2018. 08. 18. szombat - Ilona 18°C | 29°C Még több cikk.

Labdarúgó megyei I. o. (március 22.)

Labdarúgás - Eredmények a Duna Takarék megyei I. osztályú bajnokság 18. fordulójából. A Ménfőcsanak átvette a vezetést a Bajcstól.

Öttevény-Siri Trans–Abda
4–0 (0–0)
Öttevény, 300 néző. V.: Bálintfi.
Öttevény: Kokas – Ratzenböck, Mészáros P., Molnár N., Benkő, Tóth Sz., Nagy L. (Mészáros Zs.), Tandari, Molnár B. (Baracskai), Fábián (Borbély), Konrád. Edző: Siska Attila.
Abda: Takács I N. – Fazekas, Saru, Csanaki, Kopf, Csonka, Szabó T. (Szekeres), Knauz, Rubics, Kis Sz., Pozsonyi. Edző: Pék László.
Gsz.: Tóth Sz. (2), Baracskai, Konrád.
A találkozó előtt mindkét táborban az idény eleji gyenge formára panaszkodtak és a jobb folytatásban bíztak. Ratzenböck Lajos, a hazaiak egykori keménykötésű hátvédje a nézőszámmal nem volt kibékülve, illetve a régi idők remek hangulatú szomszédvári rangadóit idézte fel. Hancz István, az Abda intézője előbb bosszankodott, mert otthon felejtették az igazolásokat, majd pedig a múlt heti hazai vereség kijavításában bizakodott.

Fotó: H. Baranyai Edina

Az első félóra az előzetes várakozást hozta, mivel a lelkesedésre nem lehet ugyan panasz, de a kapu előtti határozottság mindkét oldalon hiányzott. Az utolsó negyedórára egy kicsit felpörögtek a játékosok, de a hálók még érintetlenek maradtak. Szünet után a hazaiak cserével próbálkoztak, ami meghozta az eredményt. Az 57. percben Fábián cselezgetett a bal oldalon, kicsalta a vendégkapust, majd hirtelen megfordult, Baracskai fejére ívelte a labdát, aki az üres kapuba bólintott. 1–0. A 63. percben Tóth Sz. villant egyet, majd két csel után kilőtte a hosszú sarkot. 2–0. Negyedórával később egy ártatlan támadás végén, a kifutó vendégkapusról lepattant a labda és a résen levő Tóth Sz. mintegy 30 méterről az üres kapuba ívelt. 3–0. Három perccel a vége előtt, ismét a vendégkapus volt a negatív főszereplő, mivel a róla kipattanó labdát Baracskai ívelte kapura, és hogy biztos legyen a dolog, Konrád a hálóba segítette azt. 4–0.
Második félidei gólra törőbb játékával megérdemelten tartotta otthon a három pontot az Öttevény a gyenge teljesítményt nyújtó Abda ellen.
Jók: Molnár M., Tóth Sz., Konrád, Baracskai, ill. Saru, Csanaki.
Siska Attila: – Az első gólig csak szenvedtünk, utána érvényesült gyorsaságunk.
Pék László: – „Politika, botrány, sztárhegyek."

Kocsis Imre

A képpel ellentétben a zöld mezes Öttevény egyáltalán nem bukott el a szomszédvárak rangadóján. Fotó: HBE

