Kosárlabda NB I/B - Csak a győri lányok győztek

Száz pont fölött szórt a Széchenyi Kosárlabda Akadémia Győr lánycsapata.
Baja–SMAFC-NYME 70–56 (14–8, 22–15, 15–17, 19–16)
Baja, NB I/B-s férfimérkőzés. V.: Maár, Domokos, Bálind.

SMAFC: Karácsonyi G. 10/6, Jávor, Berneczei 7/3, Herczeg 10/6, Csaplár-Nagy 14. Cs.: Vesztergom 7, Nagy G. 5/3, Ugaros 3, Szlávik. Edző: Barlai Tamás.

Az első félidő végén és a második elején egy 17–5-ös futást bemutatva megnyugtató előnyt szereztek a hazaiak. A harmadik negyed közepén hét pontra jött fel a SMAFC. A negyedik negyedben hiába próbáltak fordítani a vendégek, a hazaiaknak mindenre volt válaszuk.

Barlai Tamás: – A két dologból, amit elterveztünk, egyet sikerült, megvalósítani: hetven pont körül tartottuk az utóbbi hetekben rendre kilencven fölött dobó Baját. Tartalékos csapatomnál támadásban hiányzott az extra egyéni teljesítmény és egy kis szerencse.

MTK-Törökbálint–Győr-Szol-Széchenyi ESE 98–71 (20–19, 23–19, 20–12, 35–21)
Törökbálint, NB I/B-s férfimérkőzés, 100 néző. V.: Rácz, Menyhárt, Vághy.

SZESE: Gombás 10/9, Gáll 19/9, Helmeczi 20/3, Horváth 3, Papp 6. Cs.: Palavics 8, Káli, Péterfai 5, Daru, Bartalus, Erdész, Hlinyánszky. Szakmai igazgató: Rátvay Tamás.

A bajnokság második helyezettjének otthonában a harmadik negyed közepéig jól tartotta magát a győri gárda, ekkor azonban elfáradt és a jobb játékerőt képviselő ellenfél felőrölte őket.

Rátvay Tamás: – Az eredmény nem tükrözi a mérkőzésen nyújtott teljesítményünket. A harmadik negyed végéig nagyon jól helytálltunk a sok rutinos játékost felvonultató Törökbálint ellen. Pozitívum, hogy több fiatal egyetemista játékos is jó teljesítményt mutatott.

Zala Volán II–Széchenyi Kosárlabda Akadémia Győr 60–102 (18–33, 13–10, 10–29, 19–30)
Zalaegerszeg, NB I/B-s női mérkőzés. V.: Benedek, Koncsek.

Győr: Simon 25/12, Viniczai 4, Török Á. 17, Szűts 20, Csíkász 14. Cs.: Dobronyi 6, Ayana, Horváth D., Kuller 6, Török B. 10. Edző: Gálos László, Sándor Zsuzsa.

Az NB I/B alapszakaszának utolsó előtti mérkőzésén az első negyed utolsó két percében a vendégek megszórták a hazaiakat, s az egész pályás letámadásnak és az agresszivitásnak köszönhetően a folytatásban is tetszőlegesen szerezte pontjait a Győr.

Gálos László: – Célunk az volt, hogy az utóbbi időben gyengélkedő, bizonytalan játékosainkat visszatérítsük a helyes mederbe, valamint elővegyük az egész pályás letámadásunkat. Mindkettőt sikerült jó színvonalon megoldanunk.

Röplabda - Győzelem, vereség

A dunántúli női bajnokság győri tornáján a Győri DRC a Keszthelyt 3:0-ra verte, míg az Ajkától… Tovább olvasom