2017. 07. 22. szombat - Magdolna 21°C | 34°C Még több cikk.

Kupadöntős a Győri ETO FC!

Labdarúgás - A Győri ETO FC a Honvéddal játssza a Magyar Kupa döntőjét. A zöld-fehérek a hazai egy gólos siker után, idegenben 2-2-es döntetlent értek el az MTK ellen az elődöntő visszavágóján. Az ETO, 1984 után lesz ott újra az MK fináléjában!
MTK - GYŐRI ETO FC 2-2 (1-1)
Labdarúgó Magyar Kupa, elődöntő visszavágó

MTK: Végh -Rodenbücher, Szekeres, Pintér Á., Hidvégi - Radulovic, Zsidai (Pátkai 61.p.), Szabó Á., Hrepka (Urbán 46.p.), Melczer - Lencse (Könyves 10.p.)
Szakmai igazgató: Garami József

Győri ETO FC: Sztevanovic- Odikadze (Jakl 80.p.), Stark, Supic, Neziri (Völgyi 24. p.)- Tokody, Stanisic, Józsi, Bicak (Kink 32.p.) - Böőr, Bajzát
Vezetőedző: Dragoljub Bekvalac

Gólok: Böőr (39.p.), Stark (88.p., tizenegyesből) ill Könyves (16.p.), Pintér (81. p.)

Garami József: Csapatunk képtelen volt saját játékát játszani. Bárhogy is alakult, a győriek megérdemelten jutottak a döntőbe.

Dragoljub Bekvalac: – Azt tudtuk, hogy legalább egy vagy két gólt lőnünk kell a döntőbe kerüléshez. Kemény harcos összecsapás volt, mindkét együttesnek kijár a gratuláció. Külön köszönet a bennünket elkísérő győri szurkolóknak.

A zöld-fehérek ellenfele a fináléban a Budapest Honvéd lesz. A döntő első mérkőzését Győrben május 20-án, a visszavágót Kispesten május 27-én rendezik.

90. perc: Vége! Kupadöntős a Győri ETO FC!!!

88. perc: Egyenlít az ETO!!! Supic lerántásáért tizenegyes jár. Stark belövi! 2-2.

81. perc: Újra vezet az MTK! Egy hosszú oldalra ívelt szögletre érkezett Pintér az ötös sarkánál. Eltörte a labdát, de ez kellett a gólhoz. 2-1.

80. perc: Odikadze helyére Jakl állt be.

71. perc Tokody beívelésére a hosszú oldalon Kink érkezett.Radulovic tisztázott.

67. perc: Pintér is sárgát kapott.

61. perc: Zsidai helyett Pátkai folytatja az MTK-ban.

59. perc Kink vezette be középre, a kapu elé a labdát a bal oldalról. Húsz méterről lőtt, Végh védett.

48. perc Stanisic kapott sárgát.

47. perc Böőr kerülte meg egy csellel Hidvégit, majd az alapvonal mellől középre lőtt, de a labda elszállt a kapu előtt.

46. perc A szünetben cserélt a hazai csapat, Hrepka helyett Urbán érkezett.

45. perc: Vége az első félidőnek.

39. perc: Egyenlít az ETO!!! Kink a bal oldalról cselezte be magát a tizenhatoson belülre. Laposan adott középre. Böőr üresen áll az ötösön belül, és a kapuba passzolt. 1-1.

38. perc: Szabó Á. kapja a meccs első sárga lapját.

32. perc: A harmadik csere. Ez is sérülés miatt. Bicak helyére jön Kink.

24. perc Egy újabb kényszerű csere, Nezirit bokasérülése miatt hagyja el a pályát. Völgyi váltotta.

23. perc: Tokody találta telibe az oldalhálót.

16. perc: Vezet az MTK! Melczer emelte külsővel a védők mögé a labdát. Könyves remek ütemben ugrott ki, és a kapuig "sétálhatott", majd lazán elgurította a labdát a vetődő Sztevanovic mellett a bal alsóba. 1-0.

