2017. 05. 27. szombat - Hella 13°C | 25°C Még több cikk.

Kézilabda BL: Hypo NÖ-Audi ETO KC 26-25 -Képgalériával

Kézilabda - Kedvező helyzetből várják a visszavágót Görbiczék! A női kézilabda Bajnokok Ligája elődöntőjének első meccsén a Győri Audi-ETO KC egy góllal kapott ki Bécsben a Hypo Niederösterreich csapatától.
Galéria kép

HYPO NÖ - AUDI ETO KC 26-25 (15-13)
Női kézilabda BL-elődöntő

60. perc: Tóth Tímea megy lövésig egy csellel. Gól. 26-25. Egy góllal nyer a Hypo.

57. perc: Oh kilencről lövi ki a jobb felsőt. 25-25.

56. perc: Vezet az ETO! Görbicz passzol, Herr Anita lő, a labda meg átvánszorog a gólvonalon. 24-25.

55. perc: Görbicz és Nascimento is kihagy egy-egy hetest.

53. perc: Megvan a labda! Vérten indul, és átejti a kapust. Laza gól! Egyenlítünk. 24-24.

51. perc: Acimovic hetesét védi Pálinger.

50. perc: Nascimento is lő egyet. 24-22. Spiridon okos góljával feljövünk egy gólra. 24-23.

49. perc: Hornyák eladja a labdát, ebből indulnak. Mjung belövi. 23-22.

48. perc: Tomori találatával ikszre áll a meccs. 22-22.

47. perc: Emberelőnyben vagyunk, de kapkodunk. Englert véd. Aztán szerencsére Pálinger is.

45. perc: Acimovic hetesből eredményes megint. 22-21.

44. perc: Görbicz játssza meg beállóban Spiridont. Nagy a harc a gólért, de megvan! 21-21.

43. perc: Újra vezet a Hypo. 21-20.

42. perc: Nascimento egyenlít- 20-20.

41. perc: Vezet az ETO! Mravikova indul, és belövi. 19-20. Németh András időt kér.

40. perc: Hornyák három gólos. 19-18. Kovacsics beáll és egyenlít! 19-19.

39. perc: Kis baki. Egy megszerzett labdát passzolunk el. Nascimento kihasználja az ajándék lehetőséget. 19-17.

38. perc: Remek védekezés, labdaszerzés. Hornyák indul, és belövi a ziccert. 18-17. Már csak egy gól a hátrányunk.

37. perc: Görbicz büntetője pontos. 18-16.

36. perc: Mravikova veri meg egy az egyben Kirsnert. Belövi! 18-15.

35. perc: Kirsnert lehet megint indítani. Az ötödik gólját lövi. 18-14.

33. perc: Tóth Tímeát nem tudjuk tartani. 17-14. Hornyákot kiállítják.

32. perc: Acimovic értékesíti a büntetőt. 16-14.

31. perc: Labdát szerzünk, Vérten indul. A miénk a második félidő első gólja. 15-14.

A félidőben: 15-13

30. perc: Németh András kér időt. Kirsnerre játsszák ki a figurát. 15-12. Mravikova két másodperccel a félidő vége előtt gólt szerez. 15-13.

27. perc: Görbicz hetes góljával feljön két gólra az ETO. 14-12.

26. perc: Tomori után Kirsner lő gólt. 14-11.

25. perc: Lövünk is, kapunk is egyet. 13-10. Konkoly Csaba időt kér.

24. perc: Bok küldi el Görbiczet és Vértent a védőfalban. Bemegy, ziccer, gól. 12-9.

23. perc: Egy már-már elveszett labdát szerzünk vissza. Hornyák verekszi be magát lövőhelyzetig. Ez gólt ért. 11-9.

22. perc: Gyorsan jár a labda támadásban a Hypo-nál. Nascimento a befejező ember. 11-8.

21. perc: Piedade második két percét kapta. Tomori máris betalál az emberelőnyből. 10-8.

20. perc: Görbicz ad gólpasszt Mravikovának. 10-7.

18. perc: Hetesből lövi a tizedik taálatát a Hypo. Acimovic eredményes. 10-6.

17. perc: Tóth Tímea bombagóljával 9-5. Görbicz hozza fel három gólra az ETO-t. 9-6.

16. perc: Görbicz elhibázza ezt a büntetőt.

15. perc: Görbicz hetesből lő gólt. 8-5.

14. perc: Oh középen megy át a falon egy szép csellel. Gól. Emberhátrányból. 8-4.

12. perc: Emberelőnyből szerzünk gólt. Görbicz passzából Mravikova eredményes. 7-4.

10. perc: Megint Nascimento. 6-3. Jön Kirsner Era is egy lerohanásból. 7-3.

9. perc: Nascimento megy fel a jobb szélen. Belövi a ziccert. 5-3.

8. perc: Bok Hi góljával 4-2.

7. perc: Görbicz megszerzi első gólját. 3-2.

6. perc: Tóth hetesét védi Pálinger Kati!

4. perc: Kirsner ejti át Pálingert. 3-1.

3. perc: A Hypo másik magyar játékosa Kirsner is betalál. 2-0. Tomori szerzi az ETO első gólját. 2-1.

1. perc: A meccs elkezdődött. Tóth Tímea találatával vezet a hazai csapat. 1-0.

