2017. 09. 24. vasárnap - Gellért, Mercédesz 10°C | 17°C Még több cikk.

NB I: ETO-SZESE-Junior Válogatott 29:29

Szoros mérkőzésen döntetlent játszottak hazai pályán a győriek a korosztályos válogatott ellen.
Az első félidő végén még vezettek a győriek, de a második játékrészre nem sikerült megtartani az előnyt a válogatott fiataljai ellen.

ETO-SZESE-Győr - Provident Junior Válogatott 29:29 15:14)

Gólszerzők:

ETO: Halász 7, Gebhardt 5(2), Németh, Terenyi, Pesic 4-4, Mota 3(2), Gál, Simon 1-1.

Junior Válogatott: Hornyák 8(3), Ligetvári 6, Kovács P. 5, Horváth D. 3, Vizes, Albert-Tóth, Törtelli, Gulás, Gyene, Szeitl 1-1.

Rosta Miklós: – A gyors játékunkban még mindig rengeteg a technikai hiba, de átlövések terén sikerült előrelépnünk. Hétvégén egy góllal kikaptunk, most döntetlent játszottunk, remélem, legközelebb már egy góllal nyerünk.

Összefoglaló

A mérkőzés elején a vendégek vezettek, de öt perc elteltével 3:2-re sikerült fordítania Rosta Miklós együttesének. Sokáig nem tartott az előny, hiszen három perc elteltével már 5:3-ra módosult az eredmény Csoknyai István csapatának.

A folytatásban állandósult a vendégek vezetése, de három gólnál többel egyszer sem sikerült elhúzniuk. A győriek nem szerettek volna lemaradni, nagy küzdelemben Pesics két egymást követő találatával az első félidő 23. percében 9:8-ra vezettek. Ezt követően ismét felváltva vezetett mindkét együttes, végül 15:14-es győri előnnyel vonultak öltözőbe a csapatok.

Szünetet követően is rendkívül szoros küzdelmet láttak a kilátogató szurkolók, amelyen a hazaiaknál Halász, míg a vendégeknél Hornyák jeleskedett gólokkal.
Mindkét vezetőedző igyekezett különböző taktikai húzásokkal zavarni az ellenfél csapatát. A zöld-fehérek nyitott védekezéssel próbálkoztak, míg a vendégek főként a Ligetvári átlövéseiben bíztak.

Az utolsó percek nagy rohanása után 29:29-es állásnál még támadhatott a győzelemért az ETO-SZESE, de nem sikerült lövéssel befejezni a támadást. Az időn túli szabaddobást blokkolták a vendégek játékosai.

A fiatalok elleni megszerzett egy pont beleszámít a bajnokság eredményébe, de a szezon végén a rájátszásba nem viszik tovább a csapatok.

Online közvetítés

Vége a találkozónak!

(II.) Nem tudták lövéssel befejezni a támadást a győriek. Németh időn túli szabaddobásból fölé lőtt. 29-29

(II.) 30.p. Ligetvári óriási góllal egyenlített. Harminckét másodperccel a vége előtt időt kért Rosta Miklós. 29-29

(II.) 29.p. Pesic kiállítása után két gólt lőtt egymás után a junior válogatott, de gyorsan válaszoltak a győriek Németh és Gebhardt révén. 29-28

(II.) 26.p. Mota hétméteres góljával átvette a vezetést az ETO. 27-26

(II.) 25.p. Gebhardt egyenlített szélről. 26-26

(II.) 25.p. Halász is már hét találatnál jár. 25-26

(II.) 24.p. Ligetvári gólja után időt kért Rosta Miklós. 24-26

(II.) 23.p. Vizes is feliratkozott a gólszerzők közé. 24-25

(II.) 23.p. Öt perces gólcsendet követően időt kértek a vendégek.

(II.) 18. Halász nagy gólt lőtt a jobb alsó sarokba. 24-24

(II.) 17.p. Hornyák a mérkőzés legeredményesebb játékosa hét góllal. 23-24

(II.) 16.p. Két gyors győri gól egy percen belül. Németh és Halász is a kapuba talált. 23-23

(II.) 15.p. Hornyák góljával kettővel vezetnek a vendégek, de elcserélték egymást, így Ligetvári kapott két perces büntetést. 21-23

(II.) 14.p. Lerohanás után Németh lőtt a kapu bal oldalába. 21-22

(II.) 12.p. Ligetvári használta ki az emberelőnyt, felugrásból lőtt a kapuba. 20-22

(II.) 12.p. Horváth hétméterest harcolt ki, Pesicset kiállították. Hornyák magabiztosan lőtt Lorger kapujába. 20-21

(II.) 11.p. Pesic harcolt ki hétméterest, amelyet Gebhardt értékesített. 20-20

(II.) 9.p. Csoknyai István időt kért.

