2017. 03. 25. szombat - Irén, Irisz 7°C | 12°C Még több cikk.

Kézilabda BL - Kiütéses Audi ETO győzelem

Gólokban gazdag mérkőzésen 38-21-es győzelmet aratott a Győri Audi-ETO együttese a svéd IK Savehof otthonában.
Óriási különbséggel, tizenhét gólos győzelmet aratott a Győri Audi-ETO együttese a svéd IK Savehof otthonában.

IK Savehof - Győri Audi-ETO 21-38 (8-20)

Gólszerzők:

Savehof: Wikkenstein 5, Sand 4, Alm, Karlsson, Oden 3-3, Haraldstottir 2, Enhöring 1.

ETO: Löke 7, Planéta 6, Görbicz 5 (4), Sen 5, Amorim, Orbán 3-3, Korsós 3 (3), Szepesi 2.

Nagyszerűen kezdte a találkozót az Audi-ETO együttese, Amorim, Löke és Orbán góljaival hamar elhúzott 3-0-ra a svéd IK Savehof otthonában. A folytatásban sikerült szépíteniük a hazaiaknak, de a győriek továbbra sem álltak le és Grubisic védéseinek, valamint Görbicz hétmétereseinek és Löke találataival gyorsan eldőlni látszott a találkozó.

A hazaiak hamar kikérték mindkét időkérési lehetőségüket, de nem tudtak mit kezdeni a szervezett győri védelemmel szemben, illetve képtelenek voltak kivédekezni a pontos és rendre góllal befejező zöld-fehér támadásokat. A találkozó 21. percében a szép számú győri szurkolótábor Löke találata után 5-15-ös eredménynél hangosan kiabálhatta a tízgólos különbséget.

Az első félidő utolsó perceiben sem sikerült feljebb zárkóznia a svéd együttesnek, míg Ambros Martín cserejátékosai rendre meghálálták a bizalmat, végül 20-8-as Rába-parti vezetéssel vonultak öltözőbe a csapatok.

Szünetet követően feljavult a svédek játéka, az első félidőhöz képest sokkal hatékonyabban támadtak, Grubisic sem tudott ezúttal bravúrokat bemutatni. A győriek támadásban viszont továbbra is ellenállhatatlannak bizonyultak, így tíz gólon belülre egyszer sem engedték Savehof csapatát.

A második félidő derekától a védelemben rendezte a sorokat Ambros Martín, a győriek mestere, ennek és a további remek támadójátéknak köszönhetően potyogtak a gólok a hazaiak kapujába. A zöld-fehéreknél remek teljesítményt nyújtott a hat találatig jutó Planéta és az összesen öt szerző Sen is, de valamennyi győri játékos kiemelkedően szerepelt.

Második Bajnok Ligája csoportmérkőzésén fölényes 38-21-es győzelmet aratott a Győri Audi-ETO együttese a Savehof otthonában.

Online közvetítés

(II.) 30.p. Az utolsó három percben nem született gól, magabiztos 38-21-es győzelmet aratott a Győri Audi-ETO együttese a Savehof otthonában.

(II.) 27.p. Korsós harmadik büntetőjét sem hibázta el. 21-38

(II.) 26.p. Oden emberhátrányból szépített, ám Planéta azonnal válaszolt betörésből. 21-37

(II.) 25.p. Potyognak a gólok, Sen is ötnél jár. 20-36

(II.) 24.p. Planéta harcolt ki büntetőt, Korsós szépen lőtte ki a bal felsőt. 20-35

(II.) 22.p. Korsós hétméteresből, míg Sen átlövésből volt eredményes. A hazaiaknál Sand lőtt gólt szélről. 20-34

(II.) 21.p. Planéta ötödik találata után időt kértek a hazaiak. 19-32

(II.) 20.p. Augilarral szemben nem fújtak be egy hétméterest, míg a hazaiaknál Wikkenstein szépített szélről. 19-31

(II.) 19.p. Haraldstoddtin góljára ismét Planéta válaszolt. 18-31

(II.) 17.p. Sen is három találatnál jár már. 17-30

(II.) 16.p. Ambros Martín időt kért, majd Planáta lőtt nagy gólt remek zárásnak is köszönhetően. 17-29

(II.) 15.p. Amorim lőtte ki a kapu bal oldalát. 17-28

(II.) 14.p. Szepesi remekül emelt a hazaiak kapusának feje fölött a hálóba. 17-27

(II.) 13.p. Karlsson is a kapuba talált. 17-26

(II.) 12.p. Két gyors hazai gólra Kovacsics válaszolt büntetőből. 16-26

(II.) 9.p. Amorim harcolt ki büntetőt, Kovacsics sajnos a kapusba lőtt.

