2016. 12. 04. vasárnap - Borbála, Barbara -5°C | 3°C

Magyarország-Svédország 2-1 - galéria, videó

Szabics 44. percben szerzett góljára Wilhelmsson válaszolt. Rudolf pedig jött, látott, és győztes gólt lőtt a 90. percben.
Magyarország-Svédország 2-1

Mérkőzés utáni nyilatkozatok:

Egervári Sándor: ˝Nagyszerű volt látni ezt a csapatot a végén már nagyon fáradtan is győzelemre játszani. Voltak nehéz időszakaink, a második félidő második felében nagyon ránk jöttek a svédek, de az utolsó tíz percben nekünk is voltak helyzeteink, örömteli, hogy a végén sikerült diadalmaskodni. Fizikailag erőn felül teljesített az együttes.˝

Erik Hamrén: ˝Kifejezetten gyengén futballoztunk az első félidőben, különösen annak az első huszonöt percében. Nagyon csalódott vagyok az eredmény miatt. A magyarok nagyon jól játszottak, főleg a kontratámadásaik voltak veszélyesek. Nem játszottunk eléggé agresszívan, egyszerűen csapatként ma nem működtünk megfelelően. Ezzel a vereséggel elszálltak a reményeink, hogy megszerezzük az első helyet a csoportban.˝

Online közvetítés:

Nemcsak a közönség, hanem a svéd válogatott tagjai is megtapsolják a magyar válogatottat. Ezen a meccsenmi voltunk a jobbak. 1995 után újra legyőztük a svédeket, és 1980 óta először tudtunk a svédeknek két gólt lőni. Küzdelmes mérkőzésen ezúttal Rudolf talált be az utolsó percben, és nem Ibrahimovic.

95. perc: Vége a meccsnek.

94. perc: Megy az össznépi "fújdmárle"!

93. perc: Hárman fejelnek össze, ápolással telik az idő.

91. perc: Négy perc a hosszabbítás.

Magyarország-Svédország 2-1. Fotó: MTI (galéria)

87. perc:
A Kallstrom-Wernblom csere a meccs utolsó cseréje.

86. perc: Varga laposan az üresen érkező Priskin elé tette a labdát, Isaksson azonban jól mozdult ki a kapujából és el tudta rúgni a labdát. Komanhoz pattant a játékszer, aki 35-ről az üresen álló kapu fölé lőtt.

82. perc: Kallstrom jutott lövéshez a magyar védők által szorongatott helyzetben: néhány centivel mellé ment a lövése.

80. perc: Szabics is lejön. Priskin Tamáson a sor, hogy gólt lőjön.

78. perc: Gólt kellene rúgnunk. Ezzel 31 éves átkot törnénk meg: utoljára 1980-ban tudtunk a sévdek ellen egynél több gólt lőni egy meccsen.

73. perc: Sándor György érkezik Lipták helyére.

71. perc: Ibrahimovic ezúttal nem maradt le, a kapu mellé sodorta a labdát.

68. perc: Larsson lejön, Toivonen folytatja helyette.

66.perc: Stieber Zoltán  jön Hajnal Tamás helyére.

62. perc: Ibrahimovic öt centivel maradt le egy beívelésről. A gól nagyon megfogta a csapatunkat, a svédek meg vérszemet kaptak.

59. perc: Elmander verekedte be magát a tizenhatoson belülre, és önzetlenül passzolt Wilhelmsson elé, akinek már csak be kellett passzolnia a labdát a magyar kapuba. 1-1

58. perc: Hajnal kapott remek labdát tisztán középen, azonban lövés helyett cselezni kezdett, amivel közelebb jutott ugyan a kapuhoz, begurított labdája azonban lesen találta Szabicsot.

55. perc: A frissen beállt Elm íveli a labdát Ibrahimovic fejére, akinek erős, középre tartó fejesét Király fogja magabiztosan.

53. perc: Nagy a nyomás most a svédeken: cserére szánja el magát Hamren kapitány. Elm jön Svensson helyére.

Magyarország-Svédország 2-1 >> [képek]

51. perc: Svéd hazaadás után Rudolf elé kerül a labda, aki közelről Isakssont találta el.

50. perc: Újabb lap: ezúttal Szabics kapja.

47. perc: Ibrahimovic felrúgásáért Lipták kapott sárga lapot. A szabadrúgás után Wilhelmsson száll bele Királyba. Király ápolást kap, a svéd meg sárga lapot.

