Mosonmagyaróvár, 250 néző. V.: Szalai.

Mosonmagyaróvár: Boros – Kálmán, Nagy, Szénási, Horváth Á., Vitéz, Schmatovich, Horváth R, Régely, Horváth G. (Varga), Bedő (Sárközy). Edző: Tiba Zoltán.

Újbuda: Váradi – Nagy, Laki, Huszty, Lettrich, Farkas, Kovács, Németh (Csányi), Turi (Ihász), Khiesz, Bruckner (Holczer). Edző: Pári Sándor.

Gsz.: Nagy N.

A tartalékosan felálló Mosonmagyaróvár irányított az első percektől kezdve, ám az első igazán veszélyes helyzet csak a 15. percben alakult ki. Ekkor Schmatovich gurított vissza az alapvonalról az érkező Régelynek, aki 18 méterről hatalmas lövést küldött kapura, de Váradi bravúrral védett. A következő nagy helyzet Bedő előtt adódott, ő kiszorított helyzetből emelt kapura, a vendégek kapusa ujjheggyel tudott menteni.

A második félidőt is a hazaiak kezdték jobban. A 48. percben Bedő végzett el szögletet a bal oldalról. Nagy Á. fejjel megcsúsztatta a labdát és az a hosszú oldalon a kapufa belső felére csapódott, majd onnan kifelé pattant. A 60. percben jött a nem várt meglepetés: a vendégek védője előrevágta a labdát, mely pontosan az üresen álló Nagy N.-hez került, aki a hazaiak védőjét kicselezve a kimozduló Boros felett a kapuba emelte azt. 0–1. A gólt követően teljesen beszorította ellenfelét a hazai csapat, de az egyenlítés nem sikerült.

Hiába játszott jól a Mosonmagyaróvár, a vendégek örülhettek a három pontnak.

Tiba Zoltán: – Egyetlen védekezési hibánkat az ellenfél kegyetlenül kihasználta.

Pári Sándor: – Nem tudtuk megismételni a múlt heti domináns játékunkat, de ezért a győzelemért is három pontot kaptunk.
Mészáros Attila

Dorogi FC-Győri ETO II 2-1 (1-0)
Dorog, 300 néző. V.: Berényi.

Dorog: Grósz – Fürjes, Koronczai, Berkó, Fekecs, Szedlár, Hauser, Nagyházi, Perovic (Déri, 92.), Sitku (Vígh, 76.), Skita (Kinyik, 70.). Edző: Németh Szabolcs.

ETO II: Cellár – Nagy B., Lenzsér, Kelemen, Medgyes, Nagy Á., Kerékgyártó, Illés, Farkas Z., Kvilitaia (Szabó B., 62.), Vankó (Vörösbaranyi, 83.). Edző: Németh Zoltán.

Gsz.: Sitku, Szedlár, ill. Farkas Z.

Egy szöglet után a 15. percben Sitku kapott jó zárást és utána a kapuba fejelt. 1–0. A 48. percben labdát vesztett az ETO, és egy villámgyors ellenakció végén Szedlár növelte a hazaiak előnyét. 2–0. A 65. percben a mezőny legjobbja, Illés a betömörülő dorogi védelmet két szép csellel átjátszotta, majd a keresztbe mozgó Farkas Z.-t ugratta ki. A csatár első lövése még elakadt a kapusban, de a kipattanót már értékesítette. 2–1.

Továbbra is nyeretlen az ETO a Dorog ellen az NB III-ban. Tavaly mindkét összecsapást elveszítették a zöld-fehérek az egykori bányászváros csapata ellen, most pedig az idei első találkozón nem tudta elhozni a három pontot a győri csapat.

A zöld-fehérek pedig jól felépített támadásokat vezettek, mezőnyfölényt harcoltak ki és számtalan ziccert is kialakítottak, de ezek szinte mind kimaradtak. Ilyenkor, ahogy lenni szokott, az ellenfél egy pontrúgásból és egy kontrából egyaránt gólt szerzett, így a Dorog otthon tudta tartani a pontokat.

Jók: Koronczai, Berkó, Sitku, ill. Nagy Á., Illés, Farkas Z.

Németh Szabolcs: – Nagyon jó csapat ellen sikerült itthon tartani a három pontot. Nézőinket megörvendeztettük ezzel a győzelemmel. Gratulálok a játékosaimnak, hogy ilyen lelkesedéssel, alázattal, tiszta szívből játszottak, küzdöttek.

Németh Zoltán: – A játékunkból ma sokáig csak a legfontosabb elem, a gól hiányzott. Jól felépített támadásaink voltak, ziccereket alakítottunk ki, ezekből kellett volna sokkal többet értékesíteni.
Meronka Péter

Megyei foci - 5 gólt rúgott a Kapuvár (videó), 4-et a Csorna

Nyilatkoztak az edzők. Eredmények: a Rajka szintén ötöt vágott. 12 gólt kapott az Agyagosszergény. A… Tovább olvasom