2018. 08. 20. hétfő - István 18°C | 30°C Még több cikk.

Kézilabda: Audi ETO KC-Podgorica 31-27

Kézilabda - Rendkívül kemény, és izgalmas meccsen négy góllal verte a Buducnost Podgoricát a Bajnokok Ligája középdöntőjének rangadóján az Audi-ETO.
AUDI ETO KC - BUDUCNOST PODGORICA 31-27 (15-14)
Győr, női Bajnokok Ligája-mérkőzés, középdöntő, II. csoport, 2. forduló, 2200 néző. V.: Geipel, Helbig (németek).

Audi ETO: PÁLINGER - Mraviková 1, Hornyák 3, GÖRBICZ 12/8, Spiridon 1, TOMORI 9, Vérten 3
Cs.: Herr O. (kapus), Kovacsics 1, Mayer, Herr A. 1
Edző: Konkoly Csaba

Hétméteresek: 8/8
Kiállítások: 8 perc

Podgorica: KNEZOVIC- Radicevic 3, BULATOVIC 12/5, Radovic 1, Ambros, Kindl 2, Vlahovic 1
Cs.: Milenkovic, Barjaktarovic (kapusok), KNEZEVIC 4, Lazovic 2, Dragutinovic 1, Miljanic 1
Edző: Zsiga Gyula

Hétméteresek: 5/5
Kiállítások: 10 perc

A vendég montenegrói gárda kezdett sokkal jobban, hiszen az álmos győri védők között villámgyorsan 5–1-re elhúzott a Buducnost, miután az első számú gólgyárost, Bulatovicot képtelenek voltak megfékezni a hazaiak. Lassan aztán kezdett magához térni a győri gárda, Tomori vezérletével fokozatosan kezdte ledolgozni hátrányát az Audi-ETO, s most a zöld-fehér gárda produkált egy 5–1-es szakaszt (14. p: 6–6). Ekkor már nem villogott annyira Zsiga Gyula együttese sem, ám a győriek sem jöttek teljesen lendületbe.

Ettől függetlenül azért a vezetést átvették Görbiczék, de 13–9-nél időt kért a Podgorica magyar trénere, s ez hatásosnak bizonyult. A vendégek ugyanis a szünetig egy gólra csökkentették hátrányukat, így harminc perc után teljesen nyílt volt a találkozó.

A helyzet a fordulás után sem változott. A két gárda fej fej mellett haladt egymás mellett, többnyire győri vezetést mutatott az eredményjelző, de két gólnál nagyobb egyszer sem volt a különbség. Az Audi-ETO láthatóan nem tudta saját, jól megszokott játékát játszani, mert a vendégek alaposan felkészültek a győriek taktikájából. A játék képe igazolta, nem volt véletlen a két csapat – elsősorban a Buducnost – első fordulóbeli sikere, igazi rangadót láthatott a közönség. Az utolsó négy percnek döntetlennel kezdtek neki a csapatok (27–27), ekkor a vendégek hozhatták fel a labdát, de játékosuk elcsúszott, a labda a győrieké lett, s Mraviková első találatával ismét előnybe került a zöld-fehér gárda. Ez végképp megtörte Bulatovicék ellenállását, s az utolsó pillanatokban meggyőzőbbé tette az egyébként nehezen kivívott győzelmét a győri csapat. Mindez azt jelenti, hogy két győzelemmel vezeti a tabellát az Audi-ETO, mely szombaton a Valcea otthonában lép pályára.
Konkoly Csaba: – Egy nagyon jól felkészített csapatot győztünk le. Végig nagy nyomás alatt játszottunk, mert nem sikerült jelentősebb előnyt szereznünk. A modern kézilabda minden elemét magán hordozta a mérkőzés, örülök, hogy mi kerültünk ki ebből győztesen.

Zsiga Gyula: – Kellemes meglepetés volt számomra a meccs, nem vártam ilyen szoros küzdelmet. Büszke vagyok a csapatomra. Kár, hogy a belső pozíciókban kevés variációs lehetőségem volt, így a végjátékra felőrlődött csapatom, s végül érvényesült a papírforma.

Tomori Zsuzsanna: – Az első percekben egy kicsit „bealudtunk", Bulatovicra nem értünk oda. Jó negyedóra után azért összeszedtük magunkat, s végül ha nehezen is, de azért megnyertük ezt a nagyon fontos mérkőzést.