Vezetőedző: Konkoly Csaba

Az elődöntőbe négy közel azonos játékerőt képviselő csapat jutott (a Győr mögött végzett román Oltchim Valcea találkozik a dánokkal a másik ágon), a szakértők mégis a magyar bajnok és a Hypo összecsapását tartják előrehozott döntőnek. A győriek a bajnoki alapszakasz megnyerése után simán behúzták a kupadöntőt is , így lendületből érkeznek az osztrák sztárcsapat otthonába.

A Hypo nagy gondja, hogy az osztrák bajnokság gyenge, a bécsiek nem is játszanak az alapszakaszban, csak a rájátszásban kapcsolódnak be teljes csapattal, így kemény ellenfelekkel szemben csak a BL-ben gyakorolhatnak. Ennek ellenére a magyar Németh András vezette csapattal nem lesz könnyű dolga a Győrnek.

Az EHF honlapjának nyilatkozva az osztrákok edzője elmondta, az ETO hiába veszítette el két kulcsjátékosát is (Bradeanu állapotos, Djokics Podgoricába szerződött), a győrieknek komplett a csapatuk, Németh szerette volna elkerülni őket. A szakember hozzátette, keretében mindenki egészséges, feltüzelve várják a magyar bajnok elleni elődöntőt, céljuk a korábbi évekhez hasonlóan idén is a finálé.

Osztrák válogatott játékosok mellett magyar klasszisok (Kirschner Erika, Tóth Tímea), valamint brazil és koreai válogatottak is játszanak a Hypóban.

Konkoly Csaba elmondta, a koreai Oh, illetve Acimovic, Tóth és Mi-Jong megállítása kulcsfontosságú lesz. Úgy véli, a jó védekezés lesz a kulcs ahhoz, hogy csapata olyan eredményt érjen el, amellyel tovább tud jutni. A győrieknél Mayer Szabina sérült, a többi játékos egészséges.

• 12. ACSA 2009. április 14. 19:31
    „Ez benne van a játékban oda-visza!”
  • 11. lali84 2009. április 14. 15:09
    „ja és meg se szolalhatnánk ha gőrbicet kiállitoták volna mikor keményen találkozott tóth timivel mert ha jol láttam használta kezét gőrbicz.”
  • 10. lali84 2009. április 14. 15:07
    „sziasztok!!
    nem a bíron mult semmi,forditva is tőrténhetet volna ez az eredmény itthon se lesz kőnyebb,előre meg nenézzünk mert abból jol nem szoktunk kijőnni(dőntő stb) szerintem!!”
  • 9. Primax 2009. április 13. 21:25
    „Jó eredmény ez, csak nagyon vigyázni kell a visszavágón !
    Ez a Hypo - is - nagyon jó kis csapat.
    HAJRÁ CSAJOK, HAJRÁ ETO ! ! !”
  • 8. Löw 2009. április 13. 15:39
    „A Viborg is helyrerakta öket Dániában. Mi is ezt tesszük.
    Hajrá Magyarok!”
  • 7. ACSA 2009. április 13. 10:53
    „Érdekes volt,hogy a viasat 3 nem kapott jelet,miközben az eurósport 2-őn élőben ment a mérkőzés,és így nem maradtam le semmiről!-Itthon nem szabad,hogy kiénekeljék a sajtot a szánkból,a mieink kondija sokkal jobb!”
  • 6. pozsgaip 2009. április 13. 10:44
    „Ennél a Hyponál jobb csapat az ETO. Itthon koncentrálunk jobban s tönkreverjük őket!!! Jöhet a Viborg. Az nehezebb lesz... Gyerünk lányok!!!”
  • 5. Batrachomi 2009. április 12. 22:52
    „Nem szidásnak szántam, csak ténymegállapításnak - csak mert fordítva nehezen képzelném el a szitut. Nem volt jobb a Hypo, nem érdemeltek győzelmet. Ennyi.”
  • 4. lorincz22 2009. április 12. 22:30
    „"Batrachomi "Mi lenne ,ha nem a birókat szidnánk a saját magunk teljesitménye helyett? Lesz ez még jobb is a jövő héten!”
  • 3. lorincz22 2009. április 12. 22:30
  • 2. Batrachomi 2009. április 12. 22:06
    „Hát ez a Németh - Tóth páros nekem már a Fradiban is az egyáltalán nem szerethető kategóriába tartozott. Ez az érzés csak fokozódott a válogatottban. Valamikor mostanában tetőzik... Ez a Hypo meg sem közelíti az ETO-t. Ha a két játékvezetőnek nevezett "lény" az utolsó 10-12 mp-ben hajlandó lett volna álló játéknál megállítani az órát, még cak nem is nyertek volna otthon az "osztrákok". Ha ennek a bírói segítségnek csak a fele a mi oldalunkon ál otthon, legalább 4-5 góllal nyerünk. (Csak valahogy ez a magyar sport diplomácia...) Ne legyen rá szükség! Megesszük őket!”
  • 1. bence12 2009. április 12. 20:56
    „nincs is közvetités”

Kosárlabda: Elődöntős az MKB-Euroleasig Sopron

Kosárlabda - A címvédő Sopron a csütörtöki hazai sikerét követően szombaton vendégként is… Tovább olvasom