2017. 11. 18. szombat - Jenő 3°C | 8°C Még több cikk.

Nagy lépés a bronzérem felé: Kaposvár-Győri ETO FC 1-3

Az ETO idegenben győzte le a Kaposvár együttesét a Soproni Ligában, így újabb lépést tett a bronzérem megszerzése felé. A hazaiak a félidőben még vezettek, de Kink duplájával és Nicorec találatával fordított az ETO.

KAPOSVÁRI RÁKÓCZI FC - GYŐRI ETO FC 1-3 (1-0)
Soproni Liga, 27. forduló
Kaposvár, 1500 néző
Vezeti: Vad II.

Kaposvári Rákóczi FC: Milinte - Petrók, Zahorecz, Balázs, Maróti  - Gujic, Sztanic (Egejuru 65.p.), Paereira, Pest K. (Reszli 76.p.) - Szepessy (Antanasijevic 61.p.), Oláh
Vezetőedző: Prukner László

Győri ETO FC: Sztevanovic - Babic, Djordjevic, Eugene (Pilibaitis 46.p.), Szabó O. - Koltai (Adilovic 40.p.), Fehér Z., Józsi, Kink - Nicorec (Dinjar 80.p.), Aleksidze
Vezetőedző: Pintér Attila

Gólszerző: Sztanic (14.p.) ill. Nicorec (69.p.), Kink (80.p., 86.p.)

Sárga lap: Gujic (17.p.), Józsi (29.p.) Eugene (45.p.) Oláh (73.p.)

Pintér Attila: Langyosan kezdtük a meccset, és kaptunk egy elkerülhető gólt. A csapat erejét mutatja, hogy egy balszerencsés találat ellenére is irányítottuk a játékot. A beadások mindig veszélyt jelentettek az ellenfél kapuja előtt. A második félidőben kiemelkedő teljesítményt nyújtottunk. Igazi csapat volt ma este az ETO. A bajban összekaptuk magunkat és megéremelten nyertük a meccset. Köszönöm a csapatot elkísérő szurkolók bíztatását.

Prukner László: Nehéz helyzetbe hoztuk magunkat az elmúlt hetekben. Mint az utóbbi meccseken mindig, most is tapasztalt játékosok követtek el olyan hibákat, amiket nem bírt el a csapat. A találkozónak voltak olyan periodusai, amikor jól játszottunk, csak sajnos eredménytelenül. Az első félidő a miénk volt, de abból, amit a szünetben megbeszéltünk, semmit sem sikerült megvalósítani a folytatásban. Kemény harc vár ránk a bajnokság hajrájában.

Szabó Ottó, az ETO védője: „Álmosan kezdtünk, messze álltunk a Kaposvár játékosaitól, hagytuk őket játszani. Miután kaptuk a gólt, világossá vált mindenki számára, hogy ez  a teljesítmény nagyon kevés a sikerhez. Elsősorban fejben kapta össze magát a csapat. Küzdöttünk egymásért, a saját játékunkat erőltettük az ellenfélre, és ennek meg is lett az eredménye."

Szasa Sztevanovic csapatkapitány: „A Kaposvár góljánál rosszul léptem, és kifordult a bokám, így nem tudtam időben elindulni a lövésre. Nehéz volt egy ilyen gól után felpörögni, az első félidőben nem is sikerült igazán. A szünetet követően egy másik meccs kezdődött számunkra, és az volt az igazi ETO. Közel kerültünk a bronzéremhez, és nem is akarjuk kiadni azt a kezünkből a hátralévő fordulókban."
Az ETO játékosai három gól után és a mérkőzés végén is örülhettek Kaposváron.

A Győrből két különbusszal érkező drukkerek a kezdésre nem jutottak be a stadionba, csak a 10. perc környékén foglalták el helyüket a vendégszektorban, de semmiről nem maradtak le.
 Az ETO a meccs kezdetén és a félidő hátralévő részében sem kényeztette el szurkolóit helyzetekkel, látványos megoldásokkal, és ami a lényeg, góllal sem. A Kaposvár keményen védekezett és a kontrákra építette játékát. Az előrevágott labdákra rendre jól helyezkedtek a győri védők. Egy balszerencsés mozdulat után került hátrányba Pintér Attila együttese. Sztanic távoli lövését védhette volna Sztevanovic, ám a kapus megbotlott, későn vetődött, így a labda a jobb felső sarokban kötött ki.
A második félidőre alaposan feljavult az ETO játéka. A mérkőzésen  addig keveset mutató Kink „felébredt" és állandó munkát adott Milintének. A  Kaposvár szinte csak védekezett és ez már-már teljesen felőrölte a somogyi csapat  erejét. Csak idő kérdése volt, hogy mikor szerez gólt az ETO. Nicorec előbb egy szerencsés találattal egyenlített, majd Kink próbálkozásai is sikerrel  jártak. Az észt légiós két szépségdíjas bombagóllal tette  egyértelművé, hogy melyik csapat a jobb.
Az ETO a szezon egyik legjobb félidejét produkálta és magabiztosan  győzte le ellenfelét, így nagy lépést tett a bronzérem megszerzése felé.

A mérkőzés online közvetítése:

90. perc: Reszli kapott sárgát, miután felrúgta Pilibaitist. Vége a mérkőzésnek.

