2018. 05. 26. szombat - Fülöp, Evelin 14°C | 24°C Még több cikk.

Kultúrában is erősek a bercsényis fiatalok

Kedd este nem kézilabda várt a horvátországi középiskolai világbajnokságon szereplő bercsényis lányokra. Hagyomány az ilyen versenyeken, hogy az egyik este a saját ország kultúráját kell "dióhéjban" bemutatni a delegációknak.

(Munkatársunk helyszíni jelentése)
Ez annyit tesz, hogy a színpadon egy pár perces műsorral kell fellépni, a főtéren felállított standokon pedig mindenki ízelítőt kaphat a nemzeti ételekből, ajándékokból.

Németh Zsolt, a Bercsényi-gimnázium igazgatója semmit nem bízott a véletlenre, alaposan megtervezte a magyar asztalt.

A győri lányoknak egy pár perces műsorral kellett fellépni.

"Húsz nemzet van jelen a világbajnokságon, egy ilyen lehetőséget vétek lenne kihagyni. Ritkán van rá alkalom, hogy ennyi országnak megmutassuk magunkat. Készültünk erre is, sajtot, kolbászt, sonkát, káposztát, borokat vettünk, a veszprémi fiúk káposztás rétest süttettek, s örömmel láttam, láttuk, hogy az egyik legnépszerűbb stand a miénk volt.

Elsősorban mi ide kézilabdázni jöttünk, s ez eddig jól is megy, de az is legalább olyan nagy siker, hogy szinte nem volt egy perc üresjárat sem az asztalunk örül.

Emellett a lányok szépek és aranyosak voltak a színpadon, s jól előadták azokat a népdalokat, melyre sokat készültek" – fogalmazott az igazgató.

Szerdától azonban már ismét a játéké volt a főszerep, késő délután Hollandia volt az ellenfél, s a várakozásoknak megfelelően megszületett a negyedik magyar győzelem is (38–8). A folytatásban már élesebb mérkőzések várnak a lányokra: ma Törökország lesz az ellenfél a negyeddöntőben.

A veszprémi fiúk tegnap 34–13-ra verték Hollandiát, s ők Horvátországgal játszanak a nyolc között.

• 1. walterpista 2012. április 19. 13:47
    „Gratulálok a Bercsényiseknek!”

Edzőt váltott az MTE 1904

Elmaradt eredményességben a várttól a csapat, ezért távozik a felnőttgárda éléről Siska Attila, a… Tovább olvasom