2018. 11. 13. kedd - Szilvia 9°C | 17°C Még több cikk.

Kézilabda VB: Legyőztük a svédeket!

Kézilabda - A magyar válogatott izgalmas mérkőzésen, nagy hajrával 31-30-ra legyőzte Svédországot a horvátországi világbajnokság középdöntőjében. Kedden Dél-Korea következik, ha akkor is győzünk, az ötödik helyért játszhatunk.
MAGYARORSZÁG - SVÉDORSZÁG 31-30 (16-18)
Férfi kézilabda VB, középdöntő

60. perc: Fazekas ziccert véd! Fél perc. Kivédekezzük! Megvan! Egy góllal nyerünk.

59. perc: Passzívban voltunk, el kellett dobni. Harsányi viszi fel a szélről és lő. Gól! 31-30.

58. perc: Kallmann góljával egyenlít Svédország. 30-30.

56. perc: Fazekas megint hetest véd!

55. perc: Bakiznak a svédek. Rosszul végzik el a szabaddobást, Nagy indul, és belövi! 30-29.

54. perc: Ilyés szórja a gólokat. Izgalmas lesz a hajrá. 29-29.

53. perc: Fahlgren lő takarából. 28-29.

52. perc: Nagy L. labdát szerez, lerántják. hetes, és kiállítás. Császár belövi a büntetőt. 28-28.

51. perc: Passzívban a svédek, erre Herbert kiállíttatja magát...Szerencsére Fazekas véd.

50. perc: Császár hatodik gólja. 27-28.

49. perc: Most a balátlövő jön. Larholm. 26-28.

48. perc: Carlan megint. 25-27. Gál szedi össze Császár pattintott passzát. 26-27.

47. perc: Mocsai hagyja ki a hetest. Ilyés dob nagy gólt. A labda a hálóban ragadt. 25-26.

46. perc: A jobbátlövő Carlen eredményes. 24-26.

45. perc: Emberhátrányban obunk gólt. Nagy L. beállóból. 24-24. Nem sokáig örülhetünk. 24-25.

44. perc: Kallmann ha helyzetbe kerül nem tud hibázni. 23-24.

43. perc: Gál is kiállíttatja magát. Fazekas hetest véd.

42. perc: Karlssont piros lappal kiállítják.

41. perc: Ziccerig játszunk. Iváncsik Gergő fejezi be góllal. 23-22. Kim Andersson hét gólos. 23-23.

40. perc: Karlssont kiállítják, Császár pedig belövi ötödik gólját. 22-22.

39. perc: Kallmann cunderezi el a labdát Fazekas lába mellett. 21-22.

37. perc: Császárnak bejönnek a távoli lövések. 21-21. Herbertet kiállítják.

36. perc: Nagy Lacira nem lépnek ki a falból. 20-20. Lennartsson a jobb szélről húzza vissza a rövidre a labdát. 20-21.
35. perc: Fazekas hetest véd.

34. perc: Kim Andersson csípőmagasságban, takarából lő. Fazekas nem látott semmit, így nem is védhetett. 18-19. Kapunk egy szerencsétlen gólt. 18-20. Ilyés gólja is belefér ebbe a percbe. 19-20.

33. perc: Császár vált ritmust, és távolról elvállalja. 18-18.

31. perc: Először leszünk emberelőnyben. Ilyés ki is használja. 17-18.

Sokáig vezetett  magyar válogatott, ám két 0-5-ös negatív szériánkkal a svédek kétszer is fordítottak. A védekezésen lenne mit javítani.

30. perc: Kallman góljával kettővel megy Svédország. 16-18. Ez a félidei állás.

29. perc: Egyenlítenek. Lennartsson. 16-16. Átveszik a vezetést a svédek. 16-17. Időt kér Hajdu János.

27. perc: Kallman indításból eredményes. 16-15. Emberhátrányban leszünk.

24. perc: Gyorsan jár a labda, lemaradnak Iváncsik Tamásról a svédek. 16-13. Larholm jön. 16-14.

23. perc: Császár, talpról kilencről ad kötényt a kapusnak. 15-13.

22. perc: Itt is, ott is egy gól. Gál és Andersson. 14-13.