A másik mérkőzésen: Oltchim Valcea (román)–Krim Ljubljana (szlovén) 36–30 (18–13).
Az állás: 1. Győri Audi-ETO 4 pont, 2. Valcea 2 (58-53), 3. Podgorica 2 (50-53), 4. Ljubljana 0.
Mravikováék a hajrában tették biztossá a nehezen kivívott győzelmet.

60. perc: Negyven másodperc a végéig, a közönség felállva tapsol. Konkoly Csaba időt kér. Tomori passzából Vérten szerez gólt. 31-27. Ez a vége!

58. perc: Görbicz a bal szélről lő gyönyörű gólt! 29-27. Görbicz passzából Tomori eredményes. 30-27.

57. perc: Labdát szerzünk, Mrvikova indul, és belövi!28-27.

56. perc: Újra vezetünk. Görbicz két kapufás hetesgólt lő. 27-26. Bulatovic tizenkét gólos. 27-27. Nem lesz unalmas a hajrá.

55. perc: Zsiga Gyula kért időt. A szabaddobás után Kindl Gabinak tatték fel kínaira a labdát. Szép gól. 26-26. Hornyák kap két percet.

54. perc: Miljanic rántja vissza a levegőben Vértent a lövő kezénél. Máshol ez piros lap. Most csak két perc. Görbicz belövi a hetest. 26-25.

53. perc: Nagy kapkodás a pályán. Többször eladja a labdát mindkét csapat. Ebből a Podgorica jön ki jobban. Miljanic talál a kapunkba. 25-25.

52. perc: Görbicz újabb büntetőt lő pontosan. 25-24.

49. perc: Herr Anita első gólját szerezte. 24-23. Spiridon második kétpercesét szedte össze. Bulatovic belövi a hetest. 24-24.

48. perc: Pálinger bravúrja kellett ahhoz, hogy ne vegye át a vezetést a Podgorica. Vérten találatávl vezetünk. 23-22. Nem sokáig. Dragutinovic. 23-23.

46. perc: Knezovic szerez labdát, végigviszi, belövi. 22-22.

45. perc: Spiridon megy ki két percre. Knezovic gyorsan gólt szerez emberelőnyben. 22-21.

43. perc: Kindl ütötte le Tomorit. Kiállítás. Görbicz büntetőből lövi nyolcadik gólját. 22-20.

42. perc: Spiridon első gólját szerezte. 21-20.

41. perc: Eladjuk a labdát, megint Radicevic indul, belövi. 20-20.

39. perc: Görbicz hetesgóljával újra vezetünk. 20-19.

38. perc: Passzívban vagyunk. Tomori az utolsó pillanatban lövi el. Gól! 19-19.

37. perc: Találós kérdés: Ez van, amikor Bulatovic lendületből jöhet, és senki sem lép ki rá: Gól. 18-19.

36. perc: Bulatovic Pálinger feje fölé lövi a hetest. 18-18.

35. perc: Bulatovic passzából Radicevis eredméyns a jobb szélről. 17-17. Tomori most csak támadásban van a pályán. Gólt szerez. 18-17.

34. perc: Bulatovic büntetőből pontos. 17-16.

33. perc: Hornyák megy át a falon, és lövi el a labdát a kapus feje mellett. 17-15.

31. perc: Görbicz hetesgóljával kezdődik a második félidő. 16-14. Knezovic dobja el a labdát kiszorított helyzetből, Pálinger mellényúl. 16-15.

Borzalmas kezdés után magára találat a hazai csapat, a félidő közepére a szétszórt védekezés is feljavult. Többször vezettünk hárommal, mégis csak egy gólos előnnyel várhatjuk a folytatást.  Kemény, küzdelmes meccsen nehéz második félidő vár Görbiczékre.

30. perc: Szerencsés góllal jön fel egyre a Podgorica. Lazovic beállóból talál a kapunkba. 15-14. Ez a félidei eredmény.

28. perc: Eladjuk a labdát. Radicevic indul, és belövi a ziccert. 15-13.

27. perc: Tomori tartja a lépést a vendégek legeredményesebb játékosával. 15-12.

26. perc: Bulatovic hetet szerzett a tizenkét Buducnost-gólból. 14-12.

25. perc: Radovic is lendületből jön, lő, gól. 13-11. Hornyák második találatát szerzi. 14-11.