86. perc: Újabb Kink-gól! Az ETO középpályása a tizenhatoson belül, kissé a jobb oldalon egy csellel becsapta védőjét majd ballal a jobb felsőbe lőtt. 1-3.

80. perc: Vezet az ETO! Kink bombázott kapura 30 méterről egy szabadrúgást. A labda a bal kapufáról a jobb alsó sarokba vágódott. 1-2.

79. perc: Cserél az ETO. Nicorec megy le, Dinjar áll be.

76. perc: Kaposvári csere. Pest helyére Reszli érkezik.

69. perc: Egyenlít az ETO! Babic adott be a bal oldalról. A középen érkező Nicorec 6 méterről fejelt kapura. A labda megpattant az egyik védőn, így irányt változtatva becsapta Milintét. 1-1.

65. perc: Cserél a Kaposvár. Sztanic le, Egejuru be.

63. perc: Szabó adott ba a bal oldalról. Kink az előtte felpattanó labdát éles szögből 4 méterről fejelte kapura. Milinte jól zárta az oldalt és védett.

61. perc: Cserél a Kaposvár. Szepessy helyére Antanasijevic érkezik.

60. perc: Kink jobb oldali beadását fejelte fölé a hosszú oldalon Adilovic 5 méterről.

57. perc: Kink lőtt megint, ezúttal is 20-22 méterről. Milinte bravúrral védett.

54. perc: Pereira lőtt mellé 18 méterről.

52. perc: Kink vezette keresztbe a védők előtt  labdát a jobb oldalról. 20 méterről ballal lőtt, a labda Milintéről kipattant, de a védők felszabadítottak.

46. perc: Elkezdődött a második félidő. Cserélt az ETO. Eugene helyett Pilibaitis lépett pályára.

45. perc: Gujic vezette rá a labdát Eugene-re, aki felrúgta. Sárga lap. A szabadrúgást 25 méterről elügyetlenkedték a hazaiak. Vége a félidőnek.

42. perc: Fehér próbálkozott 25 méterről. A lövést könnyedén fogta Milinte.

40. perc: Cserél az ETO. Koltai jön le, Adilovic áll be.

32. perc: Egy jó labdaátvétellel Sztanic került lövőhelyzetbe Babic mellett a tizenhatoson belül a bal oldalon. Lapos lövését Sztevanovic védte.

29. perc: Józsi szerelte szabálytalanul Pereirát. Sárga lap. Szanic 22 méteres szabadrúgása centikkel ment a jobb alsó sarok mellé.

23. perc: Milinte és Djordjevic ütközött a kapu előtt. Mindkét játékost ápolják.

15. perc: Rögtön jöhetett volna az egyenlítés, de Koltai jobb oldali lapos beadását Nicorec 13 méteről a kapu mellé gurította.

14. perc: Vezet a Kaposvár. Sztanic vezette fel a labdát az ETO térfelére, majd miután senki sem zavarta, 30 méterről óriási lövést eresztett meg. Sztevanovic kissé kint állt a kapujából, de jól mozdult a lövésre, ám megcsúszott, így csak beleütni tudott a labdába, amely a jobb felső sarokban kötött ki. 1-0.

12. perc: Koltai csavarta közére a labdát a bal oldalról. A hosszún érkező Djordjevic az ötös sarkáról csúnyán kapu fölé fejelt.

8. perc: Megérkeztek Győrből a szurkolói buszok, így a vendég szektorban 100-120 drukker bíztatja az ETO-t.

5. perc: Az első gólszerzési lehetőség a hazai csapat előtt adódott. Egy szöglet után Zahorecz fejelhetett kapura 7 méterről. A labda nem sokkal kerülte el a jobb felső sarkot.

1. perc: A Győri ETO FC kezdte a mérkőzést. Az ETO-szurkolók két busszal indultak útnak, de a kezdésre nem érkeztek meg a stadionba.

A dobogó harmadik helyén álló győri zöld-fehéreknek ahhoz, hogy a továbbiakban is megőrizzék kiváló pozíciójukat, nyerniük kell a somogyi megyeszékhelyen. Legalábbis az előzetes várakozás, a papírforma és az erőviszonyok alapján a hátralévő ellenfelek közül a Rákóczi ígérkezik a legkönnyebbnek. Persze hiba lenne előre leírni a Prukner-tanítványokat.

Az ETO a Ferencváros elleni szép győzelemmel a tarsolyában, kellő önbizalommal léphet pályára ma Kaposváron.

A 14 meccse veretlen ETO vezetőedzője, Pintér Attila:

„Sokkal nyugodtabban léphetünk pályára, mint a Kaposvár, amely ugyan nincs a kieső helyek közelében, de négy forduló óta nyeretlen. Szeretnénk ott folytatni, ahol abbahagytuk, vagyis olyan eredményt elérni a szombat esti mérkőzésen, ami után emelt fővel jöhetünk le a pályáról. Bízunk benne, hogy nem szakad meg a jó sorozatunk és ismét örömet szerzünk a szurkolóinknak."

A győrieknél a Fradi ellen kiállított Tokody Tibor biztosan hiányzik majd az összeállításból, visszatérhet viszont Valentin Babic és Linas Pilibaitis.

Pénteken délelőtt eldőlt, hogy a Soproni Liga utolsó négy fordulójában új szakvezető irányítja a DVTK együttesét: Tóth László visszatért a sportigazgatói posztra, utóda az eddigi pályaedző, Benczés Miklós lett.