Kaposvár–Soproni KC 78–70 (25–17, 18–19, 15–26, 20–8)
Kaposvár, NB I-es férfimérkőzés, 700 néző. V.: Cziffra, Hegedűs, Makovsky.

Kaposvár: HINNANT 3, Fodor M. 11/3, Puljko 13/6, HENDLEIN 19, DAVIS 20/6. Cs.: Horváth M. 2, Jancsikin 8/3, Drahos 2. Edző: Fekete Ádám.

Sopron: Thomas 7/3, Thompson, BORISZOV 16/6, Dénes 9/6, BAROVIC 28. Cs.: Ruják A. 3/3, Tóth G. 4/3, Trepák, Takács N. 3/3. Edző: Sabáli Balázs.

Dénes triplájával a vendégek szerezték meg a vezetést. Erre Davis vezérletével egy 8–0-ás futással válaszolt a Kaposvár. Ruják, majd Tóth triplájával zárkóztak a vendégek, de így is nyolc ponttal vezettek a somogyiak az első tíz perc után. A második negyed elején már tízzel vezettek a vendéglátók. Barovicot nehezen tudták tartani, de a center több büntetőt is elrontott. Három és fél perccel a félidő vége előtt Takács triplájával ötre csökkent a különbség. Ennél tovább azonban nem jutottak a vendégek. A harmadik negyedet harcosabban kezdte a Sopron, mely Dénes hármasával utol is érte ellenfelét, sőt, a vendégek meg is fordították a találkozót és 62–58-as vezetéssel fordulhattak az utolsó negyedre. Ebben a hazaiak gyorsan ledolgozták a hátrányt, majd elhúztak, Puljko nagyon távoli hármasával tízpontosra hízott a különbség. Erre már nem volt válasza a Sopronnak.

Sabáli Balázs: – Az első félidő döntő jelentőségű volt. A Kaposvár azt játszotta, amit akart. Utána tizenkét-tizenhárom percig tökéletesen megcsináltuk, amit elterveztünk. A végén nem tudtuk tartani a ritmust és a jó százalékkal dobó hazaiak nyerni tudtak. Ha ez számít majd, legalább az egymás elleni összevetésben egy ponttal jobbak vagyunk.

Hat Agro-UNI Győr–PINKK 424 44–61 (10–17, 7–10, 12–18, 15–16)
Győr, NB I-es negyeddöntő, 2. mérkőzés, 100 néző. V.: Benczur, Pozsonyi, Tőzsér.

Győr: GAMBIRAZA 9/3, Laklóth 6, Ivanovic 8/6, Mansaré, DIAMANT 8. Cs.: Koch, Semsei 2, Fejes 5/3, Lengyel 6/6. Edző: Bencze Tamás.

PINKK: Iványi 2, Sarok 5/3, Holt 7, Őri, Pascua 6. Cs.: Tomlinson 9, GYŐRI 10, KENNEDY 9, Kováts 6, Ruják 6/3, Adamecz, Katona 1. Edző: Roberto Hernández.

A 4. percben még a győriek vezettek (6–4), a folytatásban azonban a PINKK akarata érvényesült. A harmadik szakasz 10–0-ás vendégrohammal kezdődött, s ezzel el is dőlt a találkozó. A győriek az 5–8. helyért folytathatják.

Bencze Tamás: – A jobbik csapat jutott tovább, de a kettő-huszonhatos büntetőarány elgondolkodtató...