24. perc: Bulatovic ha tisztán ellőheti a labdát, Pálinger tehetetlen. 13-10.

23. perc: Görbicz pontos büntetőből. 13-9. Zsiga Gyula időt kér.

22. perc: Tomori öt gólos. 12-9.

21. perc: Kovacsics megy be egy szép csellel a jobb egyes-kettes védő között. Nagy gól a bal alsóba. 11-9.

20. perc: Sokáig támadhat a Podgorica, a bírók hagyják. Milena Knezovic gólt szerez. 10-9.

19. perc: Összeállt a védekezésünk. Az öt-egyben Kovacsics a kilépő.

18. perc: Kemény meccs. Bulatovic is kap egy két perces büntetést. Most Öt mezőnyjátékos a négy ellen. Görbicz szerez gólt. 10-8.

17. perc: Milena Knezovic leteríti Vértent. Ez is két perc. Görbicz belövi a hetest. 9-7. Bulatovicot hagyjuk lőni. Megköszöni, és kilencről bevarrja. 9-8.

16. perc: Bulatovic lövi telibe a felső lécet. Vérten indul és ad egy "kötényt" a kapusnak. 8-7. Kovacsicsot kiszórják.

15. perc: Lazovic első, Tomori negyedik gólját lövi. 7-7.

14. perc: Görbiczet próbálják kivenni a játékból, de nem mindig sikerül. 6-6.

13. perc: Tomori most talpról, vállmagasságban lövi el. 5-6.

12. perc: Kindl kap jó zárás, el is lövi. Hatalmas gól. 4-6.

11. perc: Tomori megint pontosan céloz. Már csak egy gól a hátrány. 4-5.

9. perc: Hornyák szerez labdát, és indul belőle. Belövi a ziccert úgy, hogy Vlahovic a vállánál fogva visszarántja. Gól, de a kiállítás elmarad. 3-5.

7. perc: Tomori vállalja be a lövést. Lendületből érkezik, nem tudják megállítani. 2-5.

6. perc: Bulatovic lövi be a hetest. 1-4. Kindl passzából Bulatovic vágja a labdát a jobb felsőbe. 1-5.

5. perc: Kapkodunk. Már a harmadik támadást rontjuk el úgy, hogy eladjuk a labdát.

3. perc: Vlahovic átlövésből eredményes. 1-2.  Bultovic második találatát szerzi. 1-3.

2. perc: Görbicz egyenlít. 1-1.

1. perc: A Podgorica kezdi góllal a meccset. 0-1. Nálunk Pálinger előtt Vérten, Görbicz, Tomori, Spiridon, Hornyák és Mravikova a pályán.

Vezetőedző: Zsiga Gyula

Az Audi-ETO a BL-ben a legjobb nyolc között magabiztos győzelemmel kezdett Ljubljanában. A győriek vasárnapi ellenfele, a montenegrói Buducnost Podgorica szorosabb meccset játszott, de végül hazai pályán némi meglepetésre 23-22-re legyőzte az előzetesen esélyesebbnek tartott román Oltchim Valceát. Mint ismeretes, a Buducnost vezetőedzője Zsiga Gyula, s a csapatban szerepel az exgyőri Kindl Gabriella is. Konkoly Csaba, a győriek trénere szerint nem lesz könnyű dolguk, s nagyon oda kell figyelni, mert a montenegróiak már most próbálják nyilatkozataikkal egy kicsit ,,elaltatni" Görbiczéket.

,,Azzal, hogy a Podgorica bejutott a nyolc közé, már nagy sikert ért el, s ezt nem is győzik hangsúlyozni a montenegróiak. Kollégám, Zsiga Gyula keze munkája mindjobban meglátszik a csapat játékán. A hírek szerint ők az esélytelenek nyugalmával érkeznek, úgy gondolják, szinte teljesen esélytelenek. Hiba lenne azonban ezt elhinni, egy feltörekvő s
nagyon jó erőkből álló ellenfélre számítunk"
- kezdte Konkoly Csaba, aki leginkább a montenegrói gárda belső hármasától tart.

