2017. 11. 24. péntek - Emma 3°C | 8°C Még több cikk.

NBII: szerencse is kellett Gyirmóton

Labdarúgás - A Gyirmót győzelemmel, az ETO FC B vereséggel zárta az NBII 3. fordulóját.
Gyirmót–Videoton B 3–2 (2–0)
Gyirmót, 300 néző. V.: Király.

Gsz.: Nagy L., Lajtos, Pék, ill. Kocsis D. (2).

Gyirmót: Boros – Kiprich D. (Pék), Böjte, Kozmér, Németh L., Kiss Zs., Baumgartner, Nagy L., Horváth R. (Polyák), Lajtos, Tóth N.
Edző: Kiprich József.

Videoton B: Filipovics – Szabó T., Vaszicku, Bencze (Szeleczki), Fejes, Kerékgyártó (Gyurcsó), Vadász, Rása, Móri, Máté (Olasz), Kocsis D.
Edző: Varga István.

2. p: Németh ívelt a vendégvédők mögé, a felfutó Kozmér visszajátszott Tóth Norbertnek, aki továbbított a középen érkező Nagy Lászlóhoz, ő pedig közelről a hálóba pofozta a labdát. 1–0.
17. p: Baumgartner mesterien a félpályáról indította a kiugró Lajtost, aki néhány méter labdavezetés után 14 méterről félmagasan a kapuba vágta a labdát. 2–0.
47. p: Kocsis D. révén egy gyors fehérvári támadás végén a vendégek a második félidő elején szépítettek. 2–1.
60. p: Móri vitte fel a labdát a bal oldalon, beívelésére Kocsis D. emelkedett a legmagasabbra, s a gyirmóti védők gyűrűjéből kapuba fejelt. 2–2.
72. p: Kozmér lövését röviden mentették a vendégek, s a szintén előrelopakodó Pék a tömörülő védők között laposan a hálóba talált. 3–2.
Gyirmóti szemszögből jól indult a mérkőzés, mert már a második percben zörgött Filipovics hálója, majd a 17. percben meg is duplázta előnyét a hazai gárda. A hazaiak ebben a játékrészben tetszetősen és eredményesen futballoztak, főleg a széleken vezetett támadások jelentettek gyakori veszélyt a fehérvári kapu előtt. A helyzetek alapján ekkor sokan azt gondolhatták, nagy különbségű gyirmóti siker születik. A második félidő elején szerzett vendéggól azonban lehűtötte a kedélyeket. Majd a Videoton B a rutinos Móri és Kocsis vezényletével tartósan nyomás alatt is tartotta Boros kapuját, akinek néhány bravúrt is be kellett mutatni. A véghajrában aztán a Gyirmót felpörgette a játékot, a csatárok támogatására még a hátsó alakzatból is besegítettek. Az erőfeszítésnek meg is lett az eredménye, Pék találata győztes gól lett és három pontot ért. A még hátralévő közel 20 perc sem volt izgalommentes, ám a kapuk érintetlenek maradtak.

Jók: Boros, Kozmér, Baumgartner, Nagy L., Lajtos, ill. Móri, Máté, Kocsis D.

Kiprich József: – Két ellentétes félidőt láthattak a szurkolók. Mindkét csapatnak volt esélye a győzelemre, szerencsére mi rúgtuk a harmadik gólt.

Varga István: – Az első félidőben még rosszul játszottunk, viszont fordulás után győzelmi lehetőséget szalasztottunk el.

Tatabánya–Győri ETO FC B 2–0 (2–0)
Tatabánya, 500 néző. V.: Erdős.

Gsz.: Ferencz, Farkas J.
Kiállítva: Farkas V. (41.)

Tatabánya: Dombai – Almási, Ferencz, Mátyus, Megyesi, Szalai (Kovács I.), Farkas V., Vass N., Deme, Kollár (Dombai V.), Farkas J. (Folmer).
Edző: P. Nagy László.

ETO B: Sztevanovic – Dorogi (Bieder), Eugene, Zámbó, Varga L. (Vető), Supic, Berde (Kiss Sz.), Ato, Tokody, Csermelyi, Sánta.
Edző: Klement István és Galambos Zoltán.

14. p: Zámbó nagy hibája után a hazaiak szöglethez jutottak, mely után Ferencz fejelt a győri kapuba. 1–0.
36. p: Az ismét bizonytalankodó Zámbó és Dorogi között Farkas J. lépett ki és jobbal kilőtte a hosszú sarkot. 2–0.
41. p: Farkas V. szándékosan utánarúgott Atónak, ezért a játékvezető jogosan kiállította.
Az első félidőben a Tatabánya a vendégek védelmi hibáját kihasználva a semmiből szerzett vezetést. A második játékrészben emberhátrányban is rutinosan őrizték az eredményt a „nagyon nagy" nevekből álló vendégek ellen, ahol csak páran nyújtottak elfogadható teljesítményt.

Jók: Ferencz, Vass, Farkas J., ill. Eugene, Varga L., Ato.

P. Nagy László: – Értékes győzelmet arattunk a nagyon jó nevekből álló győriek ellen.

Klement István: – Három-négy jó teljesítmény még kevés a sikerhez.

• 1. SzórakészÍrókéz 2009. augusztus 24. 21:00
    „Nevek nem futballoznak, de a telefon stb. könyvekben tényleg vannak ilyen vezetéknevűek. ezek --- jók--- lennének ? Nahát....”

Magyarország ezüstérmes

Norvégia nyerte a junior női kézilabda Európa-bajnokságot, miután a győri fináléban 29-27-re legyőzte a magyar válogatottat. Tovább olvasom