(II.) 9.p. Elcsúszott a győri védekezés, Wikkenstein gól szélről. 14-25

(II.) 8.p. Elrontott támadás után Sand lerohanásból szerezte meg harmadik találatát, de Kovacsics szép góllal válaszolt. 13-25

(II.) 7.p. Ahlm szerencsés átlövéssel szépített. 12-24

(II.) 6.p. Szepesi labdaszerzését követően magabiztosan értékesítette a ziccert, majd Grubisic védése után remekül indította  Lökét, aki képeken hibázni ezen a találkozón. 11-24

(II.) 4.p. Lerohanás után Sand vette be Grubisic kapuját, de Löke harcosságának köszönhetően már hat gólnál jár. 11-22

(II.) 4.p. Gyors indítás végén Orbán szerezte a győriek első gólját a második félidőben. Rosszul érkezett a talajra a szélső, ápolni kell a térdét és le is kellett cserélni. Reméljük nem lesz komolyabb sérülése a győriek szélsőjének.

(II.) 2.p. Elrontott támadás után Odén is a kapuba talált. 10-20

(II.) 1.p. Wikkensten ezúttal is kihasználta az emberelőnyt. 9-20

Nem jött be a kínai figura, vége az első félidőnek!

30.p. Wikenstein szélről volt eredményes emberelőnyből. Ambro sMartin időt kért tizenöt másodperccel az első félidő vége előtt. 8-20

29.p. Sen betörésből, bravúrosan lőtt a kapuba. 7-20

28.p. Augilar harcolt ki büntetőt, Görbicz értékesítette. 7-19

26.p. Planéta megszerezte második találatát, majd Wikensten szépített szélről. 7-18

25.p. Pályára lépését követően Planéta lőtte ki a jobb alsó sarkot. 6-17

24.p. Kovacsics szélről lőtte be kegyetlenül a labdát a hálóba. 6-16

22. Haraldstoddtir szépített. 6-15

21.p. Számolnak a győri szurkolók! Löke találatával tíz góllal vezetnek a zöld-fehérek.

20.p. Odén lövését védte be Grubisic, de rögtön válaszolt Sen. 5-14

18.p. Kovacsics is feliratkozott a gólszerzők közé, időt kértek a hazaiak. 4-13

17.p. Szép csel után Görbicz kilőtte a bal felsőt. 4-12

16.p. Hangosan kiabálja a győri szurkolótábor, hogy játszik az ETO! Szép támadás végén Orbán bravúros mozdulattal lőtt a kapuba, majd Lerohanás után Löke is a kapuba talált. 4-11

15.p. Löke is három gólnál jár, mint Görbicz Anita. 4-9

14.p. Karlsson nagy gólt lőtt a kapu bal felső sarkába. 4-8

12.p. Ismét Amorim harcolt ki hétméterest, Görbicz ezúttal sem hibázott. 3-8

11.p. Amorim harcolt ki büntetőt, amelyet Görbicz értékesített. 3-7

9.p. Ahlm szerencsés lövéssel szépített. 3-6

8.p. Görbicz eladott labdája után Karlsson lőtte be a ziccert, de gyorsan javította a győriek. Először Görbicz értékesített büntetőt, majd Amorim átlövésből volt eredményes. 2-6

5.p. Görbicz hétméterest rontott, de a következő támadásban Löke megszerezte második találatát. Időt kértek a hazaiak. 1-4

4.p. Löke estében lőtt a kapuba, majd Ahlm hétméteresből szépített. 1-3

3.p. Szépen megjáratott labda után Orbán gól szélről. 0-2

1.p. Rögtön az első támadás sikeresnek bizonyult, Amorim volt eredményes. 0-1

A Bajnokok Ligája csoportkörének első fordulójában a győriek 32-23-ra múltak felül a zágrábiakat, míg a Savehof 38-25-ös nagy arányú vereséget szenvedett a Vibort otthonában.

A zöld-fehérek részéről Kovacsics Anikót és Danyi Gábor edző nyilatkozott a klub hivatalos oldalán.

„Az idei szezon első BL mérkőzése a várakozásunknak megfelelően alakult. A Zágráb elleni találkozó alapos kielemzését követően egész héten a Savehofra készültünk keményen. Vasárnap nehéz mérkőzésre számítok, a svédek évről-évre rutinosabbak a BL-ben, és hazai pályán biztosan többet fognak mutatni a Viborg elleni mérkőzéshez képest." - mondta el a győriek irányítója.

Danyi Gábor az alábbiak szerint vélekedett a csapat jelenlegi felkészültségéről, és a vasárnapi mérkőzésről:„A csapat felkészülése, az új játékosok beépítése a tervek szerint halad, mindig szép feladat ennyi új-régi játékos összecsiszolása. Vasárnap tipikus skandináv ellenfélre számítunk. A Savehof elleni összecsapáson hatvan percig nagyon koncentrált játékot kell mutatnunk. A Viborg-Savehof mérkőzés végeredménye csalóka, hiszen a szünetben csak egy gól volt a svédek hátránya. Ebből is látszik, hogy a Bajnokok Ligájában egy 5-10 perces hullámvölgy is végzetes lehet. Mi ezt nem engedhetjük meg magunknak céljaink elérése érdekében."

A mérkőzésről online tudósítást adunk vasárnap 17 órától.

Megölték a dél-afrikai futballválogatott kapusát

Megölték a dél-afrikai labdarúgó-válogatott csapatkapitányát és kapusát, Senzo Meyiwát - közölte… Tovább olvasom