,,Az irányító Knezevicre, valamint az átlövőkre, Bulatovicra és az általunk jól ismert Kindlre kell mindenképpen odafigyelnünk. A kapusok közül jó ismerősünk Knezovic is, hiszen nemrég még a Dunaferrben védett. Ismerjük tehát jól a vendégek erényeit, de remélhetőleg sikerül kihasználnunk a gyengéiket. Több videofelvétel is a rendelkezésünkre
áll, a legutóbbi Valcea elleni találkozóé is, ez alapján még alaposabban szeretnénk elemezni a Buducnost játékát. Szerencsére a hétközi Hódmezővásárhely-meccs is alkalmas volt arra, hogy ne csak egyes taktikai elemeket gyakoroljunk, de felkészüljünk a balkezes átlövő semlegesítésére is. Amiben viszont mindenképpen fejlődnünk kell, az a
visszarendeződés, mert Hódmezővásárhelyen ebben akadtak hiányosságaink. Ezenfelül még agresszívebben kell védekeznünk, ha eredményesek akarunk maradni"
- folytatta a szakvezető, aki azért is bízik a győzelemben, mert ezzel megmaradna az Audi-ETO
lépéselőnye.

,,Az idegenbeli bravúrra mindig szükség van a célok eléréséhez. Ezt Ljubljanában elértük, s nem szeretnénk, ha ezzel a lélektani előnnyel nem tudnánk élni. Az újabb siker önbizalom-növelő is lehet a kemény sorozat közepette, melyben a csapat van" - tette hozzá Konkoly Csaba, aki valamennyi játékosára számíthat.

,,Amit még fontosnak tartok elmondani, hogy szurkolóink rengeteget segítenek nekünk, szinte mindenhol hazai környezetben érezzük magunkat. Ljubljanában, s hét közben az idegenbeli bajnoki meccsen is sokan buzdítottak bennünket. Szerencsére sikerült akkor és ott győzelmekkel meghálálni ezt a szurkolást, s hasonlóképpen szeretnénk egy újabb sikerrel megörvendeztetni hazai környezetben is a közönségünket" - mondta végezetül a szakember.

Nézőkből ezúttal sem lesz hiány, sőt, miután a montenegrói drukkerek nem kaptak vízumot, a nekik fenntartott ülőhelyek is felszabadultak. Ezekre a helyekre még ,,a készlet erejéig" lehet jegyet vásárolni.

• 8. kikelet_ 2009. február 16. 16:17
    „Rotis-Nagy leigazolása viszont hiba volt, ezt belátja mindenki. Kevés esélyt látok rá, hogy teljes felépülése után olyan húzóember legyen, mint pl. Böőr Zoli”
  • 7. kikelet_ 2009. február 16. 16:15
    „Gogirla azért letett nem is keveset arra a bizonyos asztalra”
  • 6. pmfc 2009. február 16. 11:36
    „Nagyon brutál csoport ez. Azt azért látni kell. A másikban jóval tisztább a kép. De nem baj. Lényeg, hogy elsők vagyunk két győzelemmel. A következő meccset idegenben a Valcea ellen nagyon be kéne HÚZNI!!!! és akkor hátradőlve várhatnánk az elődöntőt...

Sajnos azonban osztógépnek igaza van. Hacsak valami csoda nem történik, akkor bizony nehéz lesz még a döntőbe is bekerülni. (kérdem én a nagy igazolás Rotis-Nagy mikor lesz újra a régi? Vagy ő is csak olyan lesz, mint Gogirla, vagy Radulovics???)
    Hajrá ETO!!!!”
  • 5. kikelet_ 2009. február 16. 09:53
    „ha esetleg mégse, akkor ugye te leszel az első aki gratulál majd?”
  • 4. osztógép 2009. február 16. 07:06
    „hát ez megint kevés lesz a BL serleghez...”
  • 3. albatrosz 2009. február 16. 01:07
    „Most már utólag, kit érdekel, hogy nehéz volt! Meg vannak! Ez a lényeg! Csoki a lányoknak! HAJRÁ ETO!!!! Mi mindig Veletek vagyunk!”
  • 2. lali84 2009. február 15. 22:59
    „nehéz szülés volt de azért hajrá!!!de nagyon durva volt az ellenfél nem?”
  • 1. pmfc 2009. február 14. 20:30
    „Mindenki aki csak tud jöjjön és legyen egy félelmetes hangulat. Hajrá ETO!”

Priskin mattolta Checet, de a csapata elbúcsúzott

Labdarúgás - Priskin Tamás gólt szerzett, de csapata, a másodosztályú Watford ennek ellenére… Tovább olvasom