45. perc - Vége az első félidőnek.

44. perc - Vezetünk!!! Varga remekül vette észre a középen érkező Rudolfot, aki tolt kettőt a labdán, majd a 16-os vonaláról szöktette Szabicsot. A csatár Isaksson mellett a kapuba lőtte a labdát. 1-0!

39. perc - Pintér Ádám lövése megpattant, s majdnem így lett jó. Csak ehhez a labdának sokkal jobban kellett volna megpattania a svéd lábakon.

35. perc - A közönség óriási örömére sárgát kapott Ibrahimovic, igaz, Király Gábornak meglehetősen fájdalmas lehetett ez a lap: a svédek legnagyobb sztárja úgy állt a magyar kapus alá, hogy Király biztosan nagyot essen.

33. perc - A két kapufa után kicsit lelassult a játék, s ami a legfontosabb: ki tudtunk jönni az északiak szorításából. Most teljesen kiegyenlített a játék képe.

29. perc - Kallstrom szabadrúgása 22-23 méterről jól kanyarodott; Királynak nagyot kellett a levegőben tornáznia a labdáért.

26. perc - 1-1 kapufákban: Elmander lövését Király nem tudta volna hárítani, de a kapufa most mellettünk állt. Egyre melegebb a helyzet a magyar kapu előtt - sajnos.

18. perc - 11-est kaptunk Majstorovic kezezéséért - a szlovén bíró a partjelző intésére fújta be -, de Hajnal Tamás kapufára rúgta a büntetőt.

Hajnal büntetője biztos sokáig téma lesz: szerintünk jól rúgta az apró termetű játékos, Isakssont simán verte, de a szerencse nem volt velünk.

17. perc - Végre eljutottunk a svéd kapuig, de Rudolf Gergely kicsivel lekésett a beadásról.

13. perc - A remek kezdés után a magyar csapat egyelőre nem igazán tudja, hogy mit kezdjen a svédekkel. Más kérdés, hogy ez fordítva is igaz.

9. perc - Ívelésekkel próbálkoznak a svédek: most Ibrahimovicot majdnem sikerült megtalálni a labdával.

3. perc - Az első nagy helyzet Pintér Ádám előtt adódott: a magyar játékos ügyesen emelgetett a svéd védők között a tizenhatoson belül, de a végén a lövésre nem maradt erő.

1. perc - A mérkőzés elkezdődött.

19 óra 45 perc

A sorsdöntő meccs előtt Bozsik József pályafutása előtt tisztelegtek a csapatok és a nézők. Ő volt az egyetlen magyar válogatott játékos, aki legalább százszor magára ölthette a címeres mezt.

Az Eb-selejtezőt Orbán Viktor a helyszínen tekinti meg, míg Csányi Sándor MLSZ-elnök és OTP-vezér, valamint Demján Sándor szintén a díszpáholyban foglal helyet.

19 óra 12 perc

A pályán melegít a svéd válogatott is. A skandinávok kezdőcsapata a következő: Isaksson, Lustig, Granquist, Majstorovic, Larsson, Svensson, Kallstrom, Ibrahimovic, Elmander, Wendt, Wilhelmsson. Szövetségi kapitány: Erik Hamren.

18 óra 58 perc

Elsőként a magyar válogatott érkezik melegíteni a pályára. Egyelőre viszonylag üres a lelátó, de a stadion körül hatalmas tömeg hömpölyög.

Ha valaki egyébként magyar mezt szeretne venni az összecsapásra, akkor akciósan (!) 20 ezer forint helyett már 15 ezerért is megkaphatja a válogatott felsőjét. Csúcsszuper ajánlat, igaz?

18 óra 53 perc - Íme, a magyar csapat kezdő összeállítása

Két csatár is helyet kapott a magyar labdarúgó-válogatott kezdőcsapatában, így Rudolf Gergely és Szabics Imre rohamozhatja a svédek kapuját a Puskás Ferenc Stadionban 19:45 órakor kezdődő Európa-bajnoki selejtezőmérkőzésen.

Egervári Sándor szövetségi kapitány az alábbi összeállításba küldi pályára csapatát: Király Gábor - Varga József, Lipták Zoltán, Korcsmár Zsolt, Laczkó Zsolt - Pintér Ádám, Elek Ákos - Koman Vladimir, Hajnal Tamás, Rudolf Gergely - Szabics Imre. Szövetségi kapitány: Egervári Sándor.