2017. 05. 23. kedd - Dezső 14°C | 24°C Még több cikk.

Kassai nem népszerű Spanyolországban

Erőteljesen negatív minősítést kapott a legnépszerűbb spanyol sportnapilapban, a madridi Marcában Kassai Viktor játékvezető a labdarúgó Bajnokok Ligája elődöntőjének kedd esti első mérkőzésén, a Bayern München-FC Barcelona találkozón nyújtott teljesítményéért, s más ibériai újságok is keményen kritizálták a bíráskodást.
A magyar játékvezetőnek a Marca felrótta, hogy - a szakújságíró megítélése szerint - a négy bajor gólból az első három szabálytalan előzmények után született, miközben azt sem hallgatta el, hogy kezezés miatt akár három tizenegyest is ítélhetett volna  Kassai Viktor a bajorok javára. A fotókkal illusztrált eseteket sorra véve  a lap megállapította, hogy az első gólnál a müncheni Dante a Barca  védőjét, Dani Alvest valósággal maga alá gyűrve adta fejjel a  gólpasszt, a második egyértelmű leshelyzetből született, a  harmadiknál pedig Arjen Robben úgy vehette be teljesen magára  maradva a Barcelona kapuját, hogy az amúgy kétszer is eredményes  Thomas Müller "eltüntette" az útból a katalánok balhátvédjét, Jordi  Albát.

A Marca tízes értékskálán osztályozta a magyar bíró ténykedését és a végeredmény nem túl hízelgő rá nézve, tudniillik az érdemjegye még a kettest sem érte el (1,27).

A barcelonai napilap, a Sport azt írta, hogy Kassai súlyos tévedéseket követett el. Megfogalmazása szerint "három gólt ajándékozott a Bayernnek és két büntetőt nem fújt be a Barca ellen". A szintén katalán sportújság, a Mundo Deportivo véleménye is az, hogy a játékvezetőnek annullálnia kellett volna a németek első három gólját.

• 9. egon1 2013. április 27. 19:08
    „Egyvalami tény !.....Kassainak az eddigi legrosszabb ténykedését láttuk--ilyen magas szinten .
    A spanyolok sírhatnak-a szakembereik csinálhatják a(fesztivált),a Bayern 3 góllal jobb volt a (vérharmat gyenge Barcelónánál !).....Kassai hibái kiegyenlítődtek, ezt ők is elismerik ,akkor miért nem inkább a harmatgyenge Spanyol teljesítménnyel foglalkoznak,((lásd Dortmund-Real)! Most megtapasztalhatják azt hogy a két (megaklubba) fektetett euró milliárdok ellenére,milyen savanyú tud a szőllő lenni !!!”
  • 8. hidas 2013. április 24. 20:35
    „Sajnos nagyon gyengén, sok hibával vezette a mérkőzést!!!”
  • 7. állampógár 2013. április 24. 20:19
    „Csoda,hogy az EB után ilyen meccset rábíztak.Kár volt.”
  • 6. zeta62 2013. április 24. 19:44
  • 5. zeta62 2013. április 24. 19:41
    „A tizenegyesekben nem akarok állást foglalni, azt nem láttam.
    Az első gólnál a védő nyakát átkarolva támaszkodott a csatár, szabálytalan.
    A második gól egyértelmű les.
    A harmadik előtt pedig nincs olyan sport, ahol szabályos lett volna az a bodicsek, amivel eltakarították a védőt.
    A 2, 3, eset az asszisztens lelkén szárad, bár a felelősség a játékvezetőé.
    Sajnos nem ez az első eset, hogy az asszisztensei viszik be az erdőbe...”
  • 4. hagyma25 2013. április 24. 18:56
    „A legnagyobb gond az volt, a meccsen, hogy sok volt a kétséges szituáció amit, ha befúj akkor az a baj, ha nem fúj be, akkor meg az a baj. Ezekből semmiképp nem jöhetett ki jól Kassai Viktor.”
  • 3. mekkmester 2013. április 24. 16:28
    „jól vezetett Kassai, a többi az csak a jó öreg "a spori a hibás" duma, amit előszeretettel hangoztatnak a focisták...”
  • 2. fan 2013. április 24. 15:49
    „A spanyoloknak csak savanyú a szőlő. Nehéz megemészteni, hogy a hatalmas nagy Barcelona a végét járja.
    Amúgy Kassai hibázott ez kétségtelen. Ezek mellé még fel tudnám hozni Jordi Alba "sárga lapos" dobását, aminek nincs helye a pályán, vagy, hogy a második félidő 2-3. percében adott egy sárgát Martineznek a semmiért és utána semmit a Barcásoknak (a végén kezdett kártyázni, nem akkor amikor kellett volna).
    Én sose szerettem, ha Kassai akármilyen német vs. spanyol meccset fúj, mert ott biztosan a spanyolok járnak jobban. Most is ez következett be a két 11-es formájában. A többi meg olyan volt amilyen. Ha jobban fúj egyik se következik be.”
  • 1. soppet 2013. április 24. 15:04
    „A Bayern jóvoltából jó mérkőzést láthattunk. A Barca sztárok nem remekeltek.
    Kasai Viktor összességében "jól" jött ki a sorozatos hibáiból.
    Bár az első gólnál az alapvonali asszisztens feladata lett volna figyelmeztetni, hogy Dante szabálytalanul, megmászta ellenfelét, hogy fejelni tudjon.
    A második gól - Gomez találata - sztem Kassai és oldalvonali asszisztense hibája volt.
    A harmadik gól - Ribery gólja - előtt véleményes volt Müller "falazása".
    A Bayern javára meg nem adott büntetők esetében a fő felelősség Kassai Viktoré.
    Összességében a mérkőzésen közreműködő játékvezetői csapat összteljesítménye a "középfinom" alatti szintet érte el.
    Nagyon kell igyekeznie Kassainak, ha ott akar lenni a következő VB-n.”

Rengetegen álltak sorban az Audi ETO-Larvik jegyekért

Május 11-én lesz a Győri Audi ETO KC-Larvik női kézilabda BL-döntő veszprémi visszavágója. Szerdán… Tovább olvasom