Intertec Ablak-Bajcs–Loland-Nyúl 2–3 (0–1)
Bajcs, 100 néző. V.: Nagy Z.
Bajcs: Pécsvárady – Nagy T., Németh P., Horváth A. (Teidl), Milanovics, Bíró, Vadász, Kürti, Ladiszlaidesz, Wágenhoffer Sz., Mikli. Edző: Józsa Péter.
Nyúl: Varga P. – Gayer, Horváth P., Fürst, Schmied, Wágenhoffer Á., Závori (Sulyok), Németh G. (Ihász), Vígh, Bognár (Csigó), Cserháti. Edző: Horváth György.
Gsz.: Mikli (2), ill. Cserháti, Bognár, Vígh.
A mérkőzés előtt a hazai csapat megemlékezést tartott a januárban elhunyt Szabó Zoltán emlékére. A bajcsiak hiába irányítottak a mérkőzés nagy részében, a vendégkontrák eredményre vezettek.
Jók: Mikli, ill. mindenki.
Józsa Péter: – Mindent megpróbáltunk, de a mai napon ez kevés volt, mert a jó játék és a gólok elmaradtak, a Nyúl meg három ponttal elszaladt.
Horváth György: – Szervezetten játszottunk, veszélyesen kontráztunk, s megérdemelten szereztük meg a három pontot.

Fertőszentmiklós–Rajka 3–0 (2–0)
Fertőszentmiklós, 300 néző. V.: Radasics.
Fertőszentmiklós: Kovács – Horváth A., Steiner, Németh A., Ternyák, Horváth I., Horváth I T. (Németh G.), Kalmár (Farkas), Mentes, Ábrahám, Hollós (Horváth II T.). Edző: Horváth György.
Rajka: Csiffáry – Molnár, Vaszily (Szabó), Kószás, Kovács (Fogl), Bódi (Molnár), Varga, Németh, Kopf, Józsa, Schnitzer. Edző: Kovács László.
Gsz.: Horváth A., Ábrahám, Horváth I.
Fölényes győzelmet aratott a hazai csapat a kapura semmilyen veszélyt nem jelentő vendégek ellen.
Jók: Kovács, Steiner, Horváth I., Mentes, Ábrahám, ill. senki.
Horváth György: – A döntő pillanatokban most mi voltunk határozottabbak és eredményesebbek.
Kovács László: – Az első félidőben az orkán erejű szél a hazai csapatot támogatta, és a gyenge középpályás védekezésünk miatt ki is tudta használni lehetőségeit. Mindkét csapat három-három gólt lőtt, állítólag a mi három gólunk les volt.

WHB-Ménfőcsanak–Pannonhalma 2–1 (1–0)
Győr-Ménfőcsanak, 200 néző. V.: Dan.
Győr-Ménfőcsanak: Csiszár – Tóth A., Reizer N., Tétedli Gábor, Puglits (Pintér), Csenteri (Reizer I.), Tétedli Gergő (Rónaszéki), Dobó, Ivánfalvi, Kovács, Váli. Edző: Turbék István.
Pannonhalma: Boczkó – Ress A., Németh L., Zsoldos, Horváth Sz., Ferenczi (Kulcsár), Ress T. (Kovács), Csollány, Novák, Varga Cs. (Hasszán), Erdélyi. Edző: Novák Béla.
Gsz.: Németh L. (öngól), Reizer I., ill. Erdélyi.
A hazaiak csak a győzelemnek örülhettek, a játék sok kívánnivalót hagyott maga után.
Jók: senki, ill. Boczkó, Ress A., Csollány.
Turbék István: – Izzadtságszagú győzelem volt, de legalább tudunk győzni, kiemelni senkit sem tudok.
Novák Béla: – Egyenlő ellenfelei voltunk a hazai csapatnak, kis szerencsével pontot rabolhattunk volna.

Jánossomorja–Raabpetrol-Koroncó 1–3 (1–1)
Jánossomorja, 200 néző. V.: dr. Egedy.
Jánossomorja: Sipőcz – Göblyös, Kopf, Pint, Fuhrmann, Ékes, Forika (Bognár), Cseri (Fülöp), Mikhely, Markó, Simon (Tollár). Edző: Király József.
Koroncó: Dold – Kulcsár, Szabó, Sebesi, Bácskai, Kalmár, Wágenhoffer (Szabados), Kovács, Juhász, Klement (Süveges), Lábas (Kiss). Edző: Gulyás Imre.
Gsz.: Markó, ill. Lábas, Kovács, Juhász.
A Koroncó már az ötödik percben megszerezte a vezetést. A hazaiak hiába egyenlítettek, a vendégek vitatható tizenegyese eldöntötte a mérkőzést.
Jók: senki, ill. mindenki.
Király József: – Teljesen megérdemelt vendégsiker született.
Gulyás Imre: – Stabil és gólra törő játékunk ma eredményességben is megmutatkozott.

