2016. 12. 03. szombat - Ferenc, Olívia -3°C | 4°C

Kosárlabda: BSE-MKB-Sopron 43-96

Az Euroliga-bravúr után a kötelező a győzelmet is hozta az MKB-Euroleasing Sopron a bajnokságban a BSE ellen.
BSE-FCSM–MKB-EUROLEASING SOPRON 43–96 (4–27, 7–25, 18–25, 14–19)
Városmajor, 250 néző. V: Győrffy, Jurák

BSE: Pusztai 6, Orsó 2, Hegedűs M. 6, Tiba 10/3, Górácz 4.
Cs: SÜLE 9, Gadnai, Miháczi 2, Schramkó 4.
Edző: Varga Mátyás

MKB-EUROLEASING SOPRON: Honti 3/3, Holt 5, McCoughtry 8, Krivacevic 10, TAMANE 10.
Cs: Fűrész 9, VARGA ZS. 13/3, SZABÓ F. 17/3, LICSKAI 13, Doncsecs 6, Czinder, Böröndy 2.
Edző: Székely Norbert

Euroliga-tempóban kezdte a mérkőzést az MKB-Euroleasing. Az első négy perc alatt 15 ponttal terhelték meg a BSE gyűrűjét, miközben egyet sem engedélyeztek ellenfelüknek. A 7. perc végén megszületett az első hazai találat is. Székely Norbert lehozta kulcsembereit, de a cserék után sem tört meg a lendület. A második negyedben is folytatódott az egyenlőtlen küzdelem, a szünetre a soproniak átlépték az 50 pontos határt is (11–52). A második játékrészben a legfiatalabbak is tartották a különbséget, sőt, még növelniük is sikerült.

Székely Norbert: – Megtiszteltük ellenfelünket azzal, hogy mindent beleadtunk. Újabb lépést tettünk előre. Örülök, hogy fiataljaink mai is megállták helyüket a felnőttek között.

Varga Mátyás: Gratulálok ellenfelünknek, ez a realitás az NB I és az Euroliga között!

A BSE–MKB-Euroleasing Sopron mérkőzés online statisztikáját megtalálja, ha ide kattint.

A soproni csapat vezetőedzője, Székely Norbert örömteli napokat él át, hiszen azután, hogy csapata szerdán harminc ponttal győzött az Euroligában, megszületett kislánya, Lia. A baba és az édesanya – a klub egykori játékosa, Horváth Zsuzsanna – egyaránt jól vannak. Az újdonsült és rendkívül boldog édesapát a kórházban értük utol. „Szeretném, ha megtisztelnénk a BSE-t azzal, hogy a legjobbunkat nyújtjuk. Euroliga-szintű játékot várok, jó lenne még egy picit továbblépni. Speciális védekezésre lesz szükség a BSE széles játéka miatt, és az is fontos, hogy néhány játékost tudjunk pihentetni a jövő heti Fenerbahce elleni mérkőzés előtt."

• 1. fcsopron60 2010. november 07. 07:31