Labdarúgás - Egy góllal jobb volt a Lipót az SVSE-GYSEV-nél a megyei rangadón.

Pápa B: Kovács V. – Mayer, Kocsis P., Dlusztus, Kaszás (Meggyesi), Meggyes, Fazekas, Magyar (Beck), Zulevs, Füredi, Kaiser (Tóth Zs.).
Edző: Nagy Mihály.

MTE 1904: Antal – Tóth G., Horváth M. (Kovács Á.), Schmatovich, Török, Lakatos, Kertész, Tóth Z., Kovács M. (Frick), Horváth Á. (Tóth N.), Gardó. Edző: Hannich Péter.
Gsz.: Füredi, ill. Schmatovich.

A 3. percben egy hazai támadásnál a partjelző lest jelzett, ám a játékvezető felülbírálta, s a belőtt labdát Füredi 8 m-ről a kapuba vágta. 1–0. A 40. percben Tóth Z. reklamált, ezért a játékvezető azonnal piros lappal „jutalmazta". Ezt követően elküldte Hannich Pétert is a pályán kívülre. A 60. percben egy vendégszabadrúgást követően a kapufáról visszahulló labdát Schmatovich öt méterről a kapuba vágta. 1–1. A 86. percben Fricket Mayer kíméletlenül buktatta, ezért piros lapot kapott. A 92. percben a vendégek rúgtak egy szabályos gólt, a játékvezető először megadta, majd a partjelző intését követően érvénytelenítette azt.

Jók: Kovács V., Dlusztus, ill. mindenki.

Nagy Mihály: – Függetlenül attól, hogy az ellenfél tíz emberre fogyatkozott, igazságos az eredmény.
Hannich Péter: – Aki ezt a mérkőzést látta, az tudja, hogy ki volt a leggyengébb láncszem.

Lipót-Pékség–SVSE-GYSEV 1–0 (1–0)
Ásványráró, 300 néző. V.: ifj. Pados.

Lipót: Deli – Ásványi, Fajkusz, Töltősi, Visy, Dombi, Lappints, Magyar, Gollovitzer (Burkus), Gál B. (Wágenhoffer), Krén (Mikli).
Edző: Gunyhó Ferenc.

SVSE: Kiss Sz. – Jablonkai, Szmiljanic, Bagó, Dallos, Böcskör Gy. (Török), Lazic, Deák, Böcskör Zs. (Kovács M.), Németh D. (Szántó), Varga Z..
Edző: Végh Tibor.

Gsz.: Fajkusz.

A 44. percben szabadrúgáshoz jutott a Lipót, Magyar középre ívelését Fajkusz a jobb alsó sarokba fejelte. 1–0.

Két jól felkészített csapat csatájából a végig fegyelmezetten játszó lipótiak megérdemelten győztek.

Jók: Töltősi, Fajkusz, Magyar, Ásványi, ill. Németh, Deák, Dallos.

Gunyhó Ferenc: – A jó értelemben vett agresszivitás és koncentráció eredménye a szép győzelem.

Végh Tibor: – Úgy érzem, egyenlő ellenfelek voltunk, egy pontrúgás döntött a hazai csapat javára.

Badacsonytomaj–Csorna 0–1 (0–1)
Badacsonytomaj, 200 néző. V.: Szvorda M.

Badacsonytomaj: Simon – Bognár P. (Kiss J.), Szabó A., Molnár Zs., Kiss G., Tóbiás, Purt, Fonnyadt, Pandúr (Kiss M.), Szőcze (Bódai), Hujber. Edző: Damina László.

Csorna: Lőre – Jakab G., Tóth D., Jakab Á., Nagy Sz., Baán (Véghelyi), Fenyő, Horváth A., Molnár G., Vastag (Kiss M.), Tujner (Bóna).
Edző: Varga Péter.
Gsz.: Tóth D.

A 20. percben Tóth D. negyvenméteres szabadrúgását a hazai kapus bravúrral csak szögletre tudta ütni, amelynek elvégzése után a hazai védők csak röviden tudtak felszabadítani, és a jobb oldalon érkező Tóth D. a kifejelt labdát a jobb sarokba lőtte. 0–1. Az 52. percben Vastag futotta le védőjét, majd kitűnően ívelt középre, a hazai védők a gólvonalról tisztáztak.

A mérkőzésen a csornai csapat mindent megtett a győzelemért, és a kiváló védekezés mellett nagyon jó kontratámadásokat vezetett.

Jók: Molnár Zs., Szabó A., Fonnyadt, Tóbiás, ill. mindenki.

Damina László: – Ma a szerencsésebb csapat győzött.
Varga Péter: – Szerencsére korán megszereztük a vezetést, s ugyan az ellenfél mezőnyfölényben futballozott, mi győztünk, és ez a legfontosabb.

• 2. vonLichthofen 2009. szeptember 16. 02:01
    „Ja, és miért kell két napot várni, amig beteszik a Lipót Vasárnapi eredményét a lapba?
    Nem lehetek ott minden meccsen, az igaz viszont, hogy telefonon megtudhatnám az eredményt.”
  • 1. ggg 2009. szeptember 15. 09:01
    „ha a retkes klement az utolsó pillanatban nem "sorsolja" a vasút mellé a lipótot, mi lennánk a bajnokesélyesek. talán pont ezért variálta meg a sorsolást az utolsó pillanatban ez a <moderálva> laposi...?”

Kézilabda: Audi ETO-Dunaújváros 42-22

Kézilabda - Húsz góllal verte az Audi-ETO a Dunaújvárost a női kézilabda NB I. harmadik… Tovább olvasom