(II.) 8.p. Horváth góljával ismét átvették a vezetést a vendégek. 19-20

(II.) 8.p. Gulás emberelőnyből, volt eredményes, de Terenyi ismét a kapuba talált. 19-19

(II.) 6.p. Terenyi egyenlített szélről. 18-18

(II.) 5.p. Horváth bravúros mozdulattal lőtt a kapuba, Tóth két perces büntetést kapott. 17-18

(II.) 4.p. Albert-Tóth ejtette át szélen Lorgert, majd Pesic válaszolt beállós pozícióból. 17-17

(II.) 2.p. Terenyi góljával ismét vezettek a hazaiak, de Horváth rögtön válaszolt. 16-16

(II.) 1.p. Gyene szerezte az első találatot a második félidőben. 15-15

Vége az első játékrésznek!

30.p. Rohannak a csapatok, a vendégeknél Ligetvári, a győrieknél Halász lőtt gólt átlövésből. 15-14

29.p. Gebhardt hétméteresből, Németh átlövésből volt eredményes. 14-13

28.p. Lerohanás után Halász egyenlített, de Kovács rögtön válaszolni tudott szélről. 12-13

27.p. Két gyors gól egy percen belül. A vendégeknél Hornyák hétméteresből, míg a hazaiaknál Simon betörésből lőtt a kapuba. 11-12

26.p. Időt kértek a vendégek.

26.p. Terenyi válaszolt gyorsan szintén szélről. 10-11

26.p. Hornyák ismét gólt szerzett szélről. 9-11

25.p. Időt kért Rosta Miklós.

24.p. Hornyák góljával már a vendégek vezetnek 10:9-re.

23.p. Ligetvári egyenlített átlövésből. 9-9

22.p. Gyors lerohanás után Szabó játszotta be a labdát Pesicshez, aki nem hibázta el a ziccert, majd a következő támadásból is eredményes tudott lenni. 9-8

19.p. Gál bejátszása után Pesic szerezte meg első találatát. 7-8

16.p. Szép csel után Halász pattintott a kapuba. 6-8

15.p. Először vezetnek hárommal a vendégek, Kovács már négy gólnál jár. 5-8

13.p. Mota hétméteresből, míg Törtelli átlövésből volt eredményes. 5-7

10.p. Ismét kettővel vezetnek a vendégek, Kovács szélről lőtt Lorger kapujába. 4-6

8.p. Gál emberhátrányból szépített. 4-5

7.p. Hornyák magabiztosan értékesítette a hétméterest, majd lerohanás után Kovács szerezte meg második találatát. 3-5

6.p. Ligetvári ismét nagy gólt lőtt átlövésből. 3-3

5.p. Mota lőtt közbe, vezet az ETO-SZESE. 3-2

4.p. Gebhardt egyenlített szélről. 2-2

4.p. Ligetvári lőtt óriási gólt a bal felsőbe. 1-2

3.p. Fent volt a játékvezető keze, ennek ellenére Halász átlövésből lőtt a kapu bal alsó sarkába. 1-1

1.p. Lerohanás után bravúrral védett Lorger, de a kipattanó után Kovács lőtt a kapuba. 0-1

Melegítenek a csapatok, rövidesen kezdődik a találkozó!

Az ETO-SZESE kedden újra hazai pályán lép pályára, Rosta Miklós együttese 18 órakor a juniorválogatottat fogadja. Az utánpótlás fontosságát jelzi, hogy a felnőttek bizonyos időközönként együtt edzenek a fiatalokkal.

Kedden 18 órakor a juniorválogatott lesz az ETO-SZESE ellenfele az NB I-ben. Az egyetemi csarnokban rendezendő találkozón nem lehet más a céljuk a zöld-fehéreknek, mint a győzelem. A Mezőkövesdtől elszenvedett vereséget követően csakis a győzelem elfogadható, noha ez az eredmény a rájátszásba nem számít bele.

Ami a bajnokság második szakaszát illeti, a 7–12. helyezettek viszik magukkal az egymás elleni eredményeket, s egy újabb oda-vissza vágós kört játszanak. Ezért is fájó a hétvégi vereség, mert így egyik közvetlen riválisukkal szemben négypontos hátrányban vannak a győriek.

Fókuszban az utánpótlás. A klubnál fontosnak tartják az utánpótlásképzést, ennek részeként a jövőben bizonyos időközönként a felnőtt játékosok meglátogatnak egy-egy utánpótláscsapatot, együtt edzenek a fiatalokkal, akik így kerülhetnek közelebb a sportághoz, a klubhoz. A „Nagycsapat együtt az utánpótlásgyerekekkel" elnevezésű programsorozat első állomása az Apor-iskolában volt.

Mint azt dr. Hoffmann László elnök elmondta: egy régebb óta tervezett esemény valósult meg ezzel, s természetesen folytatni szeretnék ezt.
„Apró lépésekben haladunk a klubépítésében. Külföldön bevett dolog, hogy az első csapat játékosai rendszeresen foglalkoznak az utánpótlással. Ez jó a felnőtteknek, hiszen nem egy közülük edzőként képzeli el a jövőjét, így belekóstolhat a szakmába, s jó a gyerekeknek, mert testközelből találkozatnak a kedvencekkel, a példaképekkel, erősítve bennük a klubhovatartozást. Úgy gondolom, a profi játékosainknak bele kell férnie az idejébe a heti-kétheti találkozás a jövő kézilabdásaival" – mondta dr. Hoffmann László.