10. perc: Máris cserére kényszerül az MTK. Lencse fogta az oldalát egy ütközés után. Megpróbálta folytatni a játékot, de gyakorlatilag lépni sem tudott. Helyére Könyves érkezett.

8. perc: Többet birtokolja a labdát az ETO, de helyzete még nem volt a zöld-fehéreknek.

3. perc Melczer próbálkozott jó 25 méterről, de Stevanovic vetődve fogta a labdát.

1. perc: Az ETO kezdte a meccset.

Titkolózva és rendkívül elszántan készül az MTK elleni mai Magyar Kupa-elődöntő visszavágó mérkőzésre a Győri ETO csapata. A Hidegkuti-stadionbeli összecsapásra egygólos előnnyel érkezik az ETO, a győri találkozót ugyanis 2–1-re megnyerte.

"Örültünk annak, hogy egymás után kétszer, bajnoki és kupamérkőzésen egyaránt legyőztük az MTK-t, de ezekből különösebb következtetéseket nem szabad levonni a szerdai visszavágót illetően – fejtegette Dragoljub Bekvalac, a Győri ETO vezetőedzője. – Minden meccs más és ez hatványozottan igaz a kupára. Éppen ezért nem csak védekezni akarunk, támadó futballt tervezek. Túlzás nélkül nekünk ez lesz az év mérkőzése. Minden játékosomnak száz százalékot kell nyújtania a siker, a továbbjutás érdekében. A legegészségesebb, legfelkészültebb együttest akarom pályára küldeni az MTK ellen."

A kezdőcsapatot illetően csak találgatni lehet, a Sztevanovic – Odikadze, Stark, Supic, Völgyi – Tokody, Sztanisic, Józsi, Bicak – Bajzát, Brnovic tizenegy elképzelhető, de Bekvalac mester eddig mindig tartogatott meglepetést az ellenfelek és az ETO-szurkolók számára.

Egy biztos, sérülés miatt Dudás, Koltai, Ahjupera továbbra sem áll a szerb tréner rendelkezésére. Az észt légiós több mint három hete Székesfehérváron szenvedett súlyos sérülést, síp- és szárkapocscsonttörése miatt meg kellett operálni. Már elhagyhatta a kórházat, a következő egy hónapban pedig hazájában, Észtországban gyógyul tovább.

A győriekkel egyetemben az MTK-nak is a Magyar Kupa szinte az egyetlen esélye arra, hogy jövőre indulhasson a nemzetközi porondon, pontosan az Európa Ligában. Ennek megfelelően a kék-fehérek is elszántan és minden szálat megmozgatva készülnek a sorsdöntőnek ígérkező derbire. Ezt jelzi, hogy az Újpest ellen korábban kiállított, majd három kupamérkőzésre eltiltott Szabó Ádám büntetését annyira mérsékelte az MLSZ, hogy ma pályára léphessen a hazaiak színeiben. Pál, Kanta J. és Lambulic viszont lehet, hogy nem szerepelhet. A kék-fehérek visszatartották U20-as válogatottjaikat, hogy rájuk is számíthasson Garami József szakmai igazgató.

Győrből a hírek szerint több száz szurkoló a helyszínen buzdítsák az ETO-t, hogy 1984 után ismét kupadöntőt játsszon.

A mérkőzést Szabó Zsolt vezeti, asszisztensek: Kelemen, Tóth I.

• 3. kiseto 2009. április 24. 08:43
    „Grat a csapatnak megyünk Pestre is !!!!!!”
  • 2. kikelet_ 2009. április 23. 10:46
    „Szép volt fiúk, hajrá ETO!”
  • 1. medvebocs 2009. április 22. 21:53
    „Hatalmas gratula! El kell verni a honvédot a döntő(k)ben! 20-án mindenki jöjjön a stadionba! 27-én pedig pestre! Meg kell nyerni a kupát!”

Hinni kellene a bravúrban

Kosárlabda - A női kosárlabda bajnokságban a Pécs-SEAT Foton Győr párharc dönt a bronzéremről. A… Tovább olvasom