Kapuvár–Petőháza 0–3 (0–1)
Kapuvár, 300 néző. V.: Hofbauer.
Kapuvár: Licskai P. – Áder, Licskai L., Axnix, Kocsis, Markó, Dominek (Oláh), Végh, Gosztola, Molnár (Zsirai), Kránitz. Edző: Szeg Kálmán.
Petőháza: Jánics – Németh, Horváth, Bedes, Heller, Pokrócz (Szalay S.), Tóth F., Müller, Szabó D., Szalai V., Tóth Z. (Szabó Á.). Edző: Gosztola József.
Gsz.: Horváth, Szabó Á., Müller.
A helyi rangadón a jobban koncentráló és szerencsésebb Petőháza győzött.
Jók: Axnix, Kocsis, Gosztola, ill. mindenki.
Szeg Kálmán: – Gratulálok a Petőházának, a gólokat egyéni hibákból kaptuk.
Gosztola József: – „Kevés is több lesz, ha a szíved adod bele. Együtt most jó, nincs is rá szó, nem lehet papírra írni, egyszerűen érezni kell."

Lébény–Győrszemere 0–1 (0–0)
Lébény, 200 néző. V.: Stenger.
Lébény: Hiba – Mészáros, Tóth, Sipos (Sallai), Hécz, Hegedűs, Németh L. (Németh T.), Makai, Gál, Sebők (Farkas), Falka. Edző: Turány Imre.
Győrszemere: Nagy – Szakács (Györe), Radics, Germán, Bősze (Máj), Barabás, Regner, Makkos, Baracskai, Herold, Fürst (Száraz). Edző: Gyurmánczi Attila.
Gsz.: Szakács. Kiállítva: Barabás.
A lébényieknek kétszer a kapufát sikerült eltalálniuk, míg a vendégek tíz emberrel találtak egy gólt, így megszerezték a három pontot.
Jók: Hécz, Hegedűs, ill. Nagy, Radics, Makkos.
Turány Imre: – A játék képe alapján az első félidőben meg kellett volna nyernünk a mérkőzést, a második félidőben pedig elfáradtunk és kikaptunk.
Gyurmánczi Attila: – A múlt héten azt mondta nekem Turbék István barátom, hogy mindig az 1–0-ás győzelmek a legjobbak, főleg idegenben.

Nagyszentjános–Hegyeshalom 3–1 (1–0)
Nagyszentjános, 50 néző. V.: Miráki.
Nagyszentjános: Bősze – Varga, Kerékgyártó (Hécs), Megyeri, Mismás (Mészáros), Böröczki, Kertész, Csanaki, Fodor, Szabó (Vedres), Domján. Edző: Kertész Balázs.
Hegyeshalom: Bálint – Török, Berki (Csonka), Konrád, Polonkai, Serecz (Németh), Ambrus, Mező, Baranyai, Dankó, Hegedűs. Edző: Tiba Zoltán.
Gsz.: Szabó, Domján, Fodor, ill. Baranyai.
Jó iramú mérkőzésen két ellentétes félidő után a hazai csapat az utolsó tíz percben lőtt két góllal nyerni tudott.
Jók: Varga, Megyeri, Fodor, Mismás, ill. Hegedűs, Baranyai, Polonkai.
Kertész Balázs: – Nehéz mérkőzésen szép gólokkal nyertünk. Gratulálok a csapatnak.
Tiba Zoltán: - A szerencsésebb csapat nyert.

NB III.: Soproni győzelem a Bük ellen

Labdarúgás - Az NB III-ban idegenben nyert az MTE Mosonmagyaróvár, a Lipót magabiztosan nyert a… Tovább olvasom