2017. 07. 26. szerda - Anna, Anikó 16°C | 23°C Még több cikk.

Két sima siker a szlovákok ellen

Mindkét találkozót megnyerte az Audi-ETO női csapata a szlovák Duslo Sala ellen. A felkészülési meccsek sora kezdődött ezzel a páros találkozóval, folytatás pénteken a Siófok ellen ugyancsak két meccsel.

Három hét kemény edzésmunka után lejátszotta első két felkészülési meccsét az Audi-ETO női csapata. Az ellenfél a jól ismert szlovák Duslo Sala volt, a vágsellyeiekkel szinte minden nyáron megmérkőznek a zöld-fehérek.

A két találkozó jól szolgálta a felkészülést, a játékosokon látszott, hogy már nagyon „kiéheztek" a labdára. Nem lehetett ezúttal ott a csapatban Katrine Lunde Haraldsen kisebb combizomhúzódása miatt, míg Eduarda Amorim korábbi orrműtétje miatt nem lépett pályára.

Nélkülük is remekelt azonban a magyar bajnoki címvédő, mely délelőtt a Pálinger – Mravikova, Gros, Spiridon, Görbicz, Bradeanu, Vérten összeállításban kezdett, majd csereként szóhoz jutott még a kapuban Németh K., továbbá Hornyák, Mayer, Bárány, Orbán, Szegedi.

A győriek szemre is tetszetős játékkal fokozatosan elhúztak, s a szünetben már 21–8-at mutatott az eredményjelző. A vége 40–15 lett. A gólokon Görbicz (8), Gros (7), Vérten, Bradeanu (5–5), Mraviková, Orbán (4–4), Spiridon (3), Hornyák és Mayer (2–2) osztozott.

Délután hasonlóan alakult a találkozó: 18–7-es félidőt követően 38–19-re nyertek a győriek. Konkoly Csaba vezetőedző az elején a Pálinger – Orbán, Gros, Spiridon, Görbicz, Bradeanu, Szegedi hetest küldte pályára, majd szerephez jutott Pásztor a kapuban, a mezőnyben pedig Hornyák, Mraviková, Vérten, Mayer és Bárány is.

A góllövőlistára ezúttal is sokan feliratkoztak, a legeredményesebb ezúttal Bradeanu és Görbicz volt hat-hat találattal. Gros és Vérten öt, Orbán, Spiridon, Mraviková és Mayer három, Hornyák, valamint Szegedi két gólig jutott.

Az Audi-ETO pénteken 10 és 15 órakor a Siófokot fogadja a Magvassy-csarnokban.

Kikapott a Debrecen, folytatás az EL-ben

Kétgólos vereséget szenvedett a svájci FC Basel vendégeként a Debreceni VSC a labdarúgó Bajnokok… Tovább olvasom