig kétgólos előnyt szereztek a hazaiak. Szünet után az első 10 perc a vendégeké volt, majd ismét a hazaiak vették át az irányítást és tovább növelték előnyüket.
Összességében közepes iramú mérkőzésen a hazai csapat magabiztos, megérdemelt győzelmet aratott a mezőnyben jól futballozó Körmend ellen.

Jók: Gardó, László B., Kovács Á., Kovács M., ill. Németh B., Nagy II K.

Hannich Péter: – Minden csapatrészben jobbak voltunk, egyértelmű volt a sikerünk. A múltkori győzelmünk most ér sokat.

Molnár Károly: – Négy játékosom hiányát ellenfelünk kegyetlenül kihasználta.

Bük–Lipót-Pékség 1–2 (0–0)
Bük, 200 néző. V.: Schenelbach.

Bük: Sásdi – Németh V., Horváth Á. (Szabó B.), Nyírő, Pados, Németh G., Jagodics, Balikó (Németh N.), Szalai, Varga A., Vörös (Szabó P.).
Edző: Takács Gábor.

Lipót: Deli – Ásványi, Dombi, Töltősi, Tóth D., Dömötör, Planéta, Lappints (Bella), Magyar (Visy), Burkus, Gál A. (Endrődy).
Edző: Gunyhó Ferenc.
Gsz.: Varga A., ill. Ásványi, Gál A.
Kiállítva: Jagodics (73.).

A 33. percben Dömötör tört be a büki tizenhatoson belülre, Pados hátulról fellökte, a játékvezető tizenegyest ítélt. A büntetőt Ásványi higgadtan a bal felső sarokba lőtte. 0–1. Az 56. percben Szögletrúgáshoz jutott a Lipót, Tóth D. beadását Gál András a jobb alsó sarokba fejelte. 0–2. A 73. percben Jagodics szándékosan belefejelt Planéta arcába, így a második sárga lapja után a játékvezető kiállította. A 89. percben Varga Dombival ütközött, a játékvezető meglepetésre tizenegyest ítélt. A büntetőt Varga a jobb alsó sarokba lőtte. 1–2.

A jobb teljesítményt nyújtó lipóti csapat taktikus játékával megérdemelten vitte el a három pontot.

Jók: Nyírő, Németh G., Varga, ill. Ásványi, Dombi, Lappints, Burkus.

Takács Gábor: – Úgy érzem, méltó ellenfele voltunk a bajnokesélyes Lipótnak, és sok sikert kívánok nekik a továbbiakban.

Gunyhó Ferenc: – Veszítenivalónk csak nekünk volt, de a fiúk értelmes és pontos játékkal megoldották a kötelező feladatot.

Csorna–Veszprém 1–1 (1–1)
Csorna, 300 néző. V.: ifj. Pados.

Csorna: Lőre – Nagy Sz., Jakab Á., Fenyő, Simita, Kiss M. (Véghelyi), Baán (Nyerges), Régi, Molnár G., Tóth Z. (Fekete A.), Kránitz.
Edző: Varga Péter.

Veszprém: Varga T. – Grósz, Fehér K., Pálfi, Leitold, Garai, Foki (Szöllőskei), Boromisza, Kalcsó, Tatai, Finta.
Edző: Orbán Tamás.
Gsz.: Tóth Z., ill. Tatai.
Kiállítva: Kalcsó (93.).

Az első félidő elején korán, már a 7. percben vezetést szerzett a veszprémi csapat: Garai beadásából az ötösről Tatai lőtt a kapuba. 0–1. Ezután a Csorna mezőnyfölénybe került, aminek a 30. percben meg is lett az eredménye, egy beívelt labdára Varga Tamás rosszul jött ki és a kipattanó labdát Tóth Zoltán bombázta a hálóba. 1–1. A 93. percben Kalcsó megütött egy csornai játékost, amikor játékon kívül volt a labda, ezért a játékvezető kiállította.

A fiatal csornai csapat bravúrral szerzett pontot.

Jók: Lőre, Fenyő, Nagy Sz., Régi, Molnár G., Kiss M., ill. Grósz, Finta.

Varga Péter: – Fiatal csapatunkra büszke lehetek, mert egy nagyon jó együttes ellen, kitűnő mérkőzésen értékes pontot szereztünk.

Orbán Tamás: – Igazságos döntetlen született, bár a hazai csapat többet tett a győzelemért.