2017. 04. 29. szombat - Péter 4°C | 13°C Még több cikk.

Kétarcú győri együttesek

A betegségek és sérülések miatt többen is hiányoztak a győri együttesből.

Graboplast- ETO - Kőbánya-Spartacus 37 - 24

A betegségek és sérülések miatt többen is hiányoztak a győri együttesből.  Vérten, Juhász és Bognár sem állhatott a szakvezetés rendelkezésére. Ennek ellenére három gyors győri góllal indult a találkozó, s úgy tűnt, sétagalopp lesz a mérkőzés.  A folytatásban azonban igencsak hézagosan védekezett a hazai együttes, s a felbátorodott Kőbánya-Spartacus nemcsak kiegyenlített, de a vezetést is átvette.

Meglepő módon a Graboplast-ETO hosszú perceken át csak futott az eredmény után, s a 8.  perc után – ekkor 5–4 volt a győriek javára – csupán negyedórával később, a 24.  perc végén vette vissza a vezetést (12–11).  Láthatóan megnyugodtak a győriek, s a szünetig még növelték is előnyüket. Fordulás után egy másik Graboplast-ETO jött ki a pályára.  Határozottan, keményen védekezett a csapat, ezzel egyidejűleg a kapusteljesítmény is feljavult, s pillanatok alatt elhúztak Görbiczék.  Ekkor már az eredményesség mellett a látványosságra is figyeltek a játékosok, s szép gólokkal örvendeztették meg a közönséget.

A második játékrészben már szinte minden igényt kielégített a Graboplast-ETO teljesítménye, ám az első félidei teljesítmény jócskán rontotta az összképet.  Összességében azért a hazai győzelem csak rövid ideig forgott veszélyben. Róth Kálmán:– Gyengébb első félidő után a második játékrészben megtaláltuk azt az állapotú csapatot, mely magabiztosan hozni tudta a kötelező győzelmet.

Dunaferr: pontlevonás?Könnyen elképzelhető, hogy pontokat vonnak le a listavezető Dunaferrtől.  A bajnoki címvédő a közelmúltban pótolt Kőbánya és Hódmezővásárhely elleni mérkőzéseken is szerepeltette Fauszt Évát, akinek az eredeti időpontban még nem volt érvényes játékengedélye. Ha a szabályoknak megfelelően elveszik a pontokat a Dunaferrtől, akkor a Graboplast-ETO alapszakasz-győztesként kezdheti a rájátszást.

NHL-sztárjaival ismét győzött a Fradi jégkorong-csapata

Másodszor is legyőzte a bajnoki címvédő Alba Volán FeVitát a Ferencváros. A Fradi - ezúttal is -… Tovább olvasom