Kézilabda NBI/B: rangadót nyert a SZESE és az ETO II

A FAB-ETO továbbra is nyeretlen.
Széchenyi ESE–Vác 24–23 (13–10)
Győr, NB I/B-s férfimérkőzés, 500 néző. V.: Kisfalvi, Péli.

SZESE: HOFFMANN – Mátyás 5, SZABÓ A. 6/4, Schneider 3, Bella 5, Kovácsevics 1, Kőhalmi 3. Cs.: Somogyi (kapus), Horváth A., Kalmár 1, Nagy D., RIVNYÁK, Kányai, Terenyi. Edző: Deáki István.

A hazaiak szereztek vezetést, majd fordított a Vác. Ezt követően a SZESE percei következtek, melynek eredménye is lett, a 26. percben 12–7 volt az állás a győriek javára. A második játékrészben fordult a kocka, a 40. percben már a váciaknál volt az előny (15–16). A félidő közepére ismét kétgólos hazai előnynek tapsolhatott a szépszámú közönség (47. p: 20–18). A váciak azonban nem adták fel (55. p: 21–23). A hazaiak mindent egy lapra tettek fel, előbb Bella szépített, majd Mátyás szélről egyenlített (59. p: 23–23). Az utolsó percben Szabó András betörésből megszerezte a győztes gólt.

Deáki István: – Saját magunknak nehezítettük meg a mérkőzést, de a végén nagy akarással sikerült megszerezni a két pontot.

FTC-PLER II–FAB-ETO 35–21 (16–7)
Budapest, NB I/B-s férfimérkőzés, 100 néző. V.: Herceg, Wiedemann.
FAB-ETO: Sarmon – Szabó M. 1, Vékony 5, Mészáros 1, Füzesi 1, Paár 6, Benkovics 2. Cs.: Vakulya, Kovács Á. (kapusok), Konkoly 2, Táncos, Menyhárt 1, Herbert, Sipos 2. Edző: Harta Béla.

A mérkőzésen végig a hazaiak akarata érvényesült, s ilyen különbséggel is megérdemelten nyertek.

Harta Béla: – Nagyon sajnálom, hogy ide jutott az ETO férficsapata.

VKCSK–Siófok II 40–28 (18–15)
Győr, NB I/B-s női mérkőzés, 200 néző. V.: Őri, Szalayné.
VKCSK: Cziráky – CSISZÁR 5, VIDA 10, KOVÁCS T. 6, Csupor 2, Imrefalvi 6, Fekete 1. Cs.: SOMOGYI (kapus), Sarmon 1, Schmied 1, Karácsony 1, Kárpáti, Németh K. 5, Papp M. 2. Edző: Csomor Tibor.

A 23. percig fej fej mellett haladtak a csapatok. A hazaiak sok pontatlanságot követtek el ebben az időszakban, ám ezeket gólokkal tudták kompenzálni. A második félidő elején kisebb zavar okozott gondot a győri oldalon, de sikerült rendezni a sorokat, s végül a hajrában magabiztos lett a győzelem.

Csomor Tibor: – Átérezte a csapat a találkozó fontosságát és ez jó játékkal is párosult. Mindez biztató a keddi, Haladás elleni Magyar Kupa-mérkőzésünk előtt.

Mohács–Audi-ETO II 15–16 (7–10)
Mohács, NB I/B-s női mérkőzés, 600 néző. V.: Horváth, Simó.
ETO: PÁSZTOR – Manga, PLANÉTA 3, TÓTH E. 2, PALKÓ 3, Horváth D. 1, SCHATZL 2. Cs.: Szemerey (kapus), Virág 1, KURUCZ 1, K-Pelczéder 1, Sirián, Hajtai, Tóth G. 2. Edző: Róth Kálmán.

Az aranyérem megszerzésének szempontjából sorsdöntő mérkőzést játszottak a győri fiatalok a tavalyi bajnok Mohács otthonában, melyet kiváló védekezésének és kapusteljesítményének köszönhetően nyert meg az Audi-ETO II.

Róth Kálmán: – Nagyot küzdöttünk, a kettős-hármas emberhátrányokat is kivédekeztük. Pásztor Betti szenzációs formában védett. Semleges pályán több góllal nyertük volna a mérkőzést.

Előzmények - fontos pontokért

Az NB I/B-s bajnokságban a férfiaknál a Széchenyi ESE hazai pályán a Vácot fogadja, a FAB-ETO az FTC II-vel mérkőzik idegenben. A nőknél az Audi-ETO II Mohácson játszik, a VKCSK a Siófok II-t fogadja.

Igazi rangadót rendeznek a férfiaknál ma 18 órakor. Az egyetemi csarnokban a SZESE a Vácot fogadja. Deáki István vezetőedző: „Tavaly második lett a Vác, mely azóta erősödött. Hazai pályán azonban mindenképpen győzni szeretnénk. Décsire és Némethre továbbra sem számíthatok."

A találkozót követően 20 órától a Bridge csónakházban (Kálóczy tér 6.) a szurkolók találkozhatnak és együtt bulizhatnak a csapattal. A kézilabda-belépő felmutatásával a belépés ingyenes.

A FAB-ETO ma 16 órakor az FTC-PLER II-höz látogat. Harta Béla vezetőedző: „Elsősorban védekezésben kell javulnunk. Az ütközések számát jelentősen meg kell növelnünk, enélkül nem lehetünk elég hatékonyak. Kisebb gond, hogy Molnár megsérült, de nélküle is nyernünk kellene."

A nőknél a VKCSK vasárnap 17.30 órakor a Siófok II-t fogadja a Magvassyban. Csomor Tibor vezetőedző: „Nem lesz könnyű mérkőzés, de meg kell kezdenünk a pontgyűjtést. Kovács Tímea szerencsére felgyógyult, s sikerült igazolni Kiskunhalasról egy beállóst Kárpáti Katalin személyében. Vele nőtt a repertoárunk, remélhetőleg ennek hétvégén már jele is lesz."

• 1. fl 2011. október 03. 10:32
    „"Harta Béla: - Nagyon sajnálom, hogy ide jutott az ETO férficsapata."

Talán Harta Bélának a feleségénél kellene reklamálnia, akinek vezetőként jelentős szerepe volt az ETO vergődésének utolsó néhány évében.”

Férfi kézilabda BL: Egy félidőt bírt a Szeged a Kiel ellen

Egy félidőn át jól tartotta magát hazai pályán a Pick Szeged, ám végül 38-26-ra kikapott a… Tovább olvasom