2018. 08. 22. szerda - Menyhért, Mirjam 20°C | 31°C Még több cikk.

NB III: Sopronban remekelt az MTE 1904

Labdarúgás - Az NB III Bakony-csoportjának szeptember 7-i játéknapjának eredményei és a bajnokság állása.

Csorna – Hévíz 1-1 (0-1)
Csorna, 200 néz. V.: Kovács G.
Gsz.: Kiss M., ill. Györe.
Csorna: Lőre, Nagy, Jakab Á., Fenyő, Jakab G., Tóth (Csonka B.), Baán, Nyerges, Bárány, Bajnok, Fekete (Kiss M.). Edző: Varga Péter.
Hévíz: Osbáth, Buzási, Czafit, Györe, Sipos, Kovács R. (Lukácsa), Búza, Varsányi, Páli. (Horváth), Tóth (Kovács), Purt. Edző: Glázer Róbert.
A 43. percben egy jobb oldali szabadrúgás után a legmagasabbra ugró Györe fejelt védheteetlenül a kapuba. 0-1. A 81. percben csornai szabadrúgás után Kiss M. elé került a labda, aki húsz méterről ritkán látható, nagy gólt lőtt a jobb felső sarokba. 1-1. A 86. percben Jakab G. cselei után Baán passzolt a jobb oldalon induló Bárány elé, aki remekül adott középre, Nyerges azonban öt méterről a kapu fölé lőtt.
A mérkőzés összképe alapján, ha a Csorna a helyzeteit jobban kihasználja, győzhetett is volna.
Jók: mindenki, ill. senki.
Varga Péter: Úgy gondolom, hogy nagy iramú, színvonalas mérkőzést játszottunk, melyet a végén megnyerhettünk volna, bár az ellenfél nagyon jó képesség csapat, így a döntetlen is értékes számunkra.
Glázer Róbert: Igazságos döntetlen született, mindkét csapatnak voltak gólszerzési lehetőségei.

SVSE-GYSEV - MTE 1904 1-4 (0-2)
Sopron, 200 néz. V.: Tóth R.
Gsz.: Németh D., ill. Balás, Tóth G., Kohajda, Schmatovich.
SCSE-GySEV: Fentős, Szabó A., Riedinger (Párkányi), Varga D. (Varga Á.), Horváth T., Deák, Geeb, Böcskör, Németh D., Varga Z., Mozsolits Sz. (Homor). Edző: Katona Sándor és Mozsolits Jenő.
MTE 1904: Antal, Szabados, Tóth G., Gardó, Tóth N., Hannich, Régi, Schmatovich, Balás (Winter), Kohajda (Makk), Szabó M. (Kovács R.). Edző: Hannich Péter.
A 3. percben a soproniak alakítottak ki helyzetet, ezután a vendégcsapat vette át a kezdeményezést, Kohajda teljesen tisztán törhetett kapura, de hatméteres lövését Fentős bravúrral hárította. A mosonmagyaróváriak fölénye a 15. percben érett góllá, amikor Schmatovich lódult meg, középre gurított, Balás pedig biztos lábbal lőtt a kapu közepébe. 0-1. A 35. percben Hannich szögletére Tóth G. emelkedett a legmagasabbra, s védhetetlenül fejelt a hálóba. 0-2. Öt perc múlva szinte megismétlődött az előző jelenet, Tóth G. ismét zavartalanul fejelhetett, ezúttal Horváth T. a gólvonalról hárított. Szünet után tizenöt, húsz percen keresztül meddő hazai fölény alakult ki, mégis a vendégegyüttes alakított ki sorban, főként a hazai védők hibájából helyzeteket. A találkozó a 78. percben dőlt el végleg, amikor Kohajda kapott mesteri indítást, majd néhány lépés után biztosan helyezett a hálóba. 0-3. A 80. percben szépített a lila-fehér csapat, amikor Szabó A. indításával Németh D. lépett ki, majd az ötös sarkáról kilőtte az ellenkező sarkot. 1-3. A 83. és a 90. percben tovább növelhették volna előnyüket a vendégek, csupán Fentősön múlt, hogy nem lett megsemmisít a vereség. Végül a 90. percben a sorban az ötödik(!) ziccert már nem hagyta ki Schmatovich, aki átemelte a labdát a tehetetlen kapuson. 1-4.
Jók: Fentős, ill. Schmatovich, Hannich P., Tóth G., Tóth N.
Mozsolits Jenő: Szégyen! Teljesen alárendelt szerepet játszottunk. Csak kapusunknak köszönhetjük, hogy ennyivel megúsztuk....
Hannich Péter: Úgy érzem, teljesen megérdemelt győzelmet arattunk.

Lipót-Pékség – Veszprém 0-3 (0-1)
Lipót, 300 néz. V.: Németh T.
Gsz.: Cseresznyés, Tatai, Czvetkó.
Lipót-Pékség: Kiss Sz., Ásványi, Fajkusz, Kiss Á., Jablonkai, Dombi, Visy (Böcskör), Gollovitzer, Kertész (Szmodics), Krén (Kun), Magyar. Edző: Gunyhó Ferenc.
Veszprém: Varga T., Grósz, Pálfi, Bognár (Cseresznyés), Miskei (Németh), Garai, Petneházi, Boronisza, Finta, Czvetkó, Marosvölgyi (Tatai). Edző: Pető Tamás.
A 18. percben egy szöglet utáni kipattanó labdát Cseresznyés közelről a hálóba vágott. 0-1. Az 53. percben Tatai kapott labdát a lipóti kaputól 20 méterre, s egy igazítás után a hálóba bombázott. 0-2. A 70. percben Czvetkó a bal oldalon vezette a labdát, majd kapu elé érve közelről a hálóba lőtt. 03.
Az első félidőben sok gólhelyzetet kihagyó lipóti csapat a második félidőre kissé szétesett, így a veszprémiek jó helyzetkihasználással elvitték a három pontot.
Jók: Ásványi, Magyar, ill. az egész csapat.
Gunyhó Ferenc: Nem volt szerencsénk a befejezésekkel. Következő idegenbeli mérkőzésen megpróbálunk javítani.
Pető Tamás: Egy nagyon nehéz mérkőzést játszottunk, az ellenfelünknek az első félidőben több lehetősége volt, de úgy érzem, a második félidei játék alapján megérdemelten nyertünk.