21. perc: Nagy játék. Járatjuk a labdát, Putics teszi le a bal szélre Iváncsik Gergőnek. Gól. 13-11. Gyorsan kapunk egyet. 13-12.

20. perc: Most Larholm lövi a svéd hetest. Pontosan. 12-11.

18. perc: A másodikat lőjük emberhátrányban. Iváncsik. 12-9. Andersson is betalál. 12-10.

17. perc: Nagy L. bombáz a svéd kapuba. Nem vették komolyan, belőtte. 11-9.

16. perc: Fazekas véd, és indítja Iváncsik Tamást. A szélső nem hibázza el a ziccert. 10-9. Gált kiállítják.

15. perc: Arrhenius marad egyedül középen. 8-9. Ilyés nagy gólt lő. 9-9.

14. perc: Szép támaás végén egyenlítünk. Iváncsik T. adja a gólpasszt, Gál fejezi be. 7-7. Doder eredményes a túloldalon- 7-8. Mocsai egyenlít hetesből. 8-8.

13. perc: Feljövünk egy gólra. 6-7.

12. perc: Lennartsson is belövi a hetest. 5-7. Zsinórban dobtak ötöt a svédek.

10. perc: Larholm hetesgóljával először vezetnek a svédek. 5-6.

8. perc: Bal szélről kapunk gólt. Kallaman. 5-4. A szélső egyenlít. 5-5.

6. perc: Nagy L. lendületben. 5-2. Kim Andersson jó zárást kap, és ellövi a labdát Ilyés fölött. 5-3.

5. perc: Fegyelmezetten, jól játszunk. Nagy L. átlövésből. 4-1. Arrhenius szépít. 4-2.

4. perc: Császár, talpról, kilenc méterről lövi ki a kapu közepét. 3-1.

3. perc: Kim Anderssonra ki kell lépni. Elmulasztjuk, gólt lő. 1-1. Ilyés gyorsan válaszol, simán átlövi a sáncot. 2-1.

1. perc: A svédek kezdték a meccset. A magyar keretből ezúttal a sérült Eklemovic mellett Törő maradt ki. Megvan a vezetés. Nagy L. passzából Ilyés. 1-0.

Szövetségi kapitány: Hajdu János

Nagy László várhatóan pályára léphet a magyar válogatottban a svédek elleni, vasárnap 16.30 órakor kezdődő mérkőzésen a horvátországi férfi kézilabda-világbajnokságon, Eklemovics Nikolára azonban valószínűleg nem számíthat Hajdu János szövetségi kapitány.

Mindkét játékos szombaton, a házigazdáktól elszenvedett 27–22-es vereség alkalmával sérült meg. A csapattól származó információ szerint Nagynak a lövő, azaz a bal kezén a hüvelykujja fáj, a helyi kórházban meg is vizsgálták, de minden bizonnyal vállalni tudja a játékot.

Eklemovicsnak egy korábbi sérülése újult ki, meghúzódott a lovaglóizma, ő szinte biztosan nem szerepelhet majd a skandinávok ellen.

• 5. ACSA 2009. január 26. 19:14
    „Álltalában a magyar csapatokat szokták így megverni!-Örülök,hogy láthattam ezt a mérkőzést és büszke vagyok a fiúkra!:-)))”
  • 4. lali84 2009. január 26. 18:01
    „ezt küzdésnek lehet nevezni férfiaktol nem szégyen sőt kiválo eredmény lenne ha kedden meg vernénk dél koreát és 5-6 helyért játszanának.hajrá”
  • 3. Szilágyi_Zsolt 2009. január 25. 19:02
    „Hatalmas volt, ahogy Nagy László vidáman felkapta a labdát, elkocogott a szemközti térfél feléig, ott egy laza piruettel lefordult a támadójáról, odasompolygott a hatoshoz, és a kapus mellett könnyedén a hálóba akasztotta. Ilyen pofátlan labdacsenést még nem láttam. :)”
  • 2. zotyo 2009. január 25. 18:30
    „Mindent bele!!Csak így tovább!”
  • 1. w57 2009. január 25. 18:19
    „GRATULÁLOK FIÚÚÚK!!!!!!!!”

Sima hatos az edzőmeccsen

Labdarúgás - A Győri ETO felkészülési mérkőzésen 6–0-ra kikapott a szlovák Artmedia… Tovább olvasom