2016. 10. 01. szombat - Malvin 13°C | 23°C

Labdarúgó megyei I. o. (május 10.)

Labdarúgás - A megyei I. osztályú bajnokság hétvégi fordulójának eredményei és a bajnokság állása.

Duna Takarék Megyei I. osztály

Pannonhalma-Rajka 3-1 (1-1)
Pannonhalma, 300 néző. V.: dr. Egedy.
Pannonhalma: Boczkó - Kulcsár G., Németh L., Ress A., Kovács D., Zsoldos (Ferenczi D.), Ress T., Csollány, Novák, Ferenczi G. (Németh Cs.), Varga Cs. (Erdélyi ). Edző: Novák Béla.
Rajka: Csiffáry - Molnár T., Kószás, Vasziley, Tóth P., Bódi, Schnitzer (Józsa G.), Kovács L. (Fogl), Malinerits, Németh Sz., Kopf R. Edző: Kovács László.
Gsz.: Csollány (2), Ferenczi G., ill. Tóth P.

Nagyszerű időben, jól előkészített pályán kezdődött a mindkét csapat számára létfontosságú találkozó. Az első helyzet a hazaiak előtt adódott, Zsoldos jobb oldali beadását Novák alig fejelte fölé. A 13. percben Novák beadása után óriási hazai helyzet maradt ki. A 17. percben Kószás majdnem a saját kapujába csúsztatott. A meccs elején egyértelmű fölényben játszott a Pannonhalma. Kulcsár jobb oldali beadása után Varga Cs. fejelt a kapus kezébe. Malinerics révén a vendégek a 30. percben veszélyeztettek először. A vendégek szinte az első helyzetükből gólt szereztek Tóth P. révén. 0-1. A középkezdés után Varga Cs. hibázott óriási helyzetben. A félidő vége előtt Csollány lőtt óriási gólt szabadrúgásból. 1-1. A második játékrészt egy Csollány lövés indította, az 55. percben góllá érett a hazaik fölénye. Ferenczi T. lövése még kipattant a kapufáról, de érkezett Ferenczi G. és közelről gólt lőtt. 2-1. Nem sokkal később Erdélyi pontos passza után Ferenczi G. vezette a kapusra a labdát, de Csiffáry lelopta a lábáról. Kulcsárt buktatták a 16-oson belül, a jogos büntetőt Csollány biztosan lőtte be. 3-1.

A hazaiak élet-halál mérkőzésen megszerezték a három pontot. Meg kell még említeni, hogy a vendégszurkolók nagyszerű hangulatot teremtettek.

Jók: mindenki, ill. Csiffáry, Molnár.

Pánczél Gábor elnök: - A rajkai vezetésig is a hazai csapatnak voltak helyzetei, az egyenlítés után pedig csak az volt a kérdés, hogy hány góllal nyerünk.
Kovács László: - Az eredményekért mindig az edző felel, ez ma sincs másként, a jövő hét sokmindenről dönthet a bentmaradást illetően. Gratulálok a hazai csapatnak.

Németh Csaba

A rajkaiak nem tudták elnyomni a házigazda Pannonhalmát. Fotó: Krizsán Csaba

Lébény-Intertec Ablak-Bajcs 0-1 (0-0)
Lébény, 300 néző. V.: Dan.
Lébény: Hiba - Mészáros, Sipos, Kertész, Sallai, Németh T., Makai, Németh L. (Kovács Gy.), Farkas (Frank), Szalka, Gál. Edző: Turány Imre.
Bajcs: Pécsváradi - Kokas, Teidl, Németh P., Bíró, Juranovics, Vadász, Kovács (Kovacsics), Ladiszlaidesz, Wágenhoffer (Kürti), Mikli (Pádár). Edző: Józsa Péter.
Gsz.: Wágenhoffer.
Az első félidőben a hazaiak, a másodikban a vendégek játszottak fölényben. Mindkét csapat sok gólhelyzetet alakított ki, amelyből egyet a bajcsiak érvényesítettek és ezzel megnyerték a mérkőzést.
Jók: Hiba, Sallai ill. Pécsváradi, Bíró, Vadász.
Turány Imre: - Küzdelmes mérkőzésen kihagytuk gólhelyzeteinket, így vereségünk törvényszerű volt.
Józsa Péter: - Jó iramú mérkőzésen fontos három pontot szereztünk.

Petőháza-Loland-Nyúl 1-1 (0-1)

Petőháza, 200 néző. V.: Bálintfi.
Petőháza: Jánics - Németh, Horváth, Bebes, Szabó D., Pokrócz, Müller, Tóth F. (Szabó Á.), Szabó A. (Hadarics), Kiss, Tóth Z. (Szalai). Edző: Gosztola József.
Nyúl: Varga - Schmied, Gayer, Vígh, Fürst, Závori (Csigó), Németh G., Kiss (Sulyok), Wágenhoffer, Bognár (Horváth), Cserháti. Edző: Horváth György.
Gsz.: Horváth S., ill. Závori.
A szezon leggyengébb játékát nyújtotta a hazai csapat, a jól és szervezetten futballozó nyúliak rászolgáltak az egy pontra.
Jók: Németh, Horváth S., Müller, ill. Varga, Gayer, Vígh, Wágenhoffer.
Gosztola József: - A mai játékunkkal nem érdemeltünk többet a döntetlennél, de a pályán történt néhány furcsa jelenet, amelyen abszolút nem csodálkozunk.
Horváth György: - Küzdelmes mérkőzésen legjobbkor játszottuk az első döntetlenünket.

Győrszemere-Hegyeshalom 5-0 (2-0)
Győrszemere, 100 néző. V.: Nagy Zita.
Győrszemere: Nagy A. - Regner, Baracskai, Barabás, Máj, Germán (Boros), Makkos (Radics), Száraz, Fürst (Györe), Herold, Bősze. Edző: Gyurmánczy Attila.
Hegyeshalom: Bálint - Polonkai, Papp, Szelecz, Mezei, Orosz (Németh), Ambrus, Hegedűs (Négyökrű), Dankó, Tasnádi. Edző: Fülöp Dezső.
Gsz.: Herold (2), Regner, Györe, Száraz.
A hazai csapat ilyen arányban is megérdemelten nyerte meg a találkozót.
Jók: Száraz, Regner, Baracskai ill. Mezei, Szelecz.
Gyurmánczy Attila: - Pontosabb játékkal könnyebb mérkőzést játszhattunk volna.
Fülöp Dezső: - Papírforma-eredmény született, jó formában lévő ellenfelünk magabiztosan hozta a kötelező győzelmet.

Raabpetrol-Koroncó-Abda 2-0 (2-0)
Koroncó, 150 néző. V.: Maidics V.
Koroncó: Dold - Szabó, Sebestyén, Bácskai, Kalmár, Juhász, Kovács, Süveges, Wágenhoffer, Szabados L. (Fodor), Szabados Á. (Lábas). Edző: Gulyás Imre.
Abda: Takács I N. - Fazekas, Kopf, Varga, Kiss, Takács II N. (Laukó), Baranyai, Grubics, Csonka, Kutich (Szekeres), Knauz. Edző: Pék László.
Gsz.: Szabó, Wágenhoffer.
A minden csapatrészben jobbnak bizonyuló koroncóiak gyenge helyzetkihasználásuknak köszönhetik, hogy nem nagyobb különbséggel nyerték meg a sportszerű mérkőzést.
Jók: mindenki, ill. Kopf, Kiss.
Gulyás Imre: - A mai mérkőzésen gólszerzés terén hiányérzetem van, a győzelemnek pedig örülünk.
Pék László: - Politikusnak kellene lennem, hogy ezt a mait is ki tudjam magyarázni.

WHB-Ménfőcsanak-Öttevény 1-3 (0-1)
Ménfőcsanak, 350 néző. V.: Édelmayer.
Ménfőcsanak: Csiszár - Tóth A., Reizer N., Tétedli Gábor, (Balogh), Puglits, Zobák (Pintér), Dobó (Reizer I.), Tétedli Gergő, Ivánfalvi, Kovács, Váli. Edző: Turbék István.
Öttevény: Kokas - Ratzenböck, Mészáros Zs., Mészáros P., Benkő, Nagy L., Tandari (Molnár B.), Fábián (Tóth K.), Molnár R., Konrád, Tóth Sz. (Baracskai). Edző: Siska Attila.
Gsz.: Kovács, ill. Nagy, Konrád, Benkő.
Kiállítva: Mészáros Zs.
A motiváltabban és a győzelmet jobban akaró Öttevény ma jobb volt és megérdemelten győzött a szétesően játszó hazaiak ellen.
Jók: Csiszár, ill. Benkő, Nagy, Mészáros P.
Turbék István: - Egy nagyon jól játszó Öttevénytől kaptunk ki.
Siska Attila: - A nagy meleg rányomta bélyegét az iramra, de úgy érzem, két jó csapat közül ma mi voltunk jobbak.

Jánossomorja-Nagyszentjános 3-2 (3-1)
Jánossomorja, 300 néző. V.: Kleinl.
Jánossomorja: Sipőcz - Göblyös, Mátyás (Bagoly), Kompis, Fuhrman, Szalai, Bognár (Toller), Mikhely, Markó (Simon), Cseri. Edző: Király József.
Nagyszentjános: Bősze - Kerékgyártó, Varga, Megyeri, Böröczki, Kertész (Vedres), Fodor, Csanaki, Mismás (Mészáros), Szabó, Domján (Terdik). Edző: Kertész Balázs.
Gsz.: Mátyás (2), Cseri ill. Terdik (2).
Háromgólos hazai vezetés után a második félidőben nehezebbé tudta tenni a nagyszerűen küzdő vendégcsapat a mérkőzést, de a Jánossomorja győzelme teljesen megérdemelt volt.
Jók: Cseri, Mikhely ill. Terdik, Mészáros, Böröczki.
Király József: - Ma a győzelem volt a legfontosabb, és ezt teljesítettük.
Kertész Balázs: - Az első félidőben még buliban voltunk, a második félidőben felébredtünk, de ez már csak kozmetikázásra volt elég.

Kapuvár-Fertőszentmiklós 0-1 (0-0)
Kapuvár, 200 néző. V.: Tóth.
Kapuvár: Horváth - Áder I., Licskai, Jagadics (Zsirai), Németh (Végh), Kocsis, Áder J., Kleizer (Markó), Axnix, Kránitz, Nyerges. Edző: Szigeti Géza.
Fertőszentmiklós: Kovács - Farkas (Bella), Steiner, Németh, Horváth A., Horváth I. (Horváth II T.), Kalmár, Horváth I T. (Ternyák), Mentes, Ábrahám, Hollós. Edző: Horváth György.
Gsz.: Ábrahám.
A fiatal kapuvári csapat védelmi megingását kíméletlenül kihasználta a nagyobb rutinnal rendelkező vendéggárda.
Jók: Licskai, Áder I., Horváth ill. Steiner, Hollós, Mentes.
Szigeti Géza: - Gratulálok a Fertőszentmiklósnak. Akkor fogunk eredményesek lenni, ha a támadó játékunk feljavul.
Horváth György: - Az egyik szemem sír, a másik nevet. Sír a Kapuvár jelenlegi helyzetéért, nevet a győzelemért. Ez a győzelem alapot adhat a jó befejezésre.

Labdarúgó megyei II. o. (május 10.)

Labdarúgás - A megyei II. osztályú bajnokságok hétvégi fordulójinak eredményei és a bajnokságok